Distanční studium střední školy na mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sabina99
Nováček 5 příspěvků 27.01.17 11:31
Distancni studium stredni skoly na materske

Maminky, mam dotaz. Studujete nektera distancni studium stredni skoly na materske? Pokud ano, na ktere? Mam bohuzel jen zakladni vzdelani, a nez se vratim do prace, chtela bych si udelat maturitu. Zaroven se musim starat o maleho, takze to potrebuji skloubit. Nasla jsem jich jen par… Nektere skoly to treba i umoznuji, ale na strankach nemaji psano. Moc dekuji za typy.

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26495 příspěvků 27.01.17 12:03

Není to můj případ, ale kamarádka si udělala na RD SŠ směru ekonomiky a podnikání. Škola to je soukromá, ale školné není zase tak vysoké. Nabízeli dálkové studium, dvakrát týdně myslím 4 hodiny, chodila do školy v úterý a ve čtvrtek od 14 do 18.Před tím měla výuční list prodavačka. Dále jsem se dívala, protože to řeší dobrá kamarádka k vůli své dceři, která otěhotněla a má jen základní vzdělání, že dálkové studium nabízí u nás i státní obchodní akademie.

Upřímně, tyto školy jsou dost těžké. POchybuji, že se základním vzděláním zůstane člověk, který měl na základce vyznamenání. Moc nevěřím, že dcera kamarádky, která na základní škole propadala, na střední chodila za školu, by teď byla schopna vystudovat s ročním dítětem poměrně náročný obor, který je zaměřený na matematiku, jazyky. Právě řeší, že se poohlídne po něčem méně náročném a zeptá se, jestli by v případě přijetí nemohla dostat individuální studijní plán, k vůli dítěti. Tak možná by to byl tip i pro Tebe, se zeptat :kytka:

Kamarádka měla situaci složitější, otěhotněla brzy, do školy se vrátila po roční pauze, vyučila se, potom se vdala, druhé dítě a při třetím se rozmyslela, že by chtěla ještě studovat. Náročné to bylo, ale je ráda, že to zvládla.
Pokud chceš studovat, musíš počítat s tím, že nějaký čas ve škole strávit musíš a že to hlídání si budeš muset zařídit, ať chceš nebo ne. Většinou musí být docházka osmdesát procent, u distančního typu jakéhokoliv studia.

Držím pěsti, ať se Ti něco podaří najít.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 12:08

A co takhle klasické denní studium s individuálním plánem? Tak to mám já. Jelikož si nemůžu dovolit (vzhledem ke svým dětem) chodit do školy denně či na celý den 1 krát v týdnu, zažádala jsem si na klasické střední (státní) škole o individuální plán, ta mi dala tématické plány každého předmětu (seznam zkoušek) a jak se danou látku daného předmětu naučím, napíšu e-mail učiteli a domluvíme si konkrétní datum a čas, kdy mám přijít na test.

Jana206
Nadpozemská drbna 26495 příspěvků 27.01.17 12:55
@Anonymní píše:
A co takhle klasické denní studium s individuálním plánem? Tak to mám já. Jelikož si nemůžu dovolit (vzhledem ke svým dětem) chodit do školy denně či na celý den 1 krát v týdnu, zažádala jsem si na klasické střední (státní) škole o individuální plán, ta mi dala tématické plány každého předmětu (seznam zkoušek) a jak se danou látku daného předmětu naučím, napíšu e-mail učiteli a domluvíme si konkrétní datum a čas, kdy mám přijít na test.

Každá škola to neumožňuje. Jde právě o to, oběhat, obvolat.

Naše střední to neumožňovala, jedině z důvodu zdravotních, pokud byl problém vážný a dlouhodobý, např. onkologické onemocnění. Rozhodně ne z důvodu těhotenství a mateřství nebo vrcholového sportu.
Važ si, že to tak máš. Není žádnou povinností školy toto studentce umožnit.

Sabina99
Nováček 5 příspěvků 27.01.17 13:12
@Sabina99 píše:
Maminky, mam dotaz. Studujete nektera distancni studium stredni skoly na materske? Pokud ano, na ktere? Mam bohuzel jen zakladni vzdelani, a nez se vratim do prace, chtela bych si udelat maturitu. Zaroven se musim starat o maleho, takze to potrebuji skloubit. Nasla jsem jich jen par… Nektere skoly to treba i umoznuji, ale na strankach nemaji psano. Moc dekuji za typy.
@Jana206 píše:
Není to můj případ, ale kamarádka si udělala na RD SŠ směru ekonomiky a podnikání. Škola to je soukromá, ale školné není zase tak vysoké. Nabízeli dálkové studium, dvakrát týdně myslím 4 hodiny, chodila do školy v úterý a ve čtvrtek od 14 do 18.Před tím měla výuční list prodavačka. Dále jsem se dívala, protože to řeší dobrá kamarádka k vůli své dceři, která otěhotněla a má jen základní vzdělání, že dálkové studium nabízí u nás i státní obchodní akademie.

Upřímně, tyto školy jsou dost těžké. POchybuji, že se základním vzděláním zůstane člověk, který měl na základce vyznamenání. Moc nevěřím, že dcera kamarádky, která na základní škole propadala, na střední chodila za školu, by teď byla schopna vystudovat s ročním dítětem poměrně náročný obor, který je zaměřený na matematiku, jazyky. Právě řeší, že se poohlídne po něčem méně náročném a zeptá se, jestli by v případě přijetí nemohla dostat individuální studijní plán, k vůli dítěti. Tak možná by to byl tip i pro Tebe, se zeptat :kytka:

Kamarádka měla situaci složitější, otěhotněla brzy, do školy se vrátila po roční pauze, vyučila se, potom se vdala, druhé dítě a při třetím se rozmyslela, že by chtěla ještě studovat. Náročné to bylo, ale je ráda, že to zvládla.
Pokud chceš studovat, musíš počítat s tím, že nějaký čas ve škole strávit musíš a že to hlídání si budeš muset zařídit, ať chceš nebo ne. Většinou musí být docházka osmdesát procent, u distančního typu jakéhokoliv studia.

Držím pěsti, ať se Ti něco podaří najít.

Moc dekuji za odpoved. Je mi naprosto jasne, ze to bude tezke a narocne.. Po casove i financni strance. Snazim se jen najit, co nejschudnejsi reseni a zaroven obor, ktery to umoznuje ☺V okoli je pouze dalkove studium, kde bych musela dochazet kazdy vecer a podminkou je vyucny list. Neucim se spatne, na zakladni skole jsem mela vyznamenani, prvni rocnik mam dodelany… Mohla bych tedy po domluve nastoupit rovnou do druheho rocniku, kdyz bych zvladla vyrovnavacky. Chci znat vsechny moznosti a zkusenosti jinych maminek. Nez se uplne rozhodnu pro danou skolu :kytka:

Sabina99
Nováček 5 příspěvků 27.01.17 13:16
@Anonymní píše:
A co takhle klasické denní studium s individuálním plánem? Tak to mám já. Jelikož si nemůžu dovolit (vzhledem ke svým dětem) chodit do školy denně či na celý den 1 krát v týdnu, zažádala jsem si na klasické střední (státní) škole o individuální plán, ta mi dala tématické plány každého předmětu (seznam zkoušek) a jak se danou látku daného předmětu naučím, napíšu e-mail učiteli a domluvíme si konkrétní datum a čas, kdy mám přijít na test.

To by bylo idealni, ale jak uz je v dalsim prispevku, ne kazda skola to umozni. Obvolam si skoly v okoli, zda to nektera z nich tak ma, popripade si domluvim schuzku. ☺ treba budu mit stesti…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >