Dítě je zle na ostatní kamarady

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.11.21 21:36

Dítě je zle na kamarada

Ahoj holky.. Mám dvouletého dablika, je hrozně živý a ja už nevím jak dál.. Když někam jdeme mezi lidi strasne se vzteka kvůli každé kravine a je zlý na deti. Mám kamarádku ta má stejné starého syna, známe se už dlouho a kluci se znají od narození, jsme k nim oboum spravedlivý. Máme i stejnou výchovu ale tam můj dablik je na něj věcné zlej i když ví, že bude potrestany.. kousne jo, stipne ho dá mu facku nebo pěsti, dělá to tak aby jsme to neviděli ale stejně přijde a sám to řekne, že to udělal.. Jak ho to mám odnaucit? Už jsem zkoušela vše, dostane na zadek přes ruku i mu zákazu různé věci co má rád a stejně to udělá… Jeden čas tak na měsíc už toho nechal a teď to začal zase dělat a ještě z toho má srandu..

Příspěvek upraven 11.11.21 v 22:55

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18732
11.11.21 21:49

Když na dítě používáš násilí, tak se vážně nemůžeš divit, že ho používá na ostatní.

Naučila si ho to ty.

Stejně tak naprosto neadekváně čekáš, že rozumí tomu co mu vysvětluješ zpětně.

Promin, ale nezlvádáš to a jestli to chceš zvládat, tak potřebuješ dost výzanmně změnit přístup.

1. žádné násilí.
2. předcházet problémovým situacím.
3. naučit se rozumět potřebám svého dítěte a vychovávat v souladu s nimi.

Nejjednodušší řešení je domluvit si videotrénink intertakcí - tady najdeš lidi co vám můžou pomoci.

http://www.spin-vti.cz/…-vti-trenera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
11.11.21 22:17

Pokud ti ve 2 letech sam prijde rict, ze bouchl kamarada, tak se s nim zřejmě uz da i komunikovat a dobre rozumi, takze bych volila rozhodně jiny zpusob nez biti.
Jak bylo zmineno vyse, prijde mu to normální, protože to vidi u tebe. Rodice jsou vzorem pro deti.

Zkus spise zjistit, proc to dela, jaky ma k tomu duvod a vysvětlit, proc nedelat.

Je tezke si to přiznat, ale nikdy neni chyba v diteti, ale v nas :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
11.11.21 22:23

Teď už s tím uděláš úplný prd. Máš spratka. Výchovu jsi zanedbala. Tohle si moje dítě nedovolilo ani v roce a ani v roce a půl atd… Včas jsem zasáhla a správně jak vidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 22:25

@Ou chápu, že vše co dělá dítě je odrazem rodičů.. ale opravdu nepoužívám násilí. To že mu plácnu přes ruku, protože na něj neplatí ani domluva neznamená, že ho mlatim od rána do večera..a nejde mi do hlavy, že zlý je opravdu takhle hodně jen na kamarádky syna :nevim: když je s jinými dětmi, tak ano občas do někoho strčí ale to i oni do něho… to v tom městě se spíše vzteka.Ale na něj je vyloženě, jak kdyby zarlil.. přitom on mu nic nedělá, také ho občas bouchne nebo tak a kamarádka zasáhne úplně stejně ale ten můj mrnous to dělá opravdu porad :nevim: q nemyslím si, že bych selhala ve výchově, protože normálně je hodný, tohle dela jen před ostatnima.. ikdyz jsem malého hlídala, tak na sebe byli hodní a ve chvíli kdy kamarádka přišla, tak to zase zacalo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 22:38

@NikolBrab no tak myslím si, že děti by se takhle nazývat neměly..Hlavně pokud je ani neznáš… a jestli svoje děti takhle nazývás, tak nejsi o nic lepší máma než já… A ano vím, že někde je chyba a proto se to snažím řešit, neděje se to od malička ale tak od roku a půl.. a protože jsem vyzkoušela vše ptám se tu.
Ale čekám na normální rady a ne na řečí dokonalých maminek co nikdy neudělali chybu a věty typu, že mám spratka nebo, že jsem zanedbala výchovu… Malému si věnují a snažím se aby byl spokojený.. tak mi tu nevykladej jak jsem ho zanedbqla..

• Citovat
  • Nahlásit
184
11.11.21 23:08

Přijde mi naprostá blbost tady ty neustále řeči, ze když dítě bouchne jiné, muže za to rodič. Děti se nerodí jako dokonali andílci, testují hranice, je to normální. Skoro všichni sourozenci (kde není příliš velký rozdíl, aby jeden už měl rozum) se občas mlátí a perou, a to i když to nevidí u rodičů, kupodivu. Jak na chlapečka tedy nevím, není to vždy tak snadné, jak si dokonale matky mysli (a věřím, ze jim to jejich děti časem ukážou. Když ne dřív, puberta to jisti. :D ). Každopádně ty dva roky je náročné období, ne nadarmo se v angl používá termín “terrible twos”, ono to zas bude lepší. Asi bych zkusila třeba odejít z návštěvy, pokud něco takového bude dělat, aby viděl, ze pro něho takové chování má konkrétní nepříjemné následky (předpokládám, ze si s kamarádem jinak hraje rad) a ubližovat druhým ho nenechate. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
11.11.21 23:51
@NikolBrab píše:
Teď už s tím uděláš úplný prd. Máš spratka. Výchovu jsi zanedbala. Tohle si moje dítě nedovolilo ani v roce a ani v roce a půl atd… Včas jsem zasáhla a správně jak vidím…

To je rada jak Brno. Jsi skvela a my ti tleskame nebo co byl smysl tveho prispevku? Kopnout si? :potlesk:

Zakladatelko, podle me nasili je i to “placnuti pres ruku”. U starsi dcery jsem asi nikdy nepouzila ani placanec pres ruku ani pres zadek…a ze to s ni nebylo jednoduchy…proste testuje hranice, kamarad se mu treba nelibi :nevim: asi bych si dala od kamaradeni trochu pauzu…dela to i na neutralnim uzemi? Hriste, kavarna? Nebo bych ho striktne hlidala, jako mimino, a proste ho nenechala to udelat…coz je teda na palici, ale mohlo by ho to prestat bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
12.11.21 00:01

Zakladatelko, me zaujala pasaz, jak pises, ze to syn stejne prijde na sebe rici, ac vy to treba s kamaradkou nevidite… neni to provokace smerem na tebe, vlastne pritazeni pozornosti mamy? Neco jako, zas tak moc me to tady neba, mama keca s tetou, achjo, jak z toho ven, neco provedu a ona prestane a treba se mi bude venovat”? Mam trochu podobneho syna, proto me to napada, hlavne jestli to tvuj syn dela jen v teto jedne situaci. Muj to dela z jineho duvodu, ale tam to souvisi s jeho ADHD a impulzivitou, ze to dite casto neudela, co by zrovna syn chtel, a on to zatim diky prilisne impulzivite nezvlada kocirovat… samozrejme uhlidat to je narocne, vybiram si radeji hriste kde je mene deti a neberu ho ven pokud je unaveny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7370
12.11.21 05:45
@NikolBrab píše:
Teď už s tím uděláš úplný prd. Máš spratka. Výchovu jsi zanedbala. Tohle si moje dítě nedovolilo ani v roce a ani v roce a půl atd… Včas jsem zasáhla a správně jak vidím…

Co pak asi vyvádělo a jak jsi ho trestala v tak nízkém věku? Dělalo paci paci moc nahlas a ty jsi mu zakázala bryndák?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2738
12.11.21 07:09

Syn byl kód těch dvou let stejnej. Pomohlo jediné to, že jsem mu byla neustále za zadkem a veškeré toto chování se snažila zarazit dřív, než on to stihl provést. A vždy jsem k tomu řekla, jak jinak vhodnější by danou situaci měl řešit. Vše velmi krátce a jednoduše, on nemluvil, nerozuměl, takže žádný vysvětlování nešlo. Fakt jsem byla non stop nalepena na něm a hlídala, co dělá. Asi trictcrte roku trvalo, než jsem ho s klidným svědomím mohla na hřišti nechat „bez dozoru“. Bylo to příšerný období, ale vyplatilo se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
12.11.21 07:55

@JednaPrazacka nene, dela to jen když jsme u nas a naopak když jsme u nich doma, tak to zase dělá kamarád..jakoby si chránily své hračky nebo nevím :nevim: když jsme venku jsou na sebe hodní ale venku být skzre počasí také pořád nejde a navíc když třeba ten den nemá přijeď, tak malý pořád chodí a prosí, že chce aby přijeli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
12.11.21 13:51
@Anonymní píše:
Ahoj holky.. Mám dvouletého dablika, je hrozně živý a ja už nevím jak dál.. Když někam jdeme mezi lidi strasne se vzteka kvůli každé kravine a je zlý na deti. Mám kamarádku ta má stejné starého syna, známe se už dlouho a kluci se znají od narození, jsme k nim oboum spravedlivý. Máme i stejnou výchovu ale tam můj dablik je na něj věcné zlej i když ví, že bude potrestany.. kousne jo, stipne ho dá mu facku nebo pěsti, dělá to tak aby jsme to neviděli ale stejně přijde a sám to řekne, že to udělal.. Jak ho to mám odnaucit? Už jsem zkoušela vše, dostane na zadek přes ruku i mu zákazu různé věci co má rád a stejně to udělá… Jeden čas tak na měsíc už toho nechal a teď to začal zase dělat a ještě z toho má srandu..Příspěvek upraven 11.11.21 v 22:55

klasika, snaží se navázat kontakt a neví jak na to.
určitě ho nebij a netrestej, spíše mu ukaž jak navázat kontakt jinak a lépe :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat