Reklama

Dítě 3,5 roku skoro nic nejí. Naučí se to ještě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Genovesa
Extra třída :D 11212 příspěvků 15.03.18 19:51
Dítě 3,5 roku skoro nic nejí. Naučí se to ještě?

Ahoj, nevím si rady s mladší dcerou. Starší má 6 a jí vše - zeleninu, syrovou i vařenou, jakékoli ovoce. Mladší jíst nechce. Sní tak lipánka nebo jogurt s medem, popř. šunku. Ovoce odmítá, zeleninu nepozře. Jsrm z ní nešťastná. Doteď jsem ji nenutila, že se naučí. Že to furt vidí doma u nás a u starší dcery. Ale v poslední době je to s ní spíš horší. Jaké jsou vaše zkušenosti? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11479 příspěvků 15.03.18 19:54

Taky mám takového nejedlíka. teď je mu 7 a lepší se to ;-) už mi jí aspoň jablka. zelenina je u nás stále „sprosté“ slovo, ale nehrotím to a aspoň cpu zeleninu do vývarů a omáček

tereza12345
Echt Kelišová 9435 příspěvků 2 inzeráty 15.03.18 20:03
@Genovesa píše:
Ahoj, nevím si rady s mladší dcerou. Starší má 6 a jí vše - zeleninu, syrovou i vařenou, jakékoli ovoce. Mladší jíst nechce. Sní tak lipánka nebo jogurt s medem, popř. šunku. Ovoce odmítá, zeleninu nepozře. Jsrm z ní nešťastná. Doteď jsem ji nenutila, že se naučí. Že to furt vidí doma u nás a u starší dcery. Ale v poslední době je to s ní spíš horší. Jaké jsou vaše zkušenosti? :nevim:

Mam doma to stejny ve dvojim vydani.. dceri je sest, synovi budou tri.. kazdy obed a vecere je u nas boj.. ale uz ae z toho tolik. nehroutim. ale jejich zivotosprava, to by nejaky vyzivovy poradce zaplakal.. :roll:

Genovesa
Extra třída :D 11212 příspěvků 15.03.18 20:06

@tereza12345 no to mě právě děsně štve. Chtěla bych, aby měla lepší stravovací návyky, než já kdysi.

tereza12345
Echt Kelišová 9435 příspěvků 2 inzeráty 15.03.18 20:16
@Genovesa píše:
@tereza12345 no to mě právě děsně štve. Chtěla bych, aby měla lepší stravovací návyky, než já kdysi.

Ja uz jsem to vzdala.. nejde to po dobrym, po zlym.. muzu se vztekat slibovat, vyhrozovat.. nehne s nima.nic.. :roll: musi si na to asi nejak prijit sami.. nebo nevim..

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 15.03.18 20:21

Mam takovou neter. Je ji 12!!! Nepozre zadnou zeleninu ani ovoce. Ze susenek ji jen dva druhy. Rohlik s maslem a sunkou. Dva druhy omacek. Atd atd. Vekem se to “lepsi”. Driv jedla suche testoviny a lipanka. Ted cca jednou za rok vezme na milost nejake jidlo typu pizza. Takze des bes a je to porad stejne.

Uživatel je onlinexammy
Kecalka 450 příspěvků 15.03.18 20:25

Taky mam dva exemplare. U starsiho se to zlepsilo s nastupem do skolky. Mladsi mi sni poradne asi jen hnedy termix. Pritom oba jedli krasne vsechno do cca 18 mesicu.

chaela
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 15.03.18 20:30

Mám to doma taky:) Kluk, 3 roky, živ z jednoho konkrétního jogurtu a suchých těstovin. Dnes dokonce snědl 3 brambory, takhle pěkně už dlouho neobědval :) Co s tím neporadím, sama nevím. A moc doufám, že se to zlepší. Celej den jen zakazuju sladkosti a přikazuju normální jídlo. A on nejí nic. On nejí ani takový ty dětský lákadla jako párky, pizzu apod. Jedině hranolky, to by si dal, tak už je párkrát měl, ale to je tak jednou do měsíce a i tom i přijde hodně. Tak snad dobrovolně hlady neumře.

ivašot.
Kelišová 6254 příspěvků 15.03.18 20:30

Dceři bude 15…let. sortiment toho, co je ochotná a schopná sníst se od cca 2 let prakticky nezměnil :,(

yareah
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 15.03.18 20:44

Já nejedla skoro nic až do puberty :mrgreen: naší že mě byli nešťastní, ale v pubertě jsem. Dostala žravou a pořád něco futrovala. Od doby co jsem s manželem - od 17 jsem se naučila jist i zbytek jídel. Hlavně děti do toho nenutte a nevycitejte že nejí, nestraste s nemocnicí, neříkejte že nevstane od stolu dokud nedoji… Ať z toho nemají psychické problémy jako já :( skoro žádné jídlo nedojim i kdybych měla nechat jen za lžíci. Nesnáším když někdo komentuje co jim, jak jím, dlouho mi trvalo naučit se jíst před někým koho dost neznám. Bohužel po tom co jsem celé dětství poslouchala řeči o tom že nejím, jak bych měla jist atd, mám takový problém… Tak s vašimi dětmi prosím opatrně :( je mi 24, jim skoro úplně všechno, najím se i před cizíma lidma, ale jak někdo řekne něco na téma moje jezeni, tak odkládám příbory a nepokracuju.

Příspěvek upraven 15.03.18 v 20:46

Martina84
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 15.03.18 20:45

Tyjo u nas je to taky hruza s jidlem u triletyho a to tak pekne jedl. Miloval polivky a ted? Kazdy jidlo problem. Hodne pomohlo zakazat sladkosti. Tento tyden mluvil v sama doma nejaky lekař pres vyzivu a rikal, ze mame stale nabizet a nerezignovat na to, ze kdyz to neji, tak mu to nebudu davat. Jenze toho jidla, co se pak vyhodi a ja to nemuzu a nechci dojidat. Rocni dcera mi ji krasne, ale po zkusenostech pocitam s tim, ze se to muze taky zhorsit. Ve skolce ji syn jak kdy. U babicek lip a bez odmlouvani :nevim:

Uživatel je onlinexammy
Kecalka 450 příspěvků 15.03.18 20:50
@yareah píše:
Já nejedla skoro nic až do puberty :mrgreen: naší že mě byli nešťastní, ale v pubertě jsem. Dostala žravou a pořád něco futrovala. Od doby co jsem s manželem - od 17 jsem se naučila jist i zbytek jídel. Hlavně děti do toho nenutte a nevycitejte že nejí, nestraste s nemocnicí, neříkejte že nevstane od stolu dokud nedoji… Ať z toho nemají psychické problémy jako já :( skoro žádné jídlo nedojim i kdybych měla nechat jen za lžíci. Nesnáším když někdo komentuje co jim, jak jím, dlouho mi trvalo naučit se jíst před někým koho dost neznám. Bohužel po tom co jsem celé dětství poslouchala řeči o tom že nejím, jak bych měla jist atd, mám takový problém… Tak s vašimi dětmi prosím opatrně :( je mi 24, jim skoro úplně všechno, najím se i před cizíma lidma, ale jak někdo řekne něco na téma moje jezeni, tak odkládám příbory a nepokracuju.Přís­pěvek upraven 15.03.18 v 20:46

Dekuju moc za prispevek! Kolikrat si rikam zda nejsem moc mekka. Ale sama mam spatnou zkusenost, nutili mi maso ve skolce, tajne jsem ho mela schovany v tvari cely spani (nespala jsem), pak az cestou domu ho vyplivla. Takze deti nenutim, jen nabizim.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 15.03.18 21:01

@xammy taky jsem si ze školky nosila maso ve tvářích. :mrgreen:
Já jako malá jedla jen suchý rohlík a banán. Časem jsem z toho vyrostla, v pubertě se mi nějak roztáhl žaludek, ale vybíravá jsem pořád. :lol: Starší syn je nejedlík asi od roka a půl, mladší od tří let. Počítám, že v pubertě stejně sežerou, na co přijdou. Všímám si i toho, že přes léto jedí víc, já jím naopak víc v zimě.

tereza12345
Echt Kelišová 9435 příspěvků 2 inzeráty 15.03.18 21:05

Ja uz to taky spis neresim.
u starsi je to i o tom, ze je lina a kdy se na ni dohlidne tak se naji..
ten mladsi to nesni i kdybych se zblaznila.. takze ten dostane co chce.. i kdyz to znamena, ze snida, obedva a veceri cokoladovyho tvarohacka..

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 15.03.18 21:07

Jako mala jsem jesla normalne, nicmene doma se varila jen “detska” jidla. Nikdo nic nenutil. Takze zeleninu (rajcata apod) jsem zacala jist az v dospelosti stejne jako zbytek jidel ( leco, houby…). Do ted mam trsima z nekolika zazitku s dojidanim ve skole/skolce/nav­stevy (tlusty maso v kapsach).

Takze dojidat nee. Chceme aby deti vse ochutnaly. A nabizime, lakame apod. Ale nasi kluci jsou normalni. Neco ji, neco neji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama