Reklama

Dítě čůrá do postele, s bráchou vše trhají, hází a rozbíjí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 08.08.18 17:19
Dítě čůrá do postele, s bráchou vše trhají, hází, rozbíjí :-(

Holky, já asi za chvíli dostanu infarkt. Jdu se k vám vypovídat. Máme dva kloučky - 3 a 4,5 roku. Tříleťák je trochu opožděný. Je ještě na plínách, ale částečně už se mu daří chodit na nočník. Problém je v tom, že nemám oči všude. Rád si svléká plínu, starší ho občas navádí. Prostě sundá si plínu, vezme ji a odhodí, kam ji odhodí, je jedno kam doletí. Občas i s nákladem. A dál si hraje, nejradší někde, kde se může hezky hopsat a válet, takže v posteli a mezi tím se do té postele vyčůrá. Tak jim vynadám, neřežu, ale vynadám. Matraci pak odtáhnu do koupelny, vysprchuju a suším. A mohu vám říct, že lehká není. A když mám radost, že jsem to zvládla, vyčůrá se kluk do jiné postele. A vše začne znovu. Nedej Bůh, abych tam tu matraci nechala bez povlaku, který jdu prát, stihnou ji totiž obě děti otrhat a vyďoubat do ní díry. Opět vynadám a tak to jde den za dnem. A to nemluvím o tom, že zatímco já dělám generální úklid, děti dělají generální bordel. Mám je moc ráda, ale z tohoto už jsem úplně vyřízená. Co s tím? Řezat je nechci. Jenže řvát po nich také ne. Jsem sama, nebo je tu i nějaká další maminka, která to zažila a mohla by mě uklidnit, že to bude dobré?

Příspěvek upraven 08.08.18 v 17:21

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 66607 příspěvků 08.08.18 17:21

řezat je nechceš, řvát po nich nechceš, tak holt je nech, aby ti demolovali byt.

hani28
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 08.08.18 17:25

Dala bych na (klidne vsechny vcetne tvoji) postele takove ty nepromokave igelitove povleceni. To ti usetri tahani a cisteni matrace. Pripadne zaprahla deti, at pomuzou vycistit a uklidit.

annasmyc
Kecalka 228 příspěvků 08.08.18 17:25

zkouší hranice, tak jestli je nedáš jasně, bude to pokračovat a samo to nepřejde.

Bubla_Bučková
Závislačka 3091 příspěvků 08.08.18 17:27

ach jo… pro dobrotu na žebrotu :,( máš můj obdiv, musí to být hrůza :hug:

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 08.08.18 17:29

@Enmamma Koupit nepropustné obaly na matrace, dokud nebudou obaly, ať ti oba kluci je pěkně pomáhají čistit. To samé s otatními věcmi, co zašpiní. Případně prostě mezitím tu místnost zamkni nebo jim tam zakaž chození o samotě. Nechápu, jak ti mohou oďoubat mattaci a dělat díry do ní. :think:

vertunka
Závislačka 4578 příspěvků 08.08.18 17:29

8o no ty kokos. Nedáváš jim na zadek a taky to jde na nich vidět. Jako mě se holka schválně pocurat na postel, tak by dostala na prde.l a taky by si tu postel hezky převlíkla. Respektive by mi pomohla a ne, že maminka vše udělá a dětičky mezitím zech. čijou další postel. Děláš z nich mamánky a ze sebe služku. Nedivim se ti, že jsi na nervy. Ale můžeš si za to sama.

Sany80s
Kelišová 6278 příspěvků 08.08.18 17:29

Tak jednak bys je mohla třeba naučit, že si nebudou hrát v posteli.
Navíc děti 4,5 a 3 roky už chápou, že musí uklidit jednu věc, než si začnou hrát se druhou.
Pokud jsou tak strašlivě nezvladatelní, tak prostě budou stát u mě, když budu něco dělat, abych je měla neustále na očích. Žádná zábava, žádné hry dokud něco dělám.
Důvěru si musí člověk zasloužit.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 08.08.18 17:31
@Bubla_Bučková píše:
ach jo… pro dobrotu na žebrotu :,( máš můj obdiv, musí to být hrůza :hug:

Nechci být zlá a uječená máma, ale mám jen jedny nervy, takže občas také řvu. Jenže jsou malí, nechci jim ublížit, tak si pak zas dáme pusinku na to, že už budou hodní a jsme zase kamarádi. A oni slibujou, že už nikdy zlobit nebudou a já se modlím, aby si další zlobení nechali zas na jindy.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 08.08.18 17:33
@vertunka píše:
8o no ty kokos. Nedáváš jim na zadek a taky to jde na nich vidět. Jako mě se holka schválně pocurat na postel, tak by dostala na prde.l a taky by si tu postel hezky převlíkla. Respektive by mi pomohla a ne, že maminka vše udělá a dětičky mezitím zech. čijou další postel. Děláš z nich mamánky a ze sebe služku. Nedivim se ti, že jsi na nervy. Ale můžeš si za to sama.

Nevím, jestli to malý dělá schválně, je opožděný. A bít ho nechci, mám ho v pěstounské péči jako týrané dítě. Jeho bio rodiče ho tloukli dost. Já ho bít nebudu. Starší ho navádí, to vím, také mu vynadám, ale nebiju mladšího, takže staršího bít také nemohu.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19257 příspěvků 08.08.18 17:35

nebij, nekřič, pořiď dvorek a řetěz.

vertunka
Závislačka 4578 příspěvků 08.08.18 17:37
@Enmamma píše:
Nevím, jestli to malý dělá schválně, je opožděný. A bít ho nechci, mám ho v pěstounské péči jako týrané dítě. Jeho bio rodiče ho tloukli dost. Já ho bít nebudu. Starší ho navádí, to vím, také mu vynadám, ale nebiju mladšího, takže staršího bít také nemohu.

No tak to preju hodne stesti. Ale aby oni dva jednou nezmlatili Tebe, když jim nenastavuješ vůbec žádné hranice.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 08.08.18 17:40
@Enmamma píše:

Tak ať starší uklízí tu plenu, když ho navádí. :nevim: Já chápu, že se snažíš být opatrná, když je to týranné dítě, ale i tak si je nesmíš nechat přerůst přes hlavu a demolovat byt.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 08.08.18 17:44
@Wani píše:
@Enmamma Koupit nepropustné obaly na matrace, dokud nebudou obaly, ať ti oba kluci je pěkně pomáhají čistit. To samé s otatními věcmi, co zašpiní. Případně prostě mezitím tu místnost zamkni nebo jim tam zakaž chození o samotě. Nechápu, jak ti mohou oďoubat mattaci a dělat díry do ní. :think:

Museli jsme sundat povlečení a potah na molitanovou matraci, mezitím ji otrhali.

TRG
Kecalka 392 příspěvků 08.08.18 17:44

Pokud starší mladšího navede, nech no nést následky, když se pak mladší počůrá nebo něco horšího. Nech ho jednu noc spát v počůrané posteli, nech mu zahozenou pokakanou plenu v pokoji. Měl by být už dost zralý, aby pochopil. Samozřejmě vše úměrně věku. To samé s tříletým. Jestli do té postele čůrá proto, že si to ještě vždycky neuvědomí, musí v ložnici mít plenu a sundat mu ji smíš jenom ty. Když bude bez pleny, bude to mít úměrný následek. Třeba nebude pohádka, nebo mu umeješ zadeček studenou žínkou.
Myslím, že řvát na děti je druhá nejhorší možnost, nejhorší je podle mě urážet se a s dětmi nemluvit. Naopak rázně a nahlas děti napomenout, nebo jim v případě, že si fakt nedají říct, jednu mlasknout přes prdelku, to mi přijde jako dobré řešení. Jo, když to jde vysvětlit, to je fajn, ale někdy děti zkouší, co můžou a nedají se nějakým „Maminka jenž toho unavená a večer ti nepoví dvě pohádky, ale jen jednu“ odradit. Četla jsem o výchově leccos. Z nevýchovy se mi pár věcí moc líbilo a aplikují je, ale v naší výchově má místo i plácnutí přes prdýlku. A počítání do tří, to je naše oblíbené.
Souhlas s @terinka4444, že ten tvůj příspěvek vyznívá, jako že si radši necháš demolovat byt, než abys vychovávala. Mě by j*blo asi tak třetí den. :mrgreen: Jestli ti neumí pomocí manžel, klidně se někde poraď, jestli nevíš, kudy kam. Kluci se asi mají rádi a jsou to rošťáci. Působí to na mě, že jen potřebují usměrnit. Nebo je ještě nějaký problém?

Edit: Příspěvek jsem psala, když tu byl jen jeden komentář. O tom, jak plácat nebo neplácat, respektive trestat nebo netrestat tříleté dítě, které bylo týrané, bych se poradila s odborníkem. Sama bych asi jen tak něco „neordinovala“. Trochu to na mě působí jako z extrému do extrému. Každopádně díky za tu pěstounskou péči, to je těžká služba.

Příspěvek upraven 08.08.18 v 17:49

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama