Reklama

Dítě 5let zjištěna cukrovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janicka159
Kecalka 417 příspěvků 16.12.17 16:46
Dítě 5let zjištěna cukrovka

Ahoj holky, moc Vás prosím kdo je na tom stejně jako já ó rady :,( malé je 5 a skončily jsme v Motole v nemocnici na kapackach, diagnóza-cukrovka 1. Typu :,( jsem u toho úplně vyřízena, vůbec i tom nic nevím tak jsem chtěla moc poprosit holky, co s tím mají zkušenost jestli mi můžou poradit :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dalusa
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 16.12.17 18:28

Jsme na tom stejně, já mám holčičku 12 let a v lednu jsme byly taky v Motole, diagnoza cukrovka I, je mi úplně jasné jak se cítíš, taky to pro mě byl šok, ale teď s odstupem 10 měsíců můžu říct, že sžít se s tím není tak strašný, jak jsme si na začátku myslela. Dokonce jsme zvádli dovolenou v Řecku.
V rodině cukrovku nikdo nemá, kojila jsem 2 roky, takže nechápu, kde se to vzalo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 18:32

Ahoj. Předpokládám, že jsi na -1C. Na endokrinologii. Za mne, jsi v dobrých rukách. Ty sestry i doktoři jsou zvyklí s těmito dětmi pracovat. Co i mohu poradit, ptej se. Na vše, co to není jasné. Byla jsem tam na tom oddělení jednou (dcera nemá diabetes, ale má „svůj balíček“ )a mile mne potěšilo, když mamince na vedlejší „posteli“ hned, jak zajistili dítě, donesli knížku se slovy, přečtěte si ji, dělejte si poznámky a ptejte se. Neboj se toho. Chápu, že ten první šok je velký, ale určitě jsi v dobrých rukou! :hug:
Omlouvám se za anonym - kvůli dceři.

dalusa
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 16.12.17 18:34

Souhlas, personál je tam super, všechno nám vysvětlili, ukázali, taky nám dali knížku, tam je fakt všechno

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 18:39

Ahoj, přemýšlela jsem zda Ti napsat, protože blízká kamarádka se stejným problémem už přes dva roky bojuje. No a není to moc veselé, ale nakonec Ti napíšu, možná Ti ty info k něčemu budou v budoucnu.

Co se týče jídla tak to tě naučí v Motole, pobyli si tam tenkrát tedy celé Vánoce, ale ty sestry ji naučily jak měřit, píchat inzulín a jak vážit jídlo. Hodnoty potravin má v knize, časem se jich hodně naučíš. Taky si určitě pořídítě elektr. váhu, malej má i takové sos hodinky kdyby něco.

První potíž nastala ve školce. Pí. ředitelka byla moc vstřícná, ale to bylo úplně k prdu, protože vedoucí školkové jídelny řekla, že nic vážit nebude a nazdar. Nu těch pár měsíců pak tedy nějak chodil a nechodil. Přecházel do první třídy, v zš slíbena podpora tak se těšili.

Ovšem v zš problém veliký, pí. uč odmítla cokoli řešit a řekla, že to není její problém. Což je prostě průser. Navíc na školní akce musel mít doprovod, protože prostě při větším výdeji může zkolabovat. Ve finále kluk nestíhal ve škole, pod stresem špatné výsledky glykemie. Střídavě byla doma, nakonec dala v práci výpověď a zůstala doma. Chlapce dali jinam, je to nějaká malotřídka, uč. se tam snaží více, nicméně do družiny nechodí. Jak roste, je to lepší. Už sám hodně ví co a jak spočítá hodnoty, ví v kolik se najíst.

Nevím odkud jsi, ale až budeš volit zš, tak si podrobně zjisti jak moc jsou schopni zajistit podporu, je mi z toho smutno co se všechno může stát byť škola hlásá jak je k žákům s svp vstřícná.

Co se týče té péče vidím, že je hodně úzkostná. Vlastně se mu věnuje 24/7, pořád hlídá co snědl kolik v kolik. Nedokážu odhadnout na kolik je to takhle běžné a nutné. Chlapec je tedy na svůj věk menší a hodně hubený. Ale to může být dané klidně geneticky.

Držím palce a přeji abys narazila na samé vstřícné lidi.

dalusa
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 16.12.17 18:46

U nás ve škole naopak super, paní kuchařka ochotně váží, učitelky taky moc fajn, dovolí jí mobil ve třidě, aby mi mohla zavolat
je jasný, že čím menší dítě tím je to složitější, protože si nedokážou píchat inzulin, ale tam na oddělení uvidíš, co děti všechno dokážou, já odtud odcházela s velkou pokorou

Petrajtjv
Kecalka 142 příspěvků 16.12.17 19:18

Ahoj, syn 4,5 má zjištěný diabetes 1.typu měsíc, takže taky jsme na začátku…
Velmi doporučuji na fb skupinu Klub maminek diabetickych dětí :kytka: :srdce:

okmakeup
Povídálka 26 příspěvků 16.12.17 19:28

Ahoj,

já mám cukrovku od 12 let. Momentálně mám cukrovku 10 let a jen ti chci říct, že ikdyž to vypadá zpočátku jakkoliv děsivě, sedne si to a bude líp. Jsou i horší nemoci a cukrovka se dá zvládnout. Jsem na inzulínové pumpě, ale základem jsou vyměnné jednotky a důslednost. Podívej se s malou na pohádku o cukrovce, je i na youtube a na facebooku je plno diabetických skupin, kde si vyměnujeme zkusenosti.
Kdyby cokoliv, napis SZ, o cukrovce píši i články a do budoucna bych poslala malou na diatabory, uvidí, že v tom není sama. Ty mi hodně pomohli.

Přeji hodně štěstí a sil do nejednoduchého začátku,

cukrovkářka Karolína

srpen89
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 16.12.17 23:07

@Janicka159 nemam dite s diabetem, ale mam take petiletou holcicku a nějak si nedovedu predstavit, ze by mi ted rekli, ze ma cukrovku. :? Je mi to moc lito, ze vas to postihlo. Ale jsem tak trochu z oboru a ber to tak, ze cukrovka je mensi zlo, ze jsou daleko horsi nemoci, ktere postihují deti :( Takze hlavu vzhuru, ono si to sedne, s cukrovkou se zije naprosto plnohodnotny zivot, jen chce prekonat ten prvotni sok. :kytka:

Janicka159
Kecalka 417 příspěvků 17.12.17 07:01
....

Zatím to vůbec nějak nedávám, mám strach aby se jí něco nestalo, hlavně i z toho hy.soku jestli to poznám, z dávkování inzulinu když budou pak nemoce nebo tak něco :,(

srpen89
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 17.12.17 07:31
@Janicka159 píše:
Zatím to vůbec nějak nedávám, mám strach aby se jí něco nestalo, hlavně i z toho hy.soku jestli to poznám, z dávkování inzulinu když budou pak nemoce nebo tak něco :,(

Chapu te. Kolikrat je tezke uhlidat dospeleho, aby nejedl co nema, necpal se sacharidy a nemel hyperglykemii, nebo naopak, aby snedl vse co ma, aby nedoslo k hypoglykemii, natoz 5 lete dite :? Urcite dostanete glukometr, ze zacatku budes muset merit pred kazdym jidlem. Chce to cas, resenim je take inzulinova pumpa, ale nevim, po jake dobe, nebo v jakem veku se pak dava. Nekdo ji treba nechce vubec, radeji si nekolikrat denne picha inzulin. A jak tady psaly holky, urcite bych se pridala do nejake skupiny na fb, to by ti mohli pomoci, kdyz uvidis, ze v tom nejsi sama a urcite se tam muzes dozvedet spoustu rad od zkusenejsich. Muzu se zeptat, jak jste na to vubec prisli, ze ma mala cukrovku?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 07:54

Bohužel kolem mě takových dětí hodně přibývá :? Taky máme dítě s cukrovkou 1. typu v rodině. Začlo to zkruba v první třídě - žízen, veliká únava a snížená výkonnost, nakonec kolaps. Také to v rodině nikdo nemá. Je možná spojitost s očkováním, dítě mělo vemi těžkou, život ohrožující reakci.
Pokud vím, škola i kuchyřky mu vychází vstříc, matka dala výpověd v práci a max. se mu věnuje. Kompenzačně lze čerpat příspěvky na péči o zdravotně postiž. dítě.
Nyní už má inzulínovou pumpu a stav je stabilizovaný, ale začátky byly pro ně velmi těžké, hlavně po psychické stránce. Bohužel se to dost odrazilo i na vztazích v rodině, jeho maminka se psychicky složila a hodně se straní :? Na druhou stranu, znám i maminky, které se s touto nemocí vyrovnaly a žijí spokojeně, určitě to lze.
Drž se, stabilizujete se a bude líp :hug: Tuhle nemoc lze mít pod kontrolou, na rozdíl od jiných.
Prosím o anonym, rodinné věci.

Patejl1
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 19.12.17 14:11

Ahoj, neboj nakonec to bude dobré a najdete způsob jak fungovat téměř bez omezení dále.
Je hodně technických pomůcek který dokáže život s DM výraznĚ zlepšit, ptejte se na možnosti senzoru. Velmi dobré je také přenos toho senosru přes internet, kdy máš pak malou pod dohledem co se týče DM i když nemáš :)
Hlavně se opravdu neděsit, časem si to sedne. Vím je to na začátku spousta a spousta informací, ale časem už je to taková rutina, že ti to vůbec nepřijde.

mechlen
Povídálka 22 příspěvků 21.12.17 14:02

Dcera má cukrovku prvního typu od 8 let a začátky byly opravdu krušné, učitelka - i když měla přesně sepsané, co má dělat když, nechala jednou dceru dojít do hypa 1. A kuchařky taky nikdy nic nevážily, každý den jsem jí nosila buď obědy když měly sladké nebo jim psala k jídelníčku gramáž.
Dcera je na perech a někdy je to dobré, jindy zase méně. každopádně si člověk zvykne na všechno a po čase přestane nemoc vnímat tak fatalisticky.

Ornwen
Závislačka 4382 příspěvků 21.12.17 14:11

Nemam dite s cukrovkou, ale kamaradku, co ji to zjistili ve 3 letech. Jak zacinali nevim. Tak jen z dlouhodobeho hlediska: jezdila vsude, i na tabory a tak. I kdyz treba s mamkou. Ale za zadkem ji nestala. Velmi zahy kamaradka vedela, co smi a tak. Pozdeji mela i pumpu. V necem pry lepsi, v necem horsi. Ted ma 5 letou holcicku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >