Dítě má ošklivé vlasy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ladušenkaaa
Stálice 54 příspěvků 08.07.19 14:54
Dítě má ošklivé vlasy

Zdravím, dceři jsou 2r 3m. Má dost ošklivé vlásky. Manžel i jeho máma mají tzv dráty takže malá to bude mít i částečně po nich. Hodně strihame, používáme kvalitní kosmetiku apod. Při česání i kolikrát odpadne chuchvaleček. Už si s tím nevím rady. O vlasy se snažíme poctivě starat. Chtela bych ji je krásně udržovat a pěstovat ale už mě nic nenapadá. Nemá někdo nějakou zkušenost a typ? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sue2008
Kecalka 460 příspěvků 08.07.19 14:59

S genetikou nic nenadelas, moje mala 3r ma zase poletave chmyri a staci chvile s cepici nebo v autosedacce atd a ma dredy :nevim:. Proste se s tim naucit zit, neumira se na to ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 2 inzeráty 08.07.19 14:59

Ja, manzel i obe nase děti mame taky rovny draty a nic ošklivého mi na tom teda nepřijde. Osklivy mi prijde se takto vyjadřovat o svem diteti. Ve dvou letech je brzo, může ji to zacit poradne rust az pozdeji a treba i uplne jinak, nez ted. Prehnana pece tem vlasum taly muze skodit. A hlavne dej pozor v pozdejsim velu, aby dcera neprebrala tve smysleni. Doporucuju počkat, kluco meli oba do tech dvou let na hlave dva pruhy vlasu, jinak ples. Mladsi navic jen takovy jemny chmyri. Pak to ale zacalo pekne rust. Ted maji vlasy krasny. Sice draty trcici vsemi smery, ale co s tim. Jsou i horsi veci.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31253 příspěvků 08.07.19 15:07

Já jsme celý život nespokojená se svými vlasy..neuděláš nic..i kadeřnice říkala, že prostě ten vlas je takový jaký je a nezmění ho nic..ani přírodní preparáty ani chemie..už jsem ze zoufalství přemýšlela i že se oholím a vlasy vyrvu i s cigulkou…třeba by narostla jiná :think: :nevim:, ale tak co už..je mi, kolik mi je, a už jsem tak nějak rezignovala..
dcera má 4 a vlasy ji pořádně nerostou..já me víceměné stále krátké i když nestříháme..tak nevím, kdy se to jako rozroste..
pokud tě to trápí, zajdi k nějaké kvalitní kadeřnici, některé mají i takové přístroje, kde ti určí jaký typ vlasů má, a podle toho ti určí i nějakou péči.. :nevim:

mado
Kelišová 5334 příspěvků 08.07.19 15:09

To je dětský vlas, počkej, časem se vlasy ještě změní. Sice genetika je jasně daná, tak nějaké zázraky nečekej, ale i vlasy se vyvíjí spolu s dítětem.

7.straka
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 08.07.19 15:11

@Ladušenkaaa nechápu podle popisu, co ošklivého na vlasech malé je? Vlasy jako dráty jsou genetická výhra a že taháš při česání chuchvalce je normální a taky záleží na péči. Jestli je jinak dítě zdravé a v pohodě, tak se vzdej představy, že holka musí mít cůpky jako princezna a take it easy.

Murka
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 08.07.19 15:12

Z mé zkušenosti toho moc udělat nejde. Dej tomu čas, ono se to nějak vyvine.
Starší dcera má vlasy nevím po kom, tmavý blond, husté, rovné, zdravé, délka do půl zad, delší nechce. Nic pro to nedělá, používá obyčejný šampon, žádný kondicionér. Má to i nevýhody, minulý týden chtěla na oslavu kamarádky obarvit vlasy smývatelnou barvou a nic, ale vůbec nic a nikde ji nechytla, všechno po vlasech sjelo dolů, většina gumiček a sponek ji na vlasech nedrží a sjíždí, po umytí vlasy déle schnou.
Mladší dcera má vlasy po mě, říkáme tomu čtyři vlasy v pěti řadách. Úplně blond, vzadu se ji trochu kroutí, jinak rovné. Slabé, řidší, snadno se cuchají, ale netřepí se. Používá šampon a kondicionér s výtažky z lopuchu a je to trochu lepší, ale protože je teď v létě pořád naložená v bazénu, tak ji je zas ničí ta chlorovaná voda. Vlasy má suché během pěti minut. Hrozně by chtěla mít vlasy jako kamarádky, aspoň do půlky zad, no má maximálně délku na ramena a musíme stříhat, neučesala by se, zvlášť když fouká vítr, to je pak peklo to rozčesat.

Ladušenkaaa
Stálice 54 příspěvků 08.07.19 15:15

Nevyjadruji se myslím zle o svém dítěti nýbrž jen o našem problémů a tato stránka jsem myslela slouží k poradam takže nechápu lidi co sem chodí aby si na někom ulevili takže o podobné odpovědi nemám zájem děkuji :mavam: a @smurfka děkuji. Aspoň vím že v tom nejsme sami. :* Jinak abych to uvedla na pravou míru, nemá málo vlasů, nemá chmýří, jen mi přijde že je má opravdu dost vyschlé ať děláme cokoli. A co se týče té mé,, přehnané,, péče. Vlasy se nám vlastně nemastí takže myjeme jen jednou týdně a foukame studeným vzduchem ;) což si myslím že je spíš běžná údržba takže se nezaobírám celý den vlasy svého dítěte :D

Ladušenkaaa
Stálice 54 příspěvků 08.07.19 15:18

@Murka @mado opravdu to nebylo myšleno jako můj největší životní problém jestli to tak vyznělo. :) Jen jsem chtela spíš vědět jak které dítě na tom také je u vás :)

smurfka
Vesmírná mluvilka 31253 příspěvků 08.07.19 15:20

@Ladušenkaaa ve dvou letech je opravdu brzo na to řešit problémy s vlasy..pořád se ještě mění, a vyvíjí..

DanielaS
Kecalka 124 příspěvků 08.07.19 15:28

Moji maji taky tvrde, „dospele“ vlasy uz od narozeni. Jsou to kluci, tak je aspon od zacatku muzu strihat sama strojkem. Mozna vlasy nevypadaji dobre, protoze se snazis, aby byly dlouhe? Ja vim, ze u malych holcicek je to neobvykle, ale co je proste ostrihat nakratko?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19828 příspěvků 08.07.19 15:38

Povznes se na to! Navíc ve dvou letech není podoba vlásů rozhodně definitivní! Já měla do roka, do dvou hlavu jako koleno a ted mám vlasů na tři hlavy! Dočkej času, a i kdyby dcera nebyla extra vlasatice, jsou horší věci na světě. Hlavně jí o tom neříkej, at jí nezaděláš na mindrák, úplně zbytečně.

Netopirek
Echt Kelišová 9863 příspěvků 08.07.19 15:48

@Ladušenkaaa
Já dětem myji vlasy jen vodou. Max tuhým šamponem jednou za měsíc. Suším je maximálně ručníkem. A každá holka je má úplně jiné. Prostřední musí mít mikádo, délka těsně nad ramena je maximum. Starší může mít lehce pod ramena. A nejmladší zatímco vypadá, že jediná bude moci mít dlouhé vlasy.

S pokud takové vlády má někdo z rodiny. Tak je nejspíš bude mít po něm. Tak zkuste vymyslet jak s tím pracovat.

A teda nějak nevím dle popisu co je na těch vlasech hroznýho

Netopirek
Echt Kelišová 9863 příspěvků 08.07.19 15:53

@Ladušenkaaa
A všechny moje holky chodí do 3 let na kratko. První dvě byly i dvakrát strojkem. :mrgreen:

Takyjedna
Závislačka 4788 příspěvků 08.07.19 16:05

Chudák holčička… ty si myslíš, že má ošklivé vlásky, ona to podle tvého výrazu, chování k vláskům, apod. už bere jako fakt. Ani to nemusíš před ní říkat. Na midrák jako poleno už má zaděláno slušně. Jinak znám maminku, co si nechává narůst dlouhé, aby měla její šestiletá holčička paruku. Té nerostou vlásky vůbec.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama