Dítě 20 měsíců neukazuje a nemluví

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.5.22 18:39

Dítě 20 měsíců neukazuje a nemluví

Ahoj maminky, ráda bych se trochu vypsala. Mám první dítě, chlapečka za 2 dny bude mít 20 měsíců. Jako miminko byl velice šikovný, brzy se plazil, lezl, chodil ve 13 měsících, první slůvko jako táta baba a máma říkal brzy. Později kolem 8-11 měsíce si žvatlal. Byl hodně veselý a porad se usmíval. Po roce ale přestal mluvit. Momentálně vůbec nemluví. Občas ho vidím jak otevírá pusinku a říká si pro sebe třeba baba a táta, ale je spíše tišší. Když něco chce nebo se mu něco nelíbí tak jen piští, křičí. S dětmi si vubec nechce hrát, přitom když byl miminko tak byl veselý a smál se na děti, teď už ne.. připadá mi uzavřený…taky vůbec nezačal ukazovat, proste semnou vůbec nemluví, ale vím že rozumí všemu co řeknu. Usmívá se jen když mu zpívám, lechtám, dělám baf. Taky chci podotknout že s nim jsem většinu času sama, jeho táta je porad v práci. Vztah máme docela na h****, chlap je agresivní povahy a nevadí mu vůbec před malym řvát, rozčilovat se..já ho radši ignoruju než aby se malej bal..prosím vás, co myslíte ze to muže byt? Myslíte ze to muže byt tím, že nevyrůstá v klidném prostředí? Nebo co když muže byt autista? :( a kdy začali vaše děti mluvit a ukazovat? Mimochodem já se malymu věnuji, porad na neho mluvím a hraju si s nim. Děkuji předem všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
792
18.5.22 18:53

@marinamakova ahoj, syn v této oblasti je taky pomalejší. Téměř nemluví, mami tati začal říkat někdy v 16ti měsících, ukazovat až teď, protože zjistil, že je to pohodlné. Nejhorší je, že se naučil slovo toto. Takže jde, ukáže a řekne toto. Nevím, jak ho naučíme další slova 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ hračky taky nikdy moc neřešil, ale je hodně pohybově nadaný, vyleze všude, je hodně akční. Jinak rozumí 🙂 Byla jsem z toho špatná, no mluvila jsem s tetou a bratranec se rozmluvil až po třetím roku ve školce a než šel do školy, mluvil špatně. Pak se to poddalo a dobrý. Je to jedničkar, taktéž hodně nadaný na jemnou motoriku.
Takže nenervovat, hlavně v klidu 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12376
18.5.22 19:07

Jsi si jistá, že dobře slyší? V tomhle věku je to těžký zhodnotit, důležitější je, že rozumí základním pokynům úměrně k jeho věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21027
18.5.22 19:10

Zatím vyčkej a na dvouleté prohldce buď žádanku nebo sama oběhni foniatrii a objednej se k dětské klinické psycholožce, termín ti dá stejně v zimě. Co dotazník v 18 měsících?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
18.5.22 19:10
@marinamakova píše:
Ahoj maminky, ráda bych se trochu vypsala. Mám první dítě, chlapečka za 2 dny bude mít 20 měsíců. Jako miminko byl velice šikovný, brzy se plazil, lezl, chodil ve 13 měsících, první slůvko jako táta baba a máma říkal brzy. Později kolem 8-11 měsíce si žvatlal. Byl hodně veselý a porad se usmíval. Po roce ale přestal mluvit. Momentálně vůbec nemluví. Občas ho vidím jak otevírá pusinku a říká si pro sebe třeba baba a táta, ale je spíše tišší. Když něco chce nebo se mu něco nelíbí tak jen piští, křičí. S dětmi si vubec nechce hrát, přitom když byl miminko tak byl veselý a smál se na děti, teď už ne.. připadá mi uzavřený…taky vůbec nezačal ukazovat, proste semnou vůbec nemluví, ale vím že rozumí všemu co řeknu. Usmívá se jen když mu zpívám, lechtám, dělám baf. Taky chci podotknout že s nim jsem většinu času sama, jeho táta je porad v práci. Vztah máme docela na h****, chlap je agresivní povahy a nevadí mu vůbec před malym řvát, rozčilovat se..já ho radši ignoruju než aby se malej bal..prosím vás, co myslíte ze to muže byt? Myslíte ze to muže byt tím, že nevyrůstá v klidném prostředí? Nebo co když muže byt autista? :( a kdy začali vaše děti mluvit a ukazovat? Mimochodem já se malymu věnuji, porad na neho mluvím a hraju si s nim. Děkuji předem všem.

Nemusí to být nic, u syna jsem se bála autismu, říkal ve dvou letech nějakých 5 slov a byl dost u řečený kvůli každé kravině(pro něj to bylo asi hrozně důležité). Ve třech letech najednou začal mluvit ve větách. Trochu se uklidnil. Ale docela bych přemýšlela o vztahu. Může to být i reakce na vztah. Přeci jen to vnímá a syn se také hodil více do pohody a rozmluvil až když s námi otec dětí nebyl. Jinak pokud by se třeba do dvou let nestála žádná změna u syna(i přesto, že snad uděláte něco s otcem),tak bych zvážila i možnost PAS a objednala bych dítě třeba do NAUTIS. Ale čekací doba na takové vyšetření je klidně půl roku či rok. Během toho se může klidně stát najednou velký skok jako u mého syna, který z máma, auto apod. přešel najednou do celých vět a bez problémů rovnou začal říkat i R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 19:19

@Bubla Bůčková sluch to určitě nebude. Jak jsem psala, rozumí všemu..jen me proste vnímá až když me chce vnímat…klidně na neho budu volat 100× ať jde zamnou do pokoje, volat ho jménem a nic, nejde..az kdyz řeknu “Míšo, já jdu pa ahoj” tak se na me divá a utíká za mnou. A taky vím ze slyší protože stačí ze zazpívam jeho oblíbené písničky nebo říkanky a hned mám jeho 100% pozornost. Dotazník vyšel dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 19:21

@Fiveone děkuji. Taky mi to už říká dost lidi, ze to muže byt neklidnym prostředím… malej se třeba začne i hodně smát když se jeho otec rozčiluje, má z toho jakoby i záchvaty smíchu. Někdy samozřejmě i plakal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 19:22

@Aduš8 ano slyší. Jen me vnima až když me chce vnímat, až kdyz jsem pro nej důležitá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21027
18.5.22 19:52

@marinamakova tak v dotazníku jste neprošli minimálně 2 body -ukazování, slova, pak tam jsou špeky jako, když se někam koukám, koukne tam taky… Tak nevím, co myslíš tím „dobře“. Dítě může slyšet, ale třeba neumí rozlišit hlásky nebo to slyší jakoby pod vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
18.5.22 20:12

@Aduš8 píše, že ji rozumí, takže nejspíš ano 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
18.5.22 20:34

Podle toho co popisujes, tak je to normalni dite.. vyviji se nejakym zpusobem a to co bylo pred rokem muze byt ted jinak a za mesic uplne zase jinak.. necekej od nej zazraky v jeho veku :think:
Vice bych resila asi ten tvuj vztah na ho*no, ale tezko radit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 21:56
@Bubla Bůčková píše:
Zatím vyčkej a na dvouleté prohldce buď žádanku nebo sama oběhni foniatrii a objednej se k dětské klinické psycholožce, termín ti dá stejně v zimě. Co dotazník v 18 měsících?

Ona není dvouletá prohlídka… Je jen 18 měsíční a pak až tříletá… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21027
18.5.22 22:06
@PaniBambulinova píše:
Ona není dvouletá prohlídka… Je jen 18 měsíční a pak až tříletá… ;)

No když ti dítě v roce a půl vůbec nemluví nebo je nějaký bod špatně v dotazníku, opakuje se to na 2 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 22:09
@Bubla Bůčková píše:
No když ti dítě v roce a půl vůbec nemluví nebo je nějaký bod špatně v dotazníku, opakuje se to na 2 letech.

Moje dítě taky vůbec nemluví, hučí, píští, říká akorát máma a táta, jinak absolutně nic. Jen si něco žvatlá, ale jsou to spíš nějaký slabiky, shluky písmen v tom hučení. A doktorka mi řekla, že se to řeší až za rok, tedy ve dva a půl letech, že je brzy :nevim: nic o dvouleté prohlídce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21027
18.5.22 22:12
@PaniBambulinova píše:
Moje dítě taky vůbec nemluví, hučí, píští, říká akorát máma a táta, jinak absolutně nic. Jen si něco žvatlá, ale jsou to spíš nějaký slabiky, shluky písmen v tom hučení. A doktorka mi řekla, že se to řeší až za rok, tedy ve dva a půl letech, že je brzy :nevim: nic o dvouleté prohlídce…

A to ukazování? To je celkem velkej milník :nevim: a nemluví je nemluví, ne jenom „máma, táta a zvatla slabiky“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat