Dite 4 roky neudrzi pozornost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
6.11.21 07:16

Dite 4 roky neudrzi pozornost

Ahoj, jdu si k Vam pro radu. Mam 4letou dceru, je to vesela, komunikativni a sikovna holka, ktera toho na svuj vek umi pomerne dost a ma kolem sebe plno kamaradu.
Je ovsem silene pomala a hrozne nepozorna. Aby se oblekla do skolky nebo nekam ven je zalezitost na hodinu. Musim ji u toho neustale popohanet a stejne je efekt temer zadny.
Kdyz ji reknu, ze do skolky teda nepujdeme, protoze to nestihneme, tak se rozbreci a krici, ze to chce stihnout - nicmene stejne jen drzi kalhoty v ruce a na nohy si je nenandava. Jen breci, ze to stihnout chce… I ucitelka mi rika, ze na ni ve skolce musi neustale cekat.
Navic je dost nepozorna - jde si do pokojicku pro hracku, ale nez dojde do obyvaku, tak hracku nekde odlozi a nevi kde… Kdyz na ni mluvim, musim ji oslovit jmenem alespon 10×, pockat az se na me otoci a pak ji strucne rici, co chci. Jenze ona ma vnima tak 2 vteriny, takze se ji obratem ptam, co jsem rikala. Ona mi odpovi, ze nevi. Reknu ji to tedy znovu a takhle dokola, nez zaregistruje, co jsem ji rikala. Abych zesilila jeji vnimane, tak jdu casto primo k ni a vezmu si ji na klin a nebo ji polozim ruce na ramena - snazim se delat vse mozne, aby se na me soustredila a vnimala me.
Snazim se zustat v klidu, nezvysovat hlas, ale je to silene vycerpavajici.
Mate to nekdo s detma podobne? Je to v tomto veku normalni? Jak s nimi pracujete?
Predem diky za vase tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6126
6.11.21 07:38

Klid, mám doma osmiletého kluka a já už teda občas, každý den :roll:, ten hlas zvedám do výšin… To je totiž opravdu jak s volem. 100× mu řeknu, co má teď udělat, aby se mě po minutě nic dělání zeptal, co má udělat a nebo udělá nějakou jinou, nepotřebnou věc. Krásně z něho rostu. :kytka: Oblíká se jak slimák, ale je pravda, když se někam těší, je to ve vteřině. On i pomalu žvýká, lenuchod je občas rychlejší.

Příspěvek upraven 06.11.21 v 07:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27019
6.11.21 07:38

Nemáte v rodině poruchu pozornosti? Tohle jsou totiž zcela typické projevy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
6.11.21 07:46

Necpe se sladkostmi, slazenymi dětskými stavickami, sladkými dezerty, jogurty…

Příliš cukru - rozjivene dítě.

Někdy stačí upravit jídelníček a dítko se trošku zklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10392
6.11.21 07:51

No napřed bych vyloučila nějakou diagnózu a pokud by žádná nebyla, začala bych tvrdě trénovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.11.21 07:55
@Svistice píše:
Nemáte v rodině poruchu pozornosti? Tohle jsou totiž zcela typické projevy.

No ja o sobe vim, ze mam problemy se soustredenim. Trochu s tim bojuju, ale zacala jsem si to realne uvedomovat az v dospelosti. Rodice to nejak neresili a ja si to takhle z detstvi nepamatuju, jak jsem to mela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.11.21 07:56
@Sany80s píše:
No napřed bych vyloučila nějakou diagnózu a pokud by žádná nebyla, začala bych tvrdě trénovat.

A to se uz v tomto veku da zjistit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.11.21 07:57
@jejjej píše:
Necpe se sladkostmi, slazenymi dětskými stavickami, sladkými dezerty, jogurty…

Příliš cukru - rozjivene dítě.

Někdy stačí upravit jídelníček a dítko se trošku zklidní.

To si nemyslim, sem tam nejakou sladkost dostane, ale nic prehnaneho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.11.21 07:59
@kve-tinka píše:
Klid, mám doma osmiletého kluka a já už teda občas, každý den :roll:, ten hlas zvedám do výšin… To je totiž opravdu jak s volem. 100× mu řeknu, co má teď udělat, aby se mě po minutě nic dělání zeptal, co má udělat a nebo udělá nějakou jinou, nepotřebnou věc. Krásně z něho rostu. :kytka: Oblíká se jak slimák, ale je pravda, když se někam těší, je to ve vteřině. On i pomalu žvýká, lenuchod je občas rychlejší.Příspěvek upraven 06.11.21 v 07:39

No ja jen doufam, ze ty deti z toho vyrostou :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10392
6.11.21 08:00
@Kackac12 píše:
A to se uz v tomto veku da zjistit?

Ve čtyřech letech už to dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18706
6.11.21 08:00

No nedělá ti to schválně a evidetnně potřebuje čas, aby její mozek dozrál.

Tak na ní neječ a nevyčítej ji, že nezlvádá něco, co prostě je mimo její možnosti a normálně ji pomož.

A ne - v tomhle věku na pomalost při oblékání ráno, když je rozespalá a nepozornost žádnou diagnozu nedostaneš.

Tak jhako tak i s diagnozou musíš najít takový režim, který pomůže mozku dozrát.

Čím méně křiku z tvé strany, tím snáze mozek dozrává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
6.11.21 08:05

Překvapuje mě spíš, že tě to překvapuje :D Mám skoro čtyřletého kluka, a je to naprosto to samé. A teda já ho musím obléknout. Zatím si rozhodně sám neoblékne tričko a kalhoty (ty by asi zvládnul, ale špatně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.11.21 08:08
@Ou píše:
No nedělá ti to schválně a evidetnně potřebuje čas, aby její mozek dozrál.

Tak na ní neječ a nevyčítej ji, že nezlvádá něco, co prostě je mimo její možnosti a normálně ji pomož.

A ne - v tomhle věku na pomalost při oblékání ráno, když je rozespalá a nepozornost žádnou diagnozu nedostaneš.

Tak jhako tak i s diagnozou musíš najít takový režim, který pomůže mozku dozrát.

Čím méně křiku z tvé strany, tím snáze mozek dozrává.

No ona je pomala i pres den, ale horsi je to, jak me nevnima, kdyz na ni mluvim. Ja jsem docela klidna povaha, takze to uz musi byt jo neco, abych zacala zvysovat hlas. I me okoli rika, ze s ni mam neskonalou trpelivost. Ale jak rikam, je to opravdu vycerpavajici. A bohuzel i me se stane, ze mi jednou za cas ujedou nervy :( Ale presne si rikam, ze to nedela schvalne a snazim se ji maximalne pomahat a nechavat vetsi casove rezervy.
A myslis, ze se to proste casem zlepsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.11.21 08:17
@Dobrej_tym píše:
Překvapuje mě spíš, že tě to překvapuje :D Mám skoro čtyřletého kluka, a je to naprosto to samé. A teda já ho musím obléknout. Zatím si rozhodně sám neoblékne tričko a kalhoty (ty by asi zvládnul, ale špatně).

Ale ona se obleknout umi, jen ji to proste trva silene dlouho. Vubec se na to nesoustredi, stejne jako na me, kdyz na ni mluvim :zed:
Ja mam kole sebe hodne kamaradek se stejne nebo podobne starymi detmi a zadne neni tak roztrzite a nesoustredene. Jasne, kazde dite je jine, ale rikam si, jestli ji zkratka nemuzu nejak pomoci s tim pracovat a nezblaznit se z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9057
6.11.21 08:18

@Kackac12 Ano, mám a dokonce 3×. Je to na palici a bez uzardění ti řeknu, že já teda hlas zvyšuju. Ale ne tak, že bych na ně křičela, prostě když je oslovuju, mluvím hodně nahlas, pomáhá to, ab, se probrali z transu a vnímali. Když po nich něco chci, řeknu jim to normálně a když vidím, že mají tendenci nereagovat, tak zvysim, hlas a dám krátký povel. Třeba „Tome, pití, teď!“. Nebo si přečti tuhle nedávnou diskuzi, tam se řeší oblékání takového dítěte. Ale jestli tě to uklidní, tak mam pocit, že kolem 4-5 roku to u dětí bylo nejhorší, zhoršilo se to také během lockdownů, kdy děti neměly normální režim a byly víc izolované od kolektivu. Ale paradoxně, přesto, že si u oblékání a jiných primitivních věci člověk říká, jestli to jeho dítě není úplný tydýt, tak ve škole zvládají bez problémů a patří oba k těm nejlepším. U nich je to prostě otázka priorit: vzdělávání je baví, tam zapnou mozek fungují na 1, oblékání a spol. je pruda, takže vypnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat