Dítě a zvíře jde to vůbec dohromady?

162
18.6.04 14:54

Dítě a zvíře jde to vůbec dohromady?

Před nedávnem mi volala má nejbližší kamarádka, že se jí narodil syn, ale začaly jim problémy se psem a kočkou.Kočka jakmile malého uloží do postýlky leze k dítěti a snaží se ho opečovávat(olizuje mu hlavičku a vrní než malé usne) 8O ,já to mimochodem zažila také u rodičů, a malé se nic nikdy nestalo, ajediné co mě z celé té věci těší je , že nemá alergii na chlupy a to kočičí ani psí,jediný kdo z toho šílel byla prababička s pověrami, že malou kočka zalehne. :?: Takže jsem kamarádku uklidnila, pokud ovšem kočka chodí ven a žere myši nepodporovala bych to ani u nejhoršího nepřítele,Ale větší problém nastal se psem,když vezme malého do náručí snaží se ho pes odstrčit,a vrčí když pláče nebo na kamarádku skočí,no prostě žárlí jako hrom a to byl tak vychovaný. :oops: Napadlo mne co bych asi dělala v její situaci já. Mám velkého labradora, kterého jsme pořídili k dceři, ale až od jejích dvou let.může s ním dělat co chce ,dokonce mu nacpe do nosu i prsty a pes nic jen když toho má dost odejde,ale stále je musíme mít pod dohledem, stačí že by do ní strčil a bebí je na světě.Máte někdo zkušenosti jak zvládnout psa, který žárlí na dítě,nebo by jste doporučili dát ho pryč, zdá se mi poněkud nebezpečný pro to dítě.Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

830
18.6.04 15:18

Ahoj Evi,
tahle diskuze už tady jednou proběhla, zkus zapátrat. Jinak je to skutečně o výchově a to té nejzákladnější. Myslím, že není dobrý psa odstrčit, o to víc bude žárlit, ale určitě si pro něj najít alespoň nějakou chvilku. Pokud by se projevoval nějak nepatřičně, asi bych zakročila a dala mu jasně najevo, že takhle teda ne, ale já jsem tohle naštěstí řešit nemusela. Dát psa pryč bych asi něměla to srdce, ale to nemůžu říkat, protože děti jsou samozřejmě přednější.
Když se narodil náš první synek, naše čubina byla skvělá, přijala ho úplně perfektně, sice se ke mě vždycky vecpala, když jsem kojila a venku byla hrozně šťastná, že jsem tam s ní sama, ale poměrně brzo ji to pustilo a při narození druhýho synka jako by se nic nedělo, je to skvělá čubka :lol: (to jsem si ji pochválila).
No tak přeju kamarádce a všem, kdo to musí řešit, aby to vyřešily co nejlépe, měj se hezky Katka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
18.6.04 20:27

Ahoj ,
moji rodiče mají 10 letou fenku Roni , ze začátku na malého žárlila vrčela na něj , dokonce po něm jednou vyjela , tak jsme jí dali najevo , že tohle teda ne . Po 2 měsících ho začala brát do rodiny a dokonce ho i hlídala. :lol: Když začal lízt tak si s ním hrála a nosila mu hračky a jedla piškoty. Dokonce mu dovolila jít do kelímku a nás by sežrala. :) Prostě nejlepší kamaradi . Mislím si , že diky tomu , že se chtěl dostat na psa , m začal lízt. :) Když nám malej odešel , pořád ho hledala , kňučela a nachtěla jíst .Když jsme s ní šli na hřbitov nechtěla odejít . Prostě ho milovala stejně jako mi všichni. :cry: Teď máme druhého klučíka a Roni ho má docela ráda , nechá se od něj i zatahat a pořád by ho lízala . Myslím že si ho plete s Mirouškem.Zkuste vzíz nějakou jeho věc a dát jí očuchat psovi , pak mu jí dejte do pelechu . Hlavně ho neodstrkujte . Zlomte vaz a věřte , že příchod mimíska , není důvod , dávat pejska prič. Tento smutný příběh jse napsala hlavně proto , abych dokázala , že i starší pajsek si dokáže zviknout na nového člena rodiny. A že jednoho dne z nich mohou bít nerozluční kamarádi. Veronika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama