Dítě 11 měsíců - mažete jim něco na rohlík /chleba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KaterinaDo
Povídálka 28 příspěvků 28.01.19 08:05
Dite 11 měsíců -mažete jim něco na rohlik /chleba?

Dcera se chce strasne krmit sama, nebaví ji, když ji dávám jogurt či kaši ze lžičky. Chutna ji rohlik, chleba, myslíte, že mohu namazat třeba lucinou popřípadě dat máslo a eidam? Děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
IvePr
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 28.01.19 08:10

A vy sn :nevim: ad jite jen suchy rohliky? :zed:

ElucaK
Kecalka 265 příspěvků 28.01.19 08:13

Na roce jedla dcera to co my. Chleba muzes namazat cimkoliv, pomaranky, syr, sunka, dzem.. U nas jsou i oblibene domaci pastiky. Je toho spoustu a dite krasne basti :palec:

KaterinaDo
Povídálka 28 příspěvků 28.01.19 08:18
@IvePr píše:
A vy sn :nevim: ad jite jen suchy rohliky? :zed:

Mne jde o to, abych ji necim neublížila. Takže klidně třeba šunku, sýr?

Anitramm
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 28.01.19 08:25
@KaterinaDo píše:
Mne jde o to, abych ji necim neublížila. Takže klidně třeba šunku, sýr?

No jasně že jo, nějakou kvalitní šunku od řezníka, pošmákne si :palec:

Půáček
Kecalka 296 příspěvků 28.01.19 08:27

@KaterinaDo já moc uzeniny nedávám ani teď (2 a 4 roky) nepřijde mi to moc vhodný pro malý. Ale dávala jsem běžně lučinu, sýr, kousky zeleniny, třeba cherry rajčata, okurku i papriku. Akorát syn ji chtěl koupat :roll: :) ale i pomazanky, pokud ti to bude jíst. Chleba byl lepší, jak se v pohodě nakráji na malé kousky a byli oba moc spokojeni. Neboj se, malá bude nadšená :)

Terez001
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 28.01.19 08:27

Já dávám chleba s Lucinu od 8 měsíců, nenapadlo mě, že byvh tím mohla ublížit :flushed: Ale šunku v 11 měsících ještě neměl. Jinak od 10 m dávám i máslo a strouhaný sýr :palec:

Příspěvek upraven 28.01.19 v 08:45

Elishka1
Závislačka 2953 příspěvků 28.01.19 08:28

dávala jsem gervais nebo lucinu, prodávají i pro děti se snizenym obsahem soli

Terez001
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 28.01.19 08:30

@Anitramm to jsem se chtěla zeptat, jakou šunku dávat? Tě je od řezníka, neznamená, že tam nejsou éčka, stabilizátory atd… Tak já pořád nevím, chci od roku taky sem tam dát, pac 3lety syn miluje šunku ale kupuju od farmáře, nebo bez éček normálně v obchodě. Ale pořád mi to přijde nevhodné pro ani ne roční. Od toho řezníka taky nevím, co tak všechno dá :think:

Příspěvek upraven 28.01.19 v 08:31

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20503 příspěvků 28.01.19 08:30
@KaterinaDo píše:
Mne jde o to, abych ji necim neublížila. Takže klidně třeba šunku, sýr?

záleží čím ji krmíš normálně, každý má názor na to, co může nebo nemůže ročnímu dítěti ublížit, jiný 8)
Synovi sem dávala v roce už víceméně vše, co sme jedli my (jen nepálivé, nepříliš kořeněné a pod.).
Takže určitě dostával lučinu a domácí tvarohové pomazánky (dudáckou, pažitkovou, s ředkví), šunku, sýr (ten teda moc nechtěl, a nechce dodnes), žervé atp.

edding400
Kecalka 168 příspěvků 2 inzeráty 28.01.19 08:40
@KaterinaDo píše:
Dcera se chce strasne krmit sama, nebaví ji, když ji dávám jogurt či kaši ze lžičky. Chutna ji rohlik, chleba, myslíte, že mohu namazat třeba lucinou popřípadě dat máslo a eidam? Děkuji za rady

Maslo klidně, šunku, tvaroh, lucinu, bych ještě pockala měsíc.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 28.01.19 08:42
@Terez001 píše:
@Anitramm to jsem se chtěla zeptat, jakou šunku dávat? Tě je od řezníka, neznamená, že tam nejsou éčka, stabilizátory atd… Tak já pořád nevím, chci od roku taky sem tam dát, pac 3lety syn miluje šunku ale kupuju od farmáře, nebo bez éček normálně v obchodě. Ale pořád mi to přijde nevhodné pro ani ne roční. Od toho řezníka taky nevím, co tak všechno dá :think:Příspěvek upraven 28.01.19 v 08:31

Tak kdyby měl člověk hlídat takhle uplne vsechno, tak se z toho zblazni. U nas mame vyhlaseny reznictvi, kde nakupujou vsichni a ten rozdil je fakt znat, šunku např.z Lidlu jsem měla jednou, to se nedá jist, jak je to slany a vodovy, hnus. U nas kupujeme třeba burgundskou sunku, je výborná. :nevim:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 28.01.19 09:10

Já dávám máslo nebo gervais, takové jedno obyčejné bez soli. Dávala jsem sem tam i med, ale to se prý nemá, že to není převařené… Nebo domácí marmeládu. Nemáte někdo recept třeba na zeleninové pomazánky pro ty jedenáctiměsíční?

Káťa19
Echt Kelišová 8877 příspěvků 18 inzerátů 29.01.19 13:21

Domaci lucina je super, nebo klasicke maslo ;-)

Altamira
Kecalka 160 příspěvků 01.02.19 00:06

Já jsem synovi na toustovy chleba mazala lucinu a na to mu dávala rozmačkaný banán, chutnalo to i mě :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >