Dítě (4r) pořád povídá o žirafě - je to normální?

Anonymní
23.11.20 20:25

Dítě (4r) pořád povídá o žirafě - je to normální?

Ahoj maminky,
syn je hodně upovídaný a většinu času si vymýšlí různé příběhy o žirafě. Co žirafa udělala, kam šla, co mu říkala, co se jí líbilo atd. atd. atd. jakoby to byla nějaká jeho nerozlučná kamarádka. Dokonce i třeba když potkáme nějaké známé, tak zničehonic jim začne povídat o tom, co žirafa. Je to normální?

Plyšovou žirafku dostal později jako dárek, když babička slyšela, že o ní pořád mluví. Má ji rád a spí s ní, ale nijak zvlášť na ni fixovaný není (když ji např. zapomeneme, když jedeme na víkend pryč, tak je mu to jedno).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
397
23.11.20 20:27

Má svůj svět. Neviděla bych v tom nic hrozného. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1610
23.11.20 20:29

Já bych z toho vedu nedělala. Dokud opravdu nesedí někde v rošku a s žirafou nevede nějaké dlouhé monology, tak bych ho nechala. Určitě z toho vyroste ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
23.11.20 20:32

Vždyť je to roztomilé, můj syn takhle vymýšlí pořád, nejlepší je když začne o Totorovi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 20:34

@Heivka Ale ano, roztomilé to je. Jen mi přijde zvláštní, že je to pořád o té žirafě. Kdyby třeba si vymýšlel příběhy s různými zvířátky, tak bych se nad tím možná ani nepozastavovala.

• Citovat
  • Nahlásit
8167
23.11.20 20:36

Je to úplně normální. Proč by to mělo být nenormální? Byla bych ráda, že má syn představivost.
Můj syn měl zase období, kdy v ruce „nosil“ imaginární zvířátka- cvrčka, myšku, ježečka, koťátko… A povídal mi o nich. Taky jsem si je často měla hladit, při loučení ve školce mi je „dával“ do kapsy. Mě to přijde hezké, přistupovala jsem na jeho hru. Jinak je to normální, velmi inteligentní dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
23.11.20 20:38

Můj syn (3r), to zas má s mobilem, TV a ovladačem. Dokáže si to představit všude a z všeho. :roll: A opravdu u TV nesedí od rána do večera a mobil nevlastní. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
23.11.20 20:42

Žirafa zní super :palec: Vždyť je to normální :) Možná bych přemýšlela jestli nechce někde ve skrytu duše třeba zvíře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9041
23.11.20 20:43

Naše malá (3 roky) si zase s plysovymi psy hraje, že jsou to mimina, vozí je v kočárku a dala jim jména dětí z rodiny (bratrancu). Přitom má i panenku, ale ta jméno nemá :) To je prostě „miminko“. Kluk zase neustále mele o dinosaurech. Viděl už malej zirafu v zoo / TV třeba? Reagoval na ni nějak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9041
23.11.20 20:44
@Altavista píše: Žirafa zní super :palec: Vždyť je to normální :) Možná bych přemýšlela jestli nechce někde ve skrytu duše třeba zvíře.

Zirafu do paneláku :lol: :dance: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
23.11.20 20:45

Přidám se, se svou otázkou, snad to nebude vadit. Moje dcera (2 roky a 5 měsíců) si se vším povídá. Dokud si povídala jen s plyšákama nebo plastovýma zvířatkama, tak mi to nepřišlo divné. Ale teď si povídá i se županem, balónem, nočníkem, polštářem atd. ještě změní hlásek jako že jí odpovídají. Například včera, jsme si udělali,,holčičí chvilku'' že jsem jí půjčila rtěnku. Namalovala pusu mě i sobě ale potom běžela do kuchyně a říkala kávovaru že má namalovanou pusinku, ať se podívá a zase změnila hlásek a jakoby za ten kávovar řekla,, seš krásná''. Přijde mi to taky roztomilé a vtipné ale říkám si jestli je to ještě v nějakém normálu. Nebo když chodíme okolo naší stavby tak dělá jakože bere do ruky náš domeček a bere ho domů aby mu nebyla zima :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2797
23.11.20 20:46

Ja mela 4 roky psa Alíka :mrgreen: Můj parťák, mé všechno. Samozřejmě, že neexistoval :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
23.11.20 20:52
@Jahudka82 píše:
Zirafu do paneláku :lol: :dance: :mavam:

Ty neznáš Pučálkovic Aminu? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8167
23.11.20 20:53

@Kaktusanda ženské, ježíš, neblbněte. Vždyť jsou to malé děti! Je dobře, že si takhle hrají.
Jestli tě to uklidní, tak moje sestra si snad ještě v 5 letech nebo tak nějak hrála na chatě s placatým kamenem, jako že je to její rybička a chovala se k tomu jako k domácímu mazlíčkovi, koupala to v potoce, dělala mu postýlku z listí a furt to s sebou tahala. A můžu tě ujistit, že je a vždy byla úplně normální. Prostě si hrála. Mě to přijde mnohem normálnější, než když tříleté dítě ťuká do tabletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29705
23.11.20 20:55
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
syn je hodně upovídaný a většinu času si vymýšlí různé příběhy o žirafě. Co žirafa udělala, kam šla, co mu říkala, co se jí líbilo atd. atd. atd. jakoby to byla nějaká jeho nerozlučná kamarádka. Dokonce i třeba když potkáme nějaké známé, tak zničehonic jim začne povídat o tom, co žirafa. Je to normální?Plyšovou žirafku dostal později jako dárek, když babička slyšela, že o ní pořád mluví. Má ji rád a spí s ní, ale nijak zvlášť na ni fixovaný není (když ji např. zapomeneme, když jedeme na víkend pryč, tak je mu to jedno).

Jestli nebyl v minulém životě Žirafa a ted smutně vzpomíná… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat