Dítě 2,5 let nechodí, jen běhá, může být ADHD?

Anonymní
20.5.21 19:42

Dítě 2,5 let nechodí, jen běhá, může být ADHD?

Ahoj, ráda bych se zeptala, syn začal chodit v 10 měsících, nyní mu je 2,5 r. Je takový hrozně rychlý, v podstatě chodí jen když je unavený, jinak v podstatě běhá (i doma), na druhou stranu - rád se sveze v kočárku, pokud je k dispozici. Vím, že na nějakou diagnózu je brzy, ale může být ADHD nebo máte podobnou zkušenost a časem se může,,zpomalit,,? Jinak je šikovný, velmi dobře mluví, je chytrý.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7026
20.5.21 19:47

Malá se přemisťuje hopsánim. Taky ji je 2.5 a normálně tedy moc nechodí. Buď Hopsa, běhá nebo chodí pozpátku. Normálně moc nechodí i když to umí.
Podle mě ADHD hlavně souvisí s neschopnosti se soustředit ale v těch 2.5 letech jsou skoro všechny děti takový zrychlený mi přijde.

Příspěvek upraven 20.05.21 v 19:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2623
20.5.21 19:47

@ludmilaadamkova hopsání je hrozný, že :zed: sousedka je na prášky a já taky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
20.5.21 19:54

Proč za normálním chováním temperamentího dítěte hledáš poruchu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2864
20.5.21 19:55

Mám to samé :-) a dva starší mám se znaky ADHD (bez diagnozy, nechceme s Dr určenou diagnozu, není důvod to hrotit)… všechny děti mám hyper, ale mají logo problémy. V podstatě nemluví a když tak jen jedno - dvou slovně. Prostě nemají čas :lol: :lol:… takže podle mě (u vás) divokost není jediný důvod k diagnoze…hodně děti je prostě jen veselých, mají radost ze žiivota a potřebují každý den"utahat".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26953
20.5.21 19:58

Mně běhá a hopsa i sedmiletý. Jdeme do školky a celou cestu poskakuje. Doma běhá z místnosti do místnosti. Do toho zpívá, nebo vydává jiné zvuky. Je to celkem náročné.
Celkově je zrychlený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
20.5.21 20:20
@Ou píše:
Proč za normálním chováním temperamentího dítěte hledáš poruchu?

Nehledám poruchu, zjišťuji možnosti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
20.5.21 20:22

Ne, ADHD se opravdu nerozeznává rychlostí pohybu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13503
20.5.21 20:40

Mam takove tri, obcas (teda spis vetsinou, kdyz tak o tom premyslim) jsou na zabiti. Vsechny deti jdou ze skoly s maminkou, jen ty moje tri bezi, kazde jinym smerem, jedno pada do rybnika, druhe visi ze stromu a treti se zasekne klidne na plote… ADHD spis nemaji, ja to teda nikdy nezjistovala, celkem zvladame (nervy jsem mela jen jedny a ty me opustily uz pred lety), tak mi to prijde bezpredmetne. Ve skole jsou starsi dve a zvladaji dobre. Nejmladsi jsou 4r, ta je v utikani zdaleka nejhorsi, protoze honi ty velke, takze je porad samy sram…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
20.5.21 20:42
@ludmilaadamkova píše:
Malá se přemisťuje hopsánim. Taky ji je 2.5 a normálně tedy moc nechodí. Buď Hopsa, běhá nebo chodí pozpátku. Normálně moc nechodí i když to umí.
Podle mě ADHD hlavně souvisí s neschopnosti se soustředit ale v těch 2.5 letech jsou skoro všechny děti takový zrychlený mi přijde.Příspěvek upraven 20.05.21 v 19:49

To mě uklidnilo, naše malá v podstatě ve stejném věku také pořád jen hopsá nebo běhá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14446
20.5.21 20:46

Neteř taky skoro nechodí jen běhá :mrgreen: Teda teď mi to přijde trošku lepší, asi vyzrála a zjistila, že ji nic neuteče :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
20.5.21 20:58

Mě je přes 30 a taky málokdy chodím klidně. Vlastně taky celý den jen běhám.
Odpověď pro odlehčení :* A pak zkušenost „naopak“. Moje děti chodit normálně umí, mladší si snad ani neumí tzv pobíhat, furt chce jen za ruku. ale když mají u něčeho vydržet třeba sedět (úkolu, práce…) tak to je problém - to je si myslím spíš adhd - byť já nehodlám řešit aby měli diagnózu, snažím se je usměrnit a u nejstaršího mám na to ještě rok do nástupu do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2539
20.5.21 23:06

Syn ma ADHD a taky porad behal, ale jemu bylo jedno, kde je maminka. Proste bezel pryc, daleko. Na kocarku sedel rad. Tyto deti si casto neumi odpocinout, takze jsou pak unavene. Ale je to jen stripek z celkoveho obrazu. Ma to cenu resit, kdyz to co dite dela vyznamnym zpusobem narusuje chod rodiny nebo ma problem zaclenit se do kolektivu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
21.5.21 08:16

Syn s ADHD to dělá taky, ale tak, jal píše Oriseka. On nabere směr a prostě běží, pořád dál. Nějaká maminka nezájem. Dřív jsem ho mívala na vodítku, teď už je aspoň naučenej, že čeká u silnice. Ale i tak ho často musím násilím držet, privazat ke kočáru atp, zatím se mu věřit nedá. Ale toto rozhodně není hlavní problém, kvůli kterému by člověk řešil ADHD. To stejné mi teď dělá ani ne dvouletá dcera, ale ta ADHD mít nebude, narozdil od syna dokáže i zastavit. A hlavně se dokáže soustředit. Už v roce vydržela 20 minut prohlížet knížku, nevěřícně jsem na to zírala, to syn nedá ani teď ve 4,5 letech. On u knížky dělá kotemelce, hulaka, kouše nebo trhá tu knížku, běhá po bytě… neexistuje, že by si prostě sedl a aspoň 3 minuty fakt jen koukal do knížky.. nějaký běhání místo chůze je mi úplně jedno. Soustred se na to soustředění, imlulzivitu…ale na nějaké závěry je ještě brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
1.6.21 18:44
@Anonymní píše:
Ahoj, ráda bych se zeptala, syn začal chodit v 10 měsících, nyní mu je 2,5 r. Je takový hrozně rychlý, v podstatě chodí jen když je unavený, jinak v podstatě běhá (i doma), na druhou stranu - rád se sveze v kočárku, pokud je k dispozici. Vím, že na nějakou diagnózu je brzy, ale může být ADHD nebo máte podobnou zkušenost a časem se může,,zpomalit,,? Jinak je šikovný, velmi dobře mluví, je chytrý.

Nad námi. Kluk cca 9-10 let. Už to nervově nedávám, je asi postižený, protože nechodí mezi normální děti ani na hřiště… vůbec, pouze když jde s bráškou ven, nebo s matkou. Mezi dětmi není oblíbený, protože už od pohledu vypadá „divně“ a kouká se na vás a zároveň jako do blba. prostě nemá normální pohled psychicky zdravého dítěte.
Doma se pohybuje pouze přebíháním a dupáním, standardní chůze se mu jaksi vyhýbá.
Myslím, že v 9ti letech je něco hodně špatně. Matka je tak hloupá, že ho dokonce nechá skákat i na švihadle a pohybovat se po bytě, že by se i opičák divil, kde nechal svůj vzor do džungle. Ven tento kluk nechodí.
Děs, protože se to nedá poslouchat. Myslím, že když 9ti roční kluk nechodí mezi děti, tak to asi bude nějaká porucha, protože ostatnÍch dětí je plný les i hřiště, ale tento exot mezi nimi nikdy nebyl.
Mamince je nejspíš nějaká ohleduplnost vůči sousedům u zadele, protože ho prostě nechá… chovat se jako opice.
Kluk sice mluví normálně, ale to je z normálního chování asi tak vše. Jediný případ, kdy je tohoto pošuka možné nevnímat, je několik piv po sobě, nebo být mimo dům, jinak to akorát leze na nervy, a není možné se kvůli jednou retardovi upít alkoholem.
Faktem je, že i jeho otec skáče po chodbě jako syn, a není zrovna standardní. je sice vysokoškolsky vzdělaný, ale to tito podivíni někdy bývají. Nepřeji nikomu s někým takovým sdílet společný dům. je to prostě děs.
Klidně mě tady ukamenujte, ale tito lidé se do společných domů prostě nehodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat