34měsíční dítě začalo vynechávat poslední slabiku

Anonymní
31.7.15 06:50

dítě 34 začalo vynechávat poslední slabiku

Zdravím, poslední týden moje dcera dělá divnou věc: začala u některých slov vynechávat poslední slabiku.
Třeba pro čůrání říkáme „čurkymurky“ a vždycky, když chce na záchod, zahlásí „čurkymurky“.
A teď najednou říká „čurkymurk“. A já jí říkám „čurkymurky?“
Odpoví „čurkymurk“.

A ještě u jednoho slova jsem si toho všimla.
Jinak mluví hezky, věty tak 5-6 slov průměrně. Proto nechápu, proč najednou mění slovo, co říká „správně“ já nevím, jak dlouho…

Možná to nic není, ale syn sestry má dysfázii, a taky se to projevilo MIMO JINÉ tím, že měl špatně slabiky, tak jsem na to asi citlivá.

Budu vděčná za názory,

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
31.7.15 06:51

Vypadlo mi tam „m“ 34 m

• Nahlásit
  • Citovat
68983
31.7.15 07:04

Třeba už ji to přijde blbé, si takhle říkat o čůrání, tak si ho prostě upravila :think: za chvíli ho třeba zkrátí ještě víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1521
31.7.15 07:17

Podle mne dramatizujes moje mala už mela dva případy ze začala silně zadrhavat v uplne kazde vete což trvalo dny az týdny a nijak zvlášť se zatím neplasim. Vymizelo to samo. Takže pozměněny tvar zatím dvou slov bych fakt neresila jinak curkymurky teda pobavily :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4229
31.7.15 07:20

Taky si myslím, že si jen hraje se slovy.
Dnes je tolik diagnóz, že každý člověk by si pro sebe našel alespoň jednu.
A kolik používáme denně zkomolených slov… Ty taky někdo zkrátil nebo upravil podle svého.
Buďte v klidu, berte to jako přirozenou věc :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
31.7.15 07:50

U nás zase jednu dobu vedly slova končící na -iš : mamiš, tatiš, čajiš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
31.7.15 08:01
@j.a.n.i1 píše:
Třeba už ji to přijde blbé, si takhle říkat o čůrání, tak si ho prostě upravila :think: za chvíli ho třeba zkrátí ještě víc.

no, napadlo mě to samé, protože mi osobně to přijde divné, moje 20m normálně říká čůrat, ale je pravda že nejsem zdrobňovací typ :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68983
31.7.15 08:04

@medunka23 Tak moje nejčastěji říká počůrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
31.7.15 08:10

@j.a.n.i1 :mrgreen: :mrgreen: jo to pak taky, kor když někam jedeme a dáme na cestu plínku, to pak jí srovnat je nápor a peru a peru, ta pak přijde a ukáže na to a říká počůrala :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
31.7.15 08:25

Náš prcek si taky zkracuje některý slova, teď posledně mě pobavil když místo Děkuju začal říkat KUJU a týden na to už jenom KU :lol: Lenoch malej :-)
Nebo slovo který už říkal dobře začal motat, po nějaký době ho zase říkal dobře, ta řeč se pořád vyvíjí tak se mu to občas asi motá, nějak to neřeším :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11392
31.7.15 09:50
@medunka23 píše:
no, napadlo mě to samé, protože mi osobně to přijde divné, moje 20m normálně říká čůrat, ale je pravda že nejsem zdrobňovací typ :nevim: :nevim:
Taky mi to přišlo divné. Ale taky nejsem zdrobňovací typ.
Moje kamarádka jede v mateřském plurálu už pět let. 4,5 roku mi to leze šíleně na nervy. :zed: :nevim:
@j.a.n.i1 píše:
@medunka23 Tak moje nejčastěji říká počůrala…
:lol: :lol: A tak ještě jsou to malé holky :). Moje cácora to na mě volala z průlezky v mateřském centru ještě drahně po druhých narozeninách :zed: :lol:.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68983
31.7.15 10:16

@Genovesa Počkej, ale mojí budou na podzim 3…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11392
31.7.15 10:23
@j.a.n.i1 píše:
@Genovesa Počkej, ale mojí budou na podzim 3…

Tak to jo, já myslela, že 20 měsíců. Ale i to si sedne, neboj. Synovce odplínkovali naráz po třetím roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama