Dítě, dobrý batoh, treking - jaká zátěž?

35318
18.11.15 16:32

Dítě, dobrý batoh, treking - jaká zátěž?

Outdoorové maminky
Když koupím fakt dobrý batoh s měkkým bederákem a plně nastavitelnými zády, kolik do toho můžu naložit řekněme 7 letému dítěti /25 Kg? A kolik hodin s tím zvládne ujít? Chceme s kamarádkou vzít příští rok naše nejstarší pod stan, představovala jsem si tak 30l batoh, řekněme toto: http://www.tatonkashop.cz/…ght-blue.htm (ještě nevím) - ponese si hlavně svůj spacák, oblečení - lehké velké věci. Je to reálné? Ujít s tím třeba 15-20 km řekněme v Jizerkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57538
18.11.15 18:42

Nas 15-20 ujde. max zatim 17.ale rozfrcane do celeho dne. dopo 12, pak spal, do vecera pak jeste 5 rozpulene veceri. batoh by u nas neprosel. to drzkuje uz po pul kilometru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6523
18.11.15 19:17

Ahoj, tak u nás batoh taky ne, maximálně malej s hračkou, když to fakt „nutně“ potřebuje sebou. Jinak 10 dá už i Luky, Ema by asi už dala v poho i víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13671
18.11.15 19:30

Ahoj, dělám ve skautském oddílu. Nejezdíme teda moc po horách, ale děti běžně mají 50 l batohy. Doporučuji koupit rovnou ten velký, když už kupujete, ale je to samozřejmě na vás. Když jedeme na víkend pryč, děti od vlaku nosí každý svůj batoh, dost si stěžují, ale jelikož jim nezbývá než to zvládnout, tak to nakonec zvládnou. Neseme to tedy kolem 5 km, kolikrát ani to ne. Ale váš syn bude mít u sebe Vás, tak bych mu tam dala spíš jen oblečení a něco navíc a spacák k sobě, tak nějak napůl. Ale zeptala bych se jeho, jak chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57538
18.11.15 19:36
@kaja00 píše:
Ahoj, dělám ve skautském oddílu. Nejezdíme teda moc po horách, ale děti běžně mají 50 l batohy. Doporučuji koupit rovnou ten velký, když už kupujete, ale je to samozřejmě na vás. Když jedeme na víkend pryč, děti od vlaku nosí každý svůj batoh, dost si stěžují, ale jelikož jim nezbývá než to zvládnout, tak to nakonec zvládnou. Neseme to tedy kolem 5 km, kolikrát ani to ne. Ale váš syn bude mít u sebe Vás, tak bych mu tam dala spíš jen oblečení a něco navíc a spacák k sobě, tak nějak napůl. Ale zeptala bych se jeho, jak chce.

50 l 7lete dite si vubec nedovedu predstavit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13671
18.11.15 19:48

@Lama Lama Děti mají většinou menší, to je fakt, ale já jako malá měla 50 l, takže to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7516
18.11.15 19:51

Tusim, ze se doporucuje u deti maximalne cca 10 procent vahy :think:. Takze spacak asi ne, ale obleceni by se do toho snad veslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
19.11.15 07:44

@Pudloslava Potkala jsem kdysi v Rumunsku 10tileté kluky s tatínky na přechodu Fagaraše (což je fakt dost těžký, klobouk dolů). Baťohy jsem jim nevážila, ale byly lehoučký, asi jen oblečení. Ti dospělí pak měli něco, co já bych rozhodně neunesla :-). 50 l je tedy dle mě taky moc, jsem spíš zastáncem menších baťohů. Mám sedmiletou neteř, je extra velká a 50l bych jí nedala, takový baťoh mám já :-).
Já bych dala pochod po horách s přenocováním na chatách (v Krkonoších určitě jde) a stanování někde jinde pár kiláků od silnice, aby to bylo jak že si to přinesu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57538
19.11.15 07:54

Ještě k těm Jizerkám - nebude to pro dítě moc monotoní? Já co mám zkušenost, tak čím horší terén, tím víc ujdou. Představa nějaké hřebenovky - asi by to děti moc nenadchlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
19.11.15 08:05
@Lama Lama píše:
Ještě k těm Jizerkám - nebude to pro dítě moc monotoní? Já co mám zkušenost, tak čím horší terén, tím víc ujdou. Představa nějaké hřebenovky - asi by to děti moc nenadchlo.

Jo, souhlas. Mám teda dítě mladší, ale zdaleka nejlepší je to vzít někde mimo cestu, i na horách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35318
19.11.15 13:58
@Hobitka píše:
Tusim, ze se doporucuje u deti maximalne cca 10 procent vahy :think:. Takze spacak asi ne, ale obleceni by se do toho snad veslo.

TO SE ALE DOPORUCUJE u skolnich aktovek, tam se o nejake ergonomii neda moc mluvit (byt o tom vyrobci pisou)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35318
19.11.15 13:59
@Lama Lama píše:

vubec jeste nevime, jen aby bylo zrejme, ze to nebudou ani Alpy, ani Polabi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57538
19.11.15 14:03
@Pudloslava píše:
vubec jeste nevime, jen aby bylo zrejme, ze to nebudou ani Alpy, ani Polabi.

ja bych řekla, že právě Polabí by byla nejhorší varianta. Naši nejlíp šlapou ve skalách - schody, žebříky, cestičky. To se hecne i blondýna na 10 kiláků. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35318
19.11.15 14:04

50l ani nahodou, ja zkousela muj 35l a i s tim vypadal jak šerpa. ale ono jde fakt spis o tu vahu. spacak si vzit musi, dva spacaky proste do svyho batohu nedam - je objedmnej a BUDE MIT TAK DVE kila. A par svych hadru. Mame letite zkusenosti se sebou, fakt dovedeme zbytecnosti minimalizovat, ale kdyz se ma nest stan, karimatky, spacaky, minimuzm obleceni, jidlo a vareni na dva dny, tak to proste matka sama neodtahne. Jsme se akorat dohodly (my dve), ze bychom nekde treba zasli (my ctyri - vysvetluji kvuli tem y/i) na obed, ale varit se musi, o tom to je.

Tak jsem hlavne chtela zjistit, jestli mate nekdo pro decko vetsi batoh s bederakem, jak v tom deti choidej, jestli jim to nepada z tech malejch zadku a tak. 35l batoh mam svuj, neni ale nastavitelnej a bederak mu nevychazi - tak kdyz vyhodim 3000 za nastavitelnej batoh, aby mi v tom byl ochotnej chodit. A jestli ho treba 5 kg nakladem docista neznicim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35318
19.11.15 14:06
@Lama Lama píše:
ja bych řekla, že právě Polabí by byla nejhorší varianta. Naši nejlíp šlapou ve skalách - schody, žebříky, cestičky. To se hecne i blondýna na 10 kiláků. :mrgreen:

hele ale to zas s batohem uplne nejde. ono se to do kopce púrojevi. jinak mame zkusenosti stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama