Dítě kýve hlavou ze strany na stranu - autismus?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.17 19:54
dite kyve hlavou ze strany na stranu...autismus?

Ahojte maminky :mavam: Mám 6 letou dceru a už odmalička se uspává tím že kýve hlavou z leva do prava…nemuže to být rys autismu, nebo hyperaktivity? přijde mi že neumí normálně zabrat…u psychologa jsme byli a jedna trvrdila ze je tam lehka hyperaktivita a druha ze spis asperger a třeti že malé nic není..tak nevím :nevim:

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 29.12.17 19:55

Starší to dělal hodně dlouho, je naprosto ok

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 29.12.17 19:56

Ja jsem tak jako mala usinala taky a myslim, ze jsem normalni. Pokud je jinak ok, tak bych to neresila, a netahala ji k psychologum..

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40435 příspěvků 29.12.17 20:10
@Anonymní píše:
Ahojte maminky :mavam: Mám 6 letou dceru a už odmalička se uspává tím že kýve hlavou z leva do prava…nemuže to být rys autismu, nebo hyperaktivity? přijde mi že neumí normálně zabrat…u psychologa jsme byli a jedna trvrdila ze je tam lehka hyperaktivita a druha ze spis asperger a třeti že malé nic není..tak nevím :nevim:
:mrgreen: tak pokud by byla autista už to víš dávno. proč všichni za čímkoliv vidí hned autismus :roll:
enyf
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 29.12.17 20:16

Někde jsem slyšela, že když kýve z leva do prava, tak jde o normální dítě. O autismus by se na 99 procent jednalo, kdyby kývala z prava do leva.

Uju
Kelišová 6530 příspěvků 29.12.17 20:16

Neboj. Teď si nevzpomínám jak se to odborně jmenuje, ale některé děti se tím pomáhají před spaním uklidnit. Není to nijak závadny. Já si zase mrskám nohou-občas. Střelená jsem, ale autista rozhodně ne. :mrgreen:

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 29.12.17 20:27

Jak tady pisou o autismu uz by jsi vedela. Pokud nema jeste jine zvlastni zvyky a normalne komunikuje mohla by to byt dle myho pohledu max hyperaktivita, i aspenger by se musel projevit treba agresivitou nebo zas zvlastnim chovanim. Muj strejda se byl schopnej dve hodiny bouchat do hlavy coz je taky dost divny a autista rozhodne neni :-)

Takyjedna
Závislačka 4667 příspěvků 29.12.17 20:30
@enyf píše:
Někde jsem slyšela, že když kýve z leva do prava, tak jde o normální dítě. O autismus by se na 99 procent jednalo, kdyby kývala z prava do leva.
:mrgreen: Tak, teď jsi mě dostala, že jsem o tom začala tři minuty přemýšlet, jestli to může být pravda. :mrgreen:
Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 29.12.17 20:46

Dnešní doba je příšerná. Moje dítě dělá něco, co dítě od sousedky nedělá a hned se vyjeví strach z autismu/ADHD. Ne, tohle opravdu není příznak poruchy autistického spektra. Holt to prcka uklidňuje. Naše malá zas pořád žmoulala látkovou plenu a přikrývala si jí pusinku a nos, bez toho by neusnula :nevim:

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 29.12.17 20:53

Já to dělala taky a žádnou diagnozu nemám.. Ani jsme si to neuvědomovala, že to dělám, byla jsme už v polospánku.. Dělala jsem to tak do 10 roku..

Týna K.
Závislačka 4999 příspěvků 29.12.17 21:16

Moje segra od malička při usinani vrtí nohou… teď je ji 24, vrtí furt… při společném spaní je to na zabiti, ale jinak je normální :mrgreen:

sara1000
Kelišová 5565 příspěvků 1 inzerát 29.12.17 21:35

@Týna K.
To mi dela. manzel. Porad tu susti nohou a je to des.Ale jinak je vcelku take normalni :mrgreen:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 30.12.17 09:39
@Uju píše:
Neboj. Teď si nevzpomínám jak se to odborně jmenuje, ale některé děti se tím pomáhají před spaním uklidnit. Není to nijak závadny. Já si zase mrskám nohou-občas. Střelená jsem, ale autista rozhodně ne. :mrgreen:

Znam chlapa, ktery to dela jeste ve 20 l pred spanim a autista neni

Michaela88
Nováček 10 příspěvků 10.10.18 21:53

Ahojky, máme stejný problém, moje tříletá dcerka se také uspává tím, že vrti hlavou že strany na stranu, někdy zapojí i ručičku.. už jsem se bála, zda je to normální, ale vy jste mě teď tady uklidnily!?????????­???

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >