Dítě bez chlapa a "na poslední chvíli"

9.4.20 12:36

Dítě bez chlapa a "na poslední chvíli"

Na tuto otázku mě přivedla jedna moje kamarádka. Předem neupozorňuji, že tady neřeším něčí budoucnost! Spíš mě zajímá váš názor obecně.
Mám kamarádku, je jí 35, má dobrou práci, je pravda, že je zajištěná, na pořádného chlapa pro rodinu nemá prostě štěstí, ale to není gró…prostě přišla s tím, že se z toho nepodělá, že ještě nějakou dobu počká a pokud se něco nezmění, prostě si dítě „užene“ a bude ho prostě mít sama.
Trochu mě to konsternovalo, ale pak jsem si říkala, proč vlastně ne, i když to nebude úplně jednoduché…a co vy? šly byste do toho nebo byste radši zůstaly bez dětí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24108
9.4.20 12:38

Pokud se na to cítí, je zajištěná a připravená na to, být na všechno sama, tak proč ne. Je to její věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21979
9.4.20 12:39

Záleží na tom, jak má dotyčná vyvinutý mateřský pud. Já ho mám třeba omezený a nikdy bych plánovaně do dítěte bez partnera nešla. Výchova mi přijde hodně náročná i pro oba, natožpak pak pro samotnou matku. Ale každý to má jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24982
@mývalova žena píše:
Na tuto otázku mě přivedla jedna moje kamarádka. Předem neupozorňuji, že tady neřeším něčí budoucnost! Spíš mě zajímá váš názor obecně.
Mám kamarádku, je jí 35, má dobrou práci, je pravda, že je zajištěná, na pořádného chlapa pro rodinu nemá prostě štěstí, ale to není gró…prostě přišla s tím, že se z toho nepodělá, že ještě nějakou dobu počká a pokud se něco nezmění, prostě si dítě „užene“ a bude ho prostě mít sama.
Trochu mě to konsternovalo, ale pak jsem si říkala, proč vlastně ne, i když to nebude úplně jednoduché…a co vy? šly byste do toho nebo byste radši zůstaly bez dětí?

Nešla bych do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58853

Jasně, proč ne? Když to zvládne sama..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13395
9.4.20 12:40

Určitě jo, nevidím nejmenší problém. Ano, je to prvotně nefer vůči dítěti, ale v dnešní době. Pak bych se bála střídavé péče… No jasný, ideální je být šťastná rodina, ale jo, šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
9.4.20 12:40

Přijde mi to dost sobecké vůči tomu dítěti (stejně jako když někdo vědomě plodí s alkoholikem, agresorem apod.). Nicméně mateřský/rozmnožovací pud je jedna z nejsilnějších přirozeností, takže tomu těžko bránit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 12:45

@mývalova žena Ano, šla bych do toho znovu. Už té situaci jsem, moc jsem chtěla dítě, mít v životě konečně pevný bod amít pro koho žít :srdce: Bylo mi už těsně ke 30 ti. S teď už ex to nebylo růžové, byly tam problémy, nakonec se ukázalo, že chce mít svoji svobodu.Tak šel, ale malou si pravidelně bere, hraje si s ní, paltí včas a zůstali jsme rozejití v dobrém.
Jako co má ženská dělat když už má věk, chce dítě, ale chlapi do života a pro rodinu, ochotni přijmout zodpovědnost prostě nejsou :nevim: Jak k tomu ženská přijde že pak ve 4Oti zůstane sama. Na chlapi už se nespoléhám, vztah buď přijde nebo ne, mám dítě a to je hlavní. Kdybych volila šla bych do toho znova. Raději dítě bez chlapa, než chlapa bez dítěte :pankac:
Prosím anonym

• Nahlásit
  • Citovat
558
9.4.20 12:46

Ty jo…nevim, kdyz vidim, jak je vychova deti narocna (aspon pro me), a to manzel pomaha docela dost, tak si nedovedu predstavit, ze bych do toho sla dobrovolne takhle sama…na druhou stranu, pokzd je zajistena, mohla by si na vypomoc zaplatit treba chuvu, zklizecku atd…plus by treba obcas vypomohli jeji rodice, tak by to nakonec tak hrozne byt ani nemuselo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48791
9.4.20 12:47

Nedovedu si predstavit zivot bez ditete/ deti.
Kdybych nemela spolehliveho, normalniho manzela, tak budu klidne svobodna matka.
Alespon jedno dite bych chtela a klidne bez partnera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24982
9.4.20 12:47
@Anonymní píše:
@mývalova žena Ano, šla bych do toho znovu. Už té situaci jsem, moc jsem chtěla dítě, mít v životě konečně pevný bod amít pro koho žít :srdce: Bylo mi už těsně ke 30 ti. S teď už ex to nebylo růžové, byly tam problémy, nakonec se ukázalo, že chce mít svoji svobodu.Tak šel, ale malou si pravidelně bere, hraje si s ní, paltí včas a zůstali jsme rozejití v dobrém.
Jako co má ženská dělat když už má věk, chce dítě, ale chlapi do života a pro rodinu, ochotni přijmout zodpovědnost prostě nejsou :nevim: Jak k tomu ženská přijde že pak ve 4Oti zůstane sama. Na chlapi už se nespoléhám, vztah buď přijde nebo ne, mám dítě a to je hlavní. Kdybych volila šla bych do toho znova. Raději dítě bez chlapa, než chlapa bez dítěte :pankac:
Prosím anonym

Dítě není na světě jen proto, aby zabavilo nudící se ženu. Sama jednou bude tak jako tak. Dítě může v 15 na intr, pak na vysokou a co chuděrka nudící se osoba? Pověsí se pro změnu na někoho jiného… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2654
9.4.20 12:52

Jasně, proč ne, pokud je zajištěna, tím lip. V dnešní době, kdy každý druhý pár se rozchází/rozvádí a děti lítají po střídavkách je to celkem fuk. Radši bych měla dítě třeba hned a partner se třeba časem nějaký objeví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43847
9.4.20 12:53

Je plno samoživitelek a jestli je zajištěná - proč ne. Děti se dnes běžně rodí starším rodičům, starší rodiče zůstávají s dětma sami. Jde o to, jak to má tvoje kamarádka nastavené. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 12:56
@Russet píše:
Dítě není na světě jen proto, aby zabavilo nudící se ženu. Sama jednou bude tak jako tak. Dítě může v 15 na intr, pak na vysokou a co chuděrka nudící se osoba? Pověsí se pro změnu na někoho jiného… :roll:

Nepochopilas…

• Nahlásit
  • Citovat
3267
9.4.20 12:57
@Anonymní píše:
Prosím anonym

Tak předpokládám, že tohle je trošku jiný případ. Měla jsi přítele. Zakladatelky kamarádka nikoho nemá. Tzn bude muset využít hodného kamaráda jako dárce a pokusí se o inseminaci nebo se bude nechávavat odrndávat dokud do toho nepřijde. A že vzhledem k věku by mohla mít nadrndáno dost než by do toho přišla. Neudělala bych to už kvůli tomu dítěti. Ano jsou muži nezodpovědní, na druhou stranu spousta žen taky nejsou žádné světice.. Vztahy se rozpadají, tatínci se starají nebo nestarají. Nechtěla bych vzít dítěti právo na otce. Co mu řekne o otci, no víš vykašlal se na tebe nebo maminka se rozhodla, že chce mimi a tak se nechala zbouchnout neznámým chlapem nebo gay kámoš poskytl sperma? Chudák dítě. Ač na to spousta rodičů nebere na zřetel, tak děti potřebují oba rodiče pro správný vývoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama