Dítě flegmatik - máme navštívit psychologa?

Anonymní
29.11.20 12:53

Dítě flegmatik--psychologa?

Omlouvám se za anonym…
Mému synovi je 11 let.
Mám se synem obrovské problémy se školou a vlastně s jeho povahou celkově.
Ve škole se nesoustředí, prý je schopný si lehnout na lavici, koukat do blba, absolutně ignorovat výklad i učitele samotné. Z 90% si nezapíše zadání domácího úkolu, někdy ani výklad hodiny samotné.
Když třeba dostane 5ku, učitelka mu nabídne možnost opravy druhý den před vyučováním u ní v kabinetu a on mi o tom nic neřekne a samozřejmě nikam nejde. (já se to poté dozvím v mailu)…
Teď, při distanční výuce byl doma sám, protože se na něho nevztahovalo ošetřování a prý děsně polevil, byl nesoustředěný, nezapínal mikrofon, neplnil včas zadání úkolů…
A co je nejhorší, lže mi do očí.
Měl být například v 11 hodin u babičky - ovšem přišel až ve 13:15 s tím, že nikomu nebral mobil, nikomu nedal vědět, co se děje, dokonce zapomněl i na mladšího sourozence, který na něho čekal v domluvenou hodinu na smluveném místě.
Místo pravdy si vymyslel lež, že měli online hodinu… A vůbec mu nedojde, že se to dozvím, že lže.
Celou tu dobu byl na tabletu a vše šlo stranou.
To jsou jen poslední incidenty, je jich více…
Domluvy, promluvy, vysvětlování, povídání si o problémech nepomáhá.
V půlce týdne jsem tedy najela na jinou kolej - vzala jsem mu tablet s tím, že ho dostane, až uvidím snahu a výsledky.
Chodí, jak tělo bez duše a dle učitelky poslední 2 dny měl vše ještě více na háku, jak doposud.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
290
29.11.20 13:02

Rozhodne taklve chování nesouvisi s tim, jestli je dite flegamtik. Sama jsem jim tez a nikdy jsem takove veci nedelala, ukoly plnila na 110%,byla soustredena, dochvilna v tomto veku.

Nema tvuj syn nejake trapeni? Je potřeba najit příčinu.. delal to i drive? Nebo je tp ted nove ( rozumej, muze mit nejakou dis poruchu a pod)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
29.11.20 13:03

Chyba bývá v rodičovském přístupu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
29.11.20 13:20

To nebude tím, že je flegmatik. To je tím, že to má na háku. Však se mu nic nestane a on to ví. A s tím tabletem je to ukázkový, že zkouší kdo vydrží víc, jestli on nebo vy a vrátíte mu ho. A určitě to tak dopadne, že vyměknete a radši mu jej dáte, než aby to měl všechno na háku ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 13:22

@baal7513
Rozvedla jsem se. Už cca 2 roky žijeme bez otce.
A je tedy pravda, že otec si je bere minimálně. A že ho to trápí, to vím…
Ale takhle to nechci nechat. Proto váhám, jestli opravdu k tomu psychologovi zajít.
A ani nevím, zda je potřeba doporučení od dětské, nebo se někam můžeme objednat i bez doporučení

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 13:24

@Cenarius já se mu snažím vysvětlit, že mě tím dělá vrásky, že mi tím ubližuje. Že chci, aby se hezky učil a byl na něho spoleh… Aby jednou měl fajn práci…
Ale opravdu to má na háku.
Ještě se mi třeba nikdy nestalo, aby přišel a projevil lítost, nebo aby se omluvil. Tohle nikdy neudělal

• Citovat
  • Nahlásit
2898
29.11.20 13:27
@Anonymní píše:
@baal7513
Ale takhle to nechci nechat. Proto váhám, jestli opravdu k tomu psychologovi zajít.
A ani nevím, zda je potřeba doporučení od dětské, nebo se někam můžeme objednat i bez doporučení

Myslím, že tím nic nezkazís, zašla bych nejdřív sama. A doporučení chtít asi budou, ale jestli máš rozumnou dětskou, asi ti ho napíše, když jí to popises.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
29.11.20 13:30
@Cenarius píše:
To nebude tím, že je flegmatik. To je tím, že to má na háku. Však se mu nic nestane a on to ví. A s tím tabletem je to ukázkový, že zkouší kdo vydrží víc, jestli on nebo vy a vrátíte mu ho. A určitě to tak dopadne, že vyměknete a radši mu jej dáte, než aby to měl všechno na háku ještě víc.

Přesně. Někdo radši vyměkne a za chvíli mu díte šlape po hlavě.
Chyba je v tomhle případě jednoznačně na straně rodičů. Šikovný rodič dovede i s úsměvem neuvěřitelné věci… mluvím z vlastní zkušenosti.
Na pubertální dítě je potřeba zdravé a vyrovnané sebevědomí, a to nemá každý rodič…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
29.11.20 13:32
@Anonymní píše:
@Cenarius já se mu snažím vysvětlit, že mě tím dělá vrásky, že mi tím ubližuje. Že chci, aby se hezky učil a byl na něho spoleh… Aby jednou měl fajn práci…
Ještě se mi třeba nikdy nestalo, aby přišel a projevil lítost, nebo aby se omluvil. Tohle nikdy neudělal

Jsi asi psychicky slabá, a dítě potřebuje autoritu, o kterou si říká zkoušením překračování hranic. I chlapský přístup z chlapské strany. Můj syn taky poslouchá víc mě než maminku.
Na háku má vždycky víc kluk maminku. Taťku ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2898
29.11.20 13:35
@Anonymní píše:

Plakat před dítětem, jak ho nezvladas, je cesta do pekel!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
29.11.20 13:38
@Anonymní píše:
@baal7513

To je ta chyba, žiješ dva roky s dítětem bez otce.
Každé dítě potřebuje zdravého normálního otce, aby z něj vyrostl psychicky stabilní člověk.
Jenom maminka mu ke spokojenému životu opravdu nestačí.
On si totiž tvůj syn o přítomnost chlapa říká právě tím, že na tebe hází bobek. Chybí mu chlapská ruka, víš… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2898
29.11.20 13:40
@Honza1976 píše:
To je ta chyba, žiješ dva roky s dítětem bez otce.
Každé dítě potřebuje zdravého normálního otce, aby z něj vyrostl psychicky stabilní člověk.
Jenom maminka mu ke spokojenému životu opravdu nestačí.
On si totiž tvůj syn o přítomnost chlapa říká právě tím, že na tebe hází bobek. Chybí mu chlapská ruka, víš… :)

No, tos ji pomohl, a co ma dělat, kdyz na ne táta kašle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
29.11.20 13:42
@jita22 píše:
No, tos ji pomohl, a co ma dělat, kdyz na ne táta kašle?

Já jí nepomůžu, protože já jsem se s ní nerozvedl.
Ještě máš nějaké inteligentní otázky?
Každý přeci odpovídá sám za sebe, i ženy.
Neodpovídám za to, že má bývalého třeba mizeru. To jaksi není má věc.
A nerozčiluj se. Vím, že mám pravdu :).
Třeba si časem najde normálního chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 13:43

@jita22
Přesně tak. Já mu bohužel nemůžu nařídit, aby si dětí více všímal!!
Když nemá zájem, já s tím nic nezmůžu.
To je teda rada nad zlato

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 13:45

@Honza1976
Právě proto, že vím, že ho odchod otce asi trápí víc, než dost a má tyto problémy, chci se obrátit někam pro pomoc.
Není mi lhostejné, co se s mým dítětem děje.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat