Dcera a první menstruace. Jak na to?

Anonymní
12.6.20 20:36

Dítě a první menstruace. Jak na to?

Ahoj, moje dcera má poprvé menstruaci, co s tím? Nevím, jak ji to vysvětlit a pomoct ji…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

815
12.6.20 20:41

Normálně bych jí to vysvětlila, že nejde o nic špatného. Že je to úplně normální, pomohla vybrat vložky. Poradila něco na bolavé bříško a je to. Moje dcera se na to už ptala teď, v 7 letech. Kvůli reklamě na vložky. Tak jsem jí o tom řekla už teď. Ne detaily, ale pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
12.6.20 20:43

No nejlépe popravdě vysvětlit. Jen teda tyhle informace už měla od vás dávno mít. Bohužel moje máma se se mnou na toto téma vůbec nebavila, když to přišlo, jen se zeptala, zda všechno vím. Naštěstí jsem věděla ze školy, ale svou dceru chci určitě včas připravit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
12.6.20 20:51

Pamatuju jak mi bylo trapně, když to se mnou chtěla máma řešit… Věděla jsem toho pomalu víc než ona.
Spíš bych se zeptala co chce vědět. Zdůraznila, že může i otěhotnět. A případně pomohla s výběrem hygienických potřeb.
A brát to jako normální věc, aby se pak necítila jako exot…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.20 20:51
@pamapi píše:
No nejlépe popravdě vysvětlit. Jen teda tyhle informace už měla od vás dávno mít. Bohužel moje máma se se mnou na toto téma vůbec nebavila, když to přišlo, jen se zeptala, zda všechno vím. Naštěstí jsem věděla ze školy, ale svou dceru chci určitě včas připravit.

Ona o tom věděla, že to dostane a to, co se s ní bude dít, ale vůbec to nechápe…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.6.20 20:52

Vysvětlit že je to přirozené pro nás ženy. Vysvětlit jí jaké jsou možností a velikosti ( vložky, tampony, kalíšky), že během menstruaci je potřeba zvýšená hygienické. Pokud bude bolet břicho, existují termo obklady. Prví měsíce menstruace jsem se bála cvičit( pokud bude chtít se omluvit z TV že není problém ), taky jí vysvětlit že je to normální se na začátku bát ale není čemu časem si zvykne.
Ze začátku třeba nosit radši tmavší prádlo než si zvykne jak silné a kolik dnů může trvat její dny. Zapisovat si do kalendáře, ať má přehled. A je přibližně připravená nato kdy může očekávat. Je také dobré ve škole radši častěji měnit hygienu, aby neměla během hodinu chodit na wc.

• Nahlásit
  • Citovat
15491
12.6.20 20:59
@Anonymní píše:
Ona o tom věděla, že to dostane a to, co se s ní bude dít, ale vůbec to nechápe…

Pokud “věděla, co se s ní bude dít”… co konkrétně na tom nechápe?

Z tvého příspěvku rozumím, že jsi jí vysvětlila, proč menstruaci má a jakým způsobem se projevuje. V čem tedy nastal problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8969
12.6.20 21:00

Co konkrétně nechápe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16935
12.6.20 21:03

A co přesně nechápe? Tos ji na to nepripravila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
12.6.20 21:04

Tak ono taky záleží jestli je jí 10,nebo 14.ono v každém věku to asi chápe jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6532
12.6.20 21:50
@karkarka píše:
Tak ono taky záleží jestli je jí 10,nebo 14.ono v každém věku to asi chápe jinak.

mi tvrdila moje gynekoložka, že mám dceru 9.let poučit co nejdřív, že v tomto věku to vezme jako holý fakt.
Ve 14 by to bylo s hihňáním, červenáním a celkově složitější… telecí věk no :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20742
12.6.20 21:51

Taky nechapu, co na tom nechape. :think: Princip chape i moje petileta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
12.6.20 21:58

No záleží, co jsi jí o tom řekla :nevim: a něco ve smyslu, že už je velká holka by nepomohlo? Zajit to třeba i nějak oslavit, zajit ke kadernici, koupit ji něco jakoze pro dospělý a tak :nevim: aby to přijala trochu lip?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.20 23:12
@karkarka píše:
Tak ono taky záleží jestli je jí 10,nebo 14.ono v každém věku to asi chápe jinak.

11, nechápe ten proces… Ona jen ví, že bude krvácet, že ji může být špatné a že může otěhotnět apod.

• Nahlásit
  • Citovat
15491
12.6.20 23:30
@Anonymní píše:
11, nechápe ten proces… Ona jen ví, že bude krvácet, že ji může být špatné a že může otěhotnět apod.

No… pořád dokola… pořád mi není jasné, jaký jako „proces“ tedy nechápe.

Předpokládám, že základní principy fungování ženského těla jsi jí tedy vysvětlila - tj. pokud potřebuješ nějakou přesnější radu, asi holt budeš muset také napsat přesněji, co jsi slečně vysvětlila, co ne, proč… apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama