Reklama

Disponibilní/účetní zůstatek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 18:19
Disponibilní/účetní zůstatek

Jaký je rozdíl mezi disponibilním a účetním zůstatkem prosím? Mám momentálně účetní zůstatek přes 3k a disponibilní 8k. Dá se s disponibilním zůstatkem manipulovat? viz. výběr kartou? Nebo se to odečítá z účetního? Děkuji :hug:

Reklama

Reakce:

Loll
Závislačka 2919 příspěvků 10.05.18 18:45

Dám příklad:
Na účtě máš 10.000Kč. Zaplatíš v obchodě 500Kč. Koukneš se na účet - účetní/aktuální zůstatek je stále 10.000Kč, ale disponibilní je už jen 9.500Kč, protože transakce ještě nebyla zaúčtována.

lachtanice86
Kelišová 5748 příspěvků 10.05.18 18:53

Disponibilní je ten zůstatek se kterým můžeš disponovat/nakládat

Prof. Farnsworth
Závislačka 3941 příspěvků 10.05.18 19:01
@lachtanice86 píše:
Disponibilní je ten zůstatek se kterým můžeš disponovat/nakládat

Přesně tak. Pravděpodobně těch zbývajících 5 tisíc je kontokorent (tj. jakmile část z nich použiješ, bude se započítávat úrok v rámci desítek procent p. a.)

Terdie
Stálice 53 příspěvků 10.05.18 19:44
@Loll píše:
Dám příklad:
Na účtě máš 10.000Kč. Zaplatíš v obchodě 500Kč. Koukneš se na účet - účetní/aktuální zůstatek je stále 10.000Kč, ale disponibilní je už jen 9.500Kč, protože transakce ještě nebyla zaúčtována.

A když si vyberu část peněz kartou z bankomatu? To se odečtě z účetního tedy klasicky?

jinak děkuji.

Loll
Závislačka 2919 příspěvků 10.05.18 19:58

@Terdie To se z účetního odečte třeba až za dva dny. Na disponibilním bys to měla vidět hned.

Petule030
Kelišová 5726 příspěvků 10.05.18 23:19

Já bych řekla, že účetní zůstatek je, kolik peněz tam vlastně máš (i když částka může být trochu vyšší, pokud ještě nějakou transakci nezapočítali). Disponibilní bude částka, se kterou můžeš manipulovat. Ať už převodem z účtu, nebo výběr kartou. Ovšem v mé bance se jedná o kontokorent, tedy půjčka od banky, jak moc můžeš jít do mínusu. Např. s výplatou se to bance „vrátí“, ale jak je výše napsáno, mívají to nehezky zúročené. Když se přihlásím do internetového bankovnictví, velikými čísly na mě svítí cifra disponibilního zůstatku, takže to člověka mystifikuje. Své peníze ukazuje ten účetní zůstatek a je lepší do mínusu nechodit. ;)

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama