Dítě 2 roky a teď čekáme další, jak máte řešené spaní?

4.12.19 13:56

Dítě 2 roky a teď čekáme další, jak máte řešené spaní?

Dobré odpoledne Maminky, mám dotaz? Mám dceru 2 roky, spí v postýlce do 2-3 rána někdy se vzbudí dřív, pláče je hysterická, pak vyleze z postýlky a jde k nám do postele, samozřejmě jsem ji vždy šla dát zpátky, pohladila dala čajík, zkoušela jsem ji i zpívat, říkat jí ať se nebojí, že je hned vedle nás, atd, ale prostě nic, takže jsem to vzdala a teď někdy, Jak se v noci vzbudí, tak 4h spí s námi, zkoušíme ji učit spát v druhém pokoji ve své posteli, odpoledne tam pospí normálně, večer vůbec, jak by se bála, přitom tam jsem taky, mám tam i postel, ale prostě, ne a ne, snažíme se už půl roku, jedná se mi o to že za 4 měsíce ani ne se mi má narodi další dítě, jak jste to maminky řešily? Máte s tím, některá zkušenost nebo to máte aspoň trošku podobné, děkuji za odpověď:) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4543
4.12.19 14:01

Neřešila jsem to nijak. Občas nás v naší posteli spí všech 5… nejstarší k nám chodí výjimečně, když je nemocnej nebo má spatnej sen. Prostřední chodí casteji, nema cenu ho v noci ukecavat, aby sel k sobe. Tak ho necham usnout u nas a pak ho donesu zpatky. Nekdy to nejde, tal je u nas az do rana. Mimino má postýlku bez zábrany prirazenou k naší, takže je vlastně s námi a zároveň ve svém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46502
4.12.19 14:03

Mam petiletyho a dodnes k nam chodi :mrgreen: nekdy spí az do rana u sebe, někdy prijde ve tri.. Mladsimu jsou 2 a je s nama v ložnici v postýlce a taky v noci preskakuje k nam :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3447

No mám děti o 3 roky řešila jsem to tak, že jsem koupila starší velkou postel se zábranou, občas i tak chodila k nám když se syn narodil, ale třeba v 6 ráno, tak jsme se do manželské postele nacpali všichni 4 :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104

Dětskou postel jsme dali vedle naší manželské, tam spí starší dcera. Mladší syn šel do postýlky. Se vzájemnym buzením vůbec nebyl problém. Aspoň nemusím běhat za dcerou do jiné místnosti. Teď čekáme třetí, tak uvidíme, zda budeme stále všichni spolu nebo starší děti půjdou spolu do pokojíčku. Ale spíše počítám s první variantou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10765
4.12.19 14:13

Nejlepší řešit, až se malé narodí a jaké bude. Já si z toho dělala hlavu, děti mají mezi sebou 20 měsíců a ve finále malá spí celou noc a dvouletý se budí 2-3× za nic a chce maminku u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2317
4.12.19 14:14

Mám tři kluky (7,6 a 2 roky) a v březnu se nám narodí čtvrtý. Aktuálně máme spaní vyřešené tak, že starší kluci mají společný pokoj, batole spí ve svém pokoji samo. S nejmenším chodím spát já a ležím u něj dokud neusne, se staršími chodí manžel, přečtou si knihu, počká až usne starší a odchází, prostřední chce být před usnutím většinou sám. v 90% nocí k nám v noci přijde nejstarší, od malička trpí na noční můry, dříve to byly noční děsy. Zaleze ke mně pod peřinu a spí, nijak to neřeším. V průběhu noci se 1 - 2× budí nejmenší (občas se stane, že prospí celou noc), rozsvítí si lampičku a zavolá na mě. Lehnu si k němu a za chvilku zase spinká a já buď odejdu do postele nebo usnu u něj.

Plán po narození miminka je takový, že se i s miminkem přestěhuji do pokoje od nejmenšího a budu tam spát s nimi. Doufám, že se nebudou navzájem budit, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
4.12.19 14:27

Mladší je 1,5 roku, starší budou tři a obě spí s námi v ložnici. Z každé strany postele máme přiraženou postýlku bez boční strany. Pokojíček mají zatím jen jako hernu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4130
4.12.19 14:39

5 leta i 16 mesicni spi semnou v loznici, mala v postylce bez bocnice. Je to dano i tim, ze jsme pres tyden samy holky. Tak aby nam nebylo smutno :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
4.12.19 14:39

Máme to stejně a za 3M rodim. Neřešime to. Asi dáme postylku do ložnice, takže junior bude tam a starší bude chodit dál. Pak asi budeme spát na šířku ve 4 v posteli a dal se uvidí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
4.12.19 14:44

My máme 4 děti a každé dítě spí ve svém pokojíčku. K nám teda ani nechodí. Jak si to ty děti naučíte, tak to budete mít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3346
4.12.19 14:44

Máme 19m v ložnici, postýlku mám u postele, malá je kontaktní a někdy nad ránem si přeleze k nám. Za pár dní rodím a miminko bude mít postylku na kolečkách kousek od postele. Zatím plan. Uvidíme, jak to bude v praxi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.19 14:53

Mě se právě jedná o to, že ci se vám děti navzájem budili nebo to bylo v pohodě, jako postýlku mám danou tak samo v ložnici u nás, ale i tak prostě, přeleze k nám, je mi jasné, že když se nenaučí na postel, kterou má v pokojí, že bude spát s námi a druhé bude spát v postýlce místo ní ;).
Jinak děkuji každé mamince, která si udělala čas a odpověděla na můj dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
4.12.19 15:41

Já spím se starší dcerou i miminkem. Miminko nakojím hned, jak se zavrtí, protože ji mám u sebe. Takže většinou ani nepláče. Mám na kojení malé světýlko, které nikoho nebudí. Starší spí jak špalek až do rána :D Já jsem spokojená a děti zdá se taky, ale nemusí to vyhovovat každému ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.19 16:15
@Miraculous píše:
Já spím se starší dcerou i miminkem. Miminko nakojím hned, jak se zavrtí, protože ji mám u sebe. Takže většinou ani nepláče. Mám na kojení malé světýlko, které nikoho nebudí. Starší spí jak špalek až do rána :D Já jsem spokojená a děti zdá se taky, ale nemusí to vyhovovat každému ;)

Jasně chápu, tak uvidíme jak se nám narodí malinký, jak to bude u nás, no ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat