Dítě má rýmu, ale neteče mu z nosu

132
20.3.17 17:18

Dítě má rýmu, ale neteče mi z nosu

Dobrý den. Dcera má od čtvrtku rýmu - vodnatá, bezbarvá. Stříkala jsem Sterimar - mořskou vodu cca co 2 hodiny, odsávala a kapala Nasivin. Od včerejška teče rýma méně a když už tam už sem tam i nažloutlá a hustější. Nejspíše někde uvnitř má nos ucpaný, protože když ji dám pít mléko z flašky, pije na jeden nádech a poté se začne dusit. Nosem vůbec nedýchá. Přitom když spinkala, slyšela jsem, že nosem dýchala. Nevíte čím by to mohlo být a popř. pokud je to někde ucpané, jak to uvolnit? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

79
20.3.17 17:39

Já bych šla k doktoru. Taky teď řeším tento problém… Přes den je malej ok a v noci jsem ho musela vysat a dát nasivin(od 4 od rána rýma není ani nechrochta ). Uvidím co bude v noci a nejdyl ve středu jdeme když tak k mudr… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
20.3.17 17:41
@Sabi87 píše:
Já bych šla k doktoru. Taky teď řeším tento problém… Přes den je malej ok a v noci jsem ho musela vysat a dát nasivin(od 4 od rána rýma není ani nechrochta ). Uvidím co bude v noci a nejdyl ve středu jdeme když tak k mudr… :)

My byli právě dnes, ale tento problém se objevil až potom. A také odmítá pít s tím, že j toho nemůže dýchat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
20.3.17 17:45

@Ajinac já bych asi zkusila dva, tři dny dávat ten nasivin a když nepomůže, tak zas k mudr. Já právě čekám jestli se to zlepší, protože ho nechci tahat mezi nemocný děti, když mu jinak nic není… Pokud jste nemocný, tak je ta rýma k nemoci a stejně by ti doktor dal kapky… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
20.3.17 17:48

@Ajinac s pitím ti moc neporadím… Je nám teprve 5mesicu a z flašky mi pije jen mliko, jak zjistí, že tam má něco jiného, tak to po mě plive :mrgreen:… Dávat čaj po lzickach jedině… Já to tak dělám, aby měl i jinou tekutinu než mléko a docela to zabírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.3.17 18:02

@Ajinac pokud ma ucpaný nos a nemůže u toho pít, tak k dr, která předepíše kortikoid sprej do nosu, napr Mommox, který nos uvolní. Při delším nebo častějším podávání nasivinu a podobnych dochází k paradoxnimu otocku sliznice.

• Citovat
  • Upravit
132
20.3.17 18:13
@monrom píše:
@Ajinac pokud ma ucpaný nos a nemůže u toho pít, tak k dr, která předepíše kortikoid sprej do nosu, napr Mommox, který nos uvolní. Při delším nebo častějším podávání nasivinu a podobnych dochází k paradoxnimu otocku sliznice.

Aha. To jsem nevedela. Dostala jsem dnes pamykon pro pripad zlute rymy. Pomůže to i tady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
20.3.17 18:22

Ano, nasivin se smí podávat max. 5dni, nám při první rýmě pomohl… Ještě jsem si vzpomněla, že mám libenar (fyziol. roztok),ten rýmu víc zvodnati (půjde líp odsat nebo vysmrkat ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
20.3.17 18:25

@Ajinac nevim, kolik je diteti. U nas vsem moc pomaha Sinupret. Detem davame kapky - uvolnuje i dutiny a jsou to jen byliny. Poradila kdysi ORL a pro me je to zazrak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
20.3.17 18:27

Pokud ten pamycon předepsal doktor, tak bych neváhala a začala dávat, dle doporučení lékaře. Jsou to ATB kapky, které pomáhají na zánět. A pokud máte žlutou rýmu, tak to je zánět… Takže v tom případě žádný nasivin ani kortikoid, ale ten PAMYCON.Teda aspoň tak bych to udělala já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
23.3.17 09:46

Me v lekarne lekarnice poradila pokud kojite do odstrikacky odsat matersky mleko a 2-3 kapky do kazdy dirky, a tim ze v noci vam zacne chraptet nosankem jak dycha to neni ze by melo miminko rymu ale ze treba kdyz si ublinklo tak miminku to slo az kty sliznici no a nebo tam ma nakej soplik, a nebo proste miminko takhle pres noc chrochta nosankem jak rika nase dr :) to mame my a prejde to tak po 3 - 4 mesici. A nebo pres noc muzete mit suchy vzduch v pokoji co spi mimco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama