Dítě během týdne už podruhé zvrací a má průjem

75
15.11.19 15:51

Dítě během týdne už podruhé zvrací a má průjem

Hezký den, můj dvouletý syn má už podruhé během týdne střevní potíže. Začalo to v sobotu průjmem kdy ze syna šla jen voda a kakal X krát za den. V noci se k tomu pak přidalo zvracení které trvalo asi 10 hodin. Pak jsme dodržovali 3 dny dietu a dávali přípravky na průjem a v úterý už měl syn normální stolici a byl celkově v pohodě. Dnes ráno to ovšem začalo nanovo. Opět od rána zvracení asi do jedné odpoledne a teď se zase přidal vodnatý průjem. Je to normální že se to takhle opakuje? Mám raději jít k doktorovi na nějaký vyter zda v sobě nemá nějaké bakterie? Popřípadě jdou na takový problém nasadit antibiotika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6157
15.11.19 16:02

@Aja646

K lékaři bych zavolala, nejspíš vás pozve na vyter. ATB jdou nasadit téměř na všechno, ale pokud by to byla jen viroza tak nemá smysl letět pro ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
15.11.19 16:10

@Natálka26 jako neřešila bych to kdyby to bylo jednou ale byl už zdravý a teď zase znova. Je vidět že tam musí něco mít. Hlavně se bojím že to taky chytnu. Jsem v 26 týdnu tehotensví a nerada bych měla stejné obtíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21538
15.11.19 16:12

@Aja646 JE možné, že se ještě řádně nevyléčil…Zásadní je, je-li syn schopen přijímat tekutiny (pít),aniž by zvracel…Pokud ano, zavodnovala bych ho, čajem a klidně i Vincentkou nebo Kulíškem po doušcích, at má tekutiny i dostatek minerálů…A hlídala teplotu, aby nepřekročila únosnou mez…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
15.11.19 16:46

A tu dietu mel jen ty 3 dny? My u deti dodrzujeme i 14 dnu, jinak se to vraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
15.11.19 18:45

@paandatko jo tři dny, mám problém do něj dostat dietní věci. Nejí mi rohlíky, piškoty taky moc nemusí, suché těstoviny taky nesmí ani suchou rýži. Tak že ty 3 dny prakticky nic nejedl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
15.11.19 19:17

@Aja646 Tak to se mohlo vratit, kdyz tri dny skoro nic nejedl a pak jste najeli na bezny jidelnicek.
Dulezite je piti, tak zkusit jiny druh peciva, upect treba nejakou sussi buchtu, hlavne vynechat mlecne vyrobky a vecer uz moc nejist. Detsky zaludek a zazivani se dava dohromady dele. Kvalitni probiotika a bude urcite lip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama