Dítě a poplatky u zubaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martulinka01
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 14.09.11 21:38
Dítě a poplatky u zubaře

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jak je to s poplatky u zubaře za dítě? Naše zubařka po nás chce 30kč, když syn není objednaný, prý akutní ošetření. Platíte taky za dítě, když jdete s bolavým zoubkem?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ivik21
Generální žvanilka 20308 příspěvků 14.09.11 21:43

ne, neplatíme, před 14dny Ondru bolel zub a šel jakoby „pohotovostně“ na 7ráno k našemu zubaři a NIC neplatil …

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 14.09.11 21:45

Tak nás stáhli o 90 Kč jen na zubní pohotovosti s dítětem. Jinak by snad regulační poplatky děti platit neměly. :nevim: ale k normální zubařce chodíme jen na preventivky, takže nevím.

Petrajan
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 14.09.11 21:45

U zubaře a i jiného doktora by se do 18let neměly platit poplatky.Na pohotovosti-tak to asi bere i vaše zubařka se platí.Já měla syna objednaného u zubařky a neplatili jsme.Ale na pohotovosti,když měl střevní chřipku,jsme platili 90kč.Takže záleží jak to bere ta zubařka…

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 14.09.11 21:47

pohotovostní služba musí být podle mě přesně ohraničená časem, jinak v normální ordinační dobu se nejedná o pohotovostní službu i když jde člověk s akutním případem a dítě by pak podle mě platit nemělo

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 14.09.11 21:50

Dítě má platit jen na pohotovosti-které je značeno,že je pohotovostí…Nor­málně bych se na to příště zubařky zeptala,pokud by i nadále chtěla platit tak bych informovala lékařskou komoru

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 14.09.11 21:51

Paní doktorka si to zřejmě naúčtovala jako pohotovostní službu, jiné vysvětlení mne nenapadá…

Toto ze stránek Ministerstva zdravotnictví:
Děti do 18 let jsou od 1.4.2009 osvobozeny od placení regulačních poplatků ve výši 30 Kč při návštěvě u lékaře, při které je provedeno klinické vyšetření a při návštěvní službě. Stále zákonní zástupci za děti platí regulační poplatek u klinického psychologa a logopeda, pokud provede klinické vyšetření, v lékárně, za poskytnutí pohotovostní služby a za každý den hospitalizace.

Martulinka01
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 14.09.11 21:52

Ona proste kdyz jdeme s malym kdyz ho boli zub, tak po nas chce vzdy 30kč, že akutní ošetření. Se ji pristě zeptam, kde k tomu dosla. :cert: :cert: :cert:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 14.09.11 21:59
Martulinka01 píše:
Ona proste kdyz jdeme s malym kdyz ho boli zub, tak po nas chce vzdy 30kč, že akutní ošetření. Se ji pristě zeptam, kde k tomu dosla. :cert: :cert: :cert:

No to víš že jo,nenech si kakat na hlavu.žádný akutní ošetření u dětí není.Je prostě pohotovost a kdyby to brala jako pohotovost tak by měla chtít 90 :think:

mroe
Extra třída :D 14568 příspěvků 14.09.11 22:05

Ja jen doplnim, ze akutni osetreni si jeste muze nauctovat lekar, k nemuze nejste hlaseni(treba na dovolene, nebo u babicky), plati to i u deti. Jinak by deti mely platit jen na pohotovosti.

Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 14.09.11 22:07

No mě nesedí ta suma - 30. Kdyby to byla pohotovost, má brát teda 90, ne?? :think:

ivik21
Generální žvanilka 20308 příspěvků 14.09.11 22:08

hmmm já si z výpisu u své zdrav.pojišťovny zase našla, že Ondrovi je proplácen příspěvek zubaři na „ztížené ošetření“ u dětí předškolního věku a občanů ZP … :think:

Přitom se k němu zubař chová stejně jako k nám „velkým“ a dokonce při plombování horního zoubku musel nesmyslně zaklánět hlavu, páč se mu tam zubař „prý jinak nedostane“ … :cert:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 14.09.11 22:18
mroe píše:
Ja jen doplnim, ze akutni osetreni si jeste muze nauctovat lekar, k nemuze nejste hlaseni(treba na dovolene, nebo u babicky), plati to i u deti. Jinak by deti mely platit jen na pohotovosti.

A to si naúčtuje 30 nebo víc? Věřím, že akutní ošetření stojí několik set - to co lékaři účtují pojišťovně, tak jestli mám čekat, že o dovolené po mně cizí doktor bude chtít tuhle plnou platbu?

mimi.lili
Kecalka 238 příspěvků 14.09.11 22:22
BohunkaP píše:
Paní doktorka si to zřejmě naúčtovala jako pohotovostní službu, jiné vysvětlení mne nenapadá…Toto ze stránek Ministerstva zdravotnictví:
Děti do 18 let jsou od 1.4.2009 osvobozeny od placení regulačních poplatků ve výši 30 Kč při návštěvě u lékaře, při které je provedeno klinické vyšetření a při návštěvní službě. Stále zákonní zástupci za děti platí regulační poplatek u klinického psychologa a logopeda, pokud provede klinické vyšetření, v lékárně, za poskytnutí pohotovostní služby a za každý den hospitalizace.

Mám zkušenost s platbou u psychologa, jinak se nikde na dítko naplatí, kromě výjimek uvedených výše.

aleachimka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.11 22:28

Platit bys za to neměla, ale rohodně bych kvůli tomu dusno nedělala. Příště by vás akutně taky nemusela vzít. Ono zubařů je málo a děti skoro nikdo brát nechce. Ale je to na tobě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >