Dítě má všechny potřeby a v noci spí jen 45 minut

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZdendaP
Nováček 7 příspěvků 24.12.17 09:21
Dítě má všechny potřeby a v noci spí jen 45 minut

Naše 5 týdenní princezna v noci absolutně nespí. Přes den se dá říci že je hodná, spí defacto po 3 hodinách, k dy je kalsická akce - kojení, přebalení a pod. Prdečky máme ale statečně s nimi bojujeme, pomáháme nožičkama, vždy se uklidní a je vidět, že je unaevná, Přes ten den to jde. V noci je to defacto stejné jen ty intervaly spánku jsou tak 30-40 minut, prdy nepomáhají, kojení nepomáhá - prso odmítá ale fyzicky je vidět, že jí padají oči je strašne unavená, na ruce usíná (někdy jen řve, někdy usíná), pokud ji ale položíme do postýlky tak se ihned spustí nezastavtelný řev, řekl bych i hysterický řev. Plno lidí tady dopouručuje pokud dítě nesmí vzít do náruče, je to ale přeci nesmysl dítě tahat pů§l dne v náručí, Fyzicky i psychicky to není možné. Co s tím tedy dělat? Mě osobně se nejvíce jeví názor dátě nechat vyřvat, ono se unaví a usne… Jiné řešení nevim zda existuje, SLabé mlíko? Nevíme, přibírá cca 50-70g za kojení, celkem cca 200-250g týdně, což je trošku nad limitem, ale jsme ok. při porodu jsme měli 3300 g, má pouze mateřské mléko, bez umělé stravy. Přes ten den to relativně jde, v noci je to peklo… proč, jak to třeba otočit, je to mlíkem, nebojak, je strašne živá, neustále šermje rukama a nohama, Už si nevíme rady :/

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 24.12.17 09:35

Zavinout do zavinovacky, uklidnit se (miminka neuveritelne prebiraj naladu rodicu) a nosit a nosit a nosit. Dceru jsem prvni mesice skoro nonstop chovala, sama z toho vyrostla. Je to malinke miminko, potrebuje citit blizkost a bezpeci.

Tichošlápek
Extra třída :D 10829 příspěvků 24.12.17 09:36

První tři měsíce se ustaluje rytmus. Nechat vyrvat takto male dítě je kruté a nesmyslné. Potřebuje jistotu a pocit něčí blízkosti, to jak se k ni chovas nyní ji utvoří základy do budoucna. Mlékem to rozhodne není, slabe mléko je hloupost, pokud přibírá je výživa v pořádku. Doporučuji šátek, houpani na míči. Mate postýlku přímo u vaši postele, aby stačilo ji třeba pohladit a nemuset pokaždé vstavat? Jaktoze sermuje rukama nohama? Mela by byt v zavinovacce, pevné zavinuti hodně pomáhá. U nás taky pomohlo - broukani, dudlík, skakaci míč, nošení na tygrika a hlavně trpělivost. Starší se takto budil do cca ctyr měsíců, mladší první tři. Oba z toho vyrostli

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 24.12.17 10:01

K zavinuti doporucuji jeste bily sum a dudlik. Ac mi vyrvani v nekterych pripadech nevadi, tak u takto malinkeho ditete urcite ne. Dobre tipy jsou v knize Nejstastnejsi miminko v okoli.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 24.12.17 10:02

První dva měsíce jsem v noci jen pololežela obklopena polštáři se synem na hrudi. Jinak nespal. A to až tak od jedné do pěti. K tomu nespal moc ani přes den. A k tomu ještě starší batole :D vyroste z toho, do te doby zavinovačky, chovat, nosit. Je to čerstvé mimi, potřebuje klid a kontakt :srdce:

MichaelaPoll
Nováček 10 příspěvků 24.12.17 10:13

Tak to já mám tedy názor jiný. Dítě rozhodně už do zavinovačky nedávat a prostě nechat vyřvat. Přeci jí nebudeš pořád nosit. Tak že dítě uložit do postýlky ty jdi do jiné místnosti a po chvilce přijď řekni tak už stačí spinkej a zase jdi. Malá byla v zavinovačce pouze necelý týden a vyřvávací metoda je sice drastická, ale účiná. První den řvala asi hodinu a další den už asi jen 10 minut no a další už vůbec. Od té doby krásně usnula a spala v noci 12 hodin. Podotýkám že spala krásně i přes den. Nošení je pro mě to nejhorší co je, protože pak akorát člověk čte jak jde mimčo spát v 22 hodin a jak ho hodiny nosí atd. Dítě má samo usnout ve svojí postýlce. Nastav mu řád a ten dodržuj a uvidíš že to půjde.

Alyss1
Závislačka 2859 příspěvků 1 inzerát 24.12.17 10:16

Nechat vyrvat 5 tydenni dite ktere je unavene a nemuze usnout je tyrani deti.

Zavinout, dudlik, bily sum, hacka…chovat, chovat a chovat. To je jedine spravne.

Tichošlápek
Extra třída :D 10829 příspěvků 24.12.17 10:20

@MichaelaPoll Tys nechala mimino hodinu rvát? :zed: dochází ti, ze to proste vzdala ze zoufalství. Blivno z toho fakt

Novire
Neúnavná pisatelka 19844 příspěvků 24.12.17 10:21

Navzdory tvému přesvědčení dítě nemá uspokojené všechny potřeby - kupodivu mimina nestačí jen nakrmit, přebalit a položit do postýlky (teda některým to asi stačí, ale já osobně nevím o žádném).
Když ji položíte, všechno v ní „řve“, že je mimo smečku, mimo lidi = v nebezpečí. Lidská mláďata ještě nikdo nepřeprogramoval a neví, že už nejsou v jeskyni a nic je nesežere. Takže vaše malá se chová úplně normálně a potřebuje lidský kontakt. Ano, můžeš ji nechat vyřvat, ale fakt bych ti to nedoporučovala. Já osobně to považuju za týrání. Nenaučí se spát, pouze rezignuje, protože zjistí, že jí nikdo nepomůže. Fakt dobrej vklad do života.
Zkuste zavinout, bílý šum, nosit v šátku, popřípadě hacku.

Novire
Neúnavná pisatelka 19844 příspěvků 24.12.17 10:23

Omylem 2×

Alyss1
Závislačka 2859 příspěvků 1 inzerát 24.12.17 10:28

@Novire souhlas. Jedna z nejdulezitejsich potreb miminka je potreba lasky a chovani. Precri si Koncept kontinua a Nejstastnejsi miminko v okoli. Takzvany chybejici ctvrty trimestr. Mimino potrebuje hlavne chovat a byt u tebe.

pikola
Neúnavná pisatelka 19421 příspěvků 24.12.17 10:39

@MichaelaPoll Proč má spát samo? Tomuhle se říká studený odchov. Nechat řvát hodinu samotné dítě je fakt hrdinství, to ti to netrhalo srdce?

laducha
Generální žvanilka 21729 příspěvků 24.12.17 10:48

@ZdendaP Dcera se tím šermováním pořád budila. U nás pomohlo zavinování a spaní v jedné posteli, občas mi spala na břiše. Potřebují kontakt.
U dvou starších dětí (28 a 24) jsem spoustu věcí nevěděla a zbytečně brzo přešla na UM. U dcery (8) to bylo jiné, byla u mě i laktační poradkyně, l tomu spousta informací na netu a i můj přístup byl trochu jiný.

Aries6
Generální žvanilka 21971 příspěvků 5 inzerátů 24.12.17 10:53

@ZdendaP Zavinovačka, bílý šum, a k sobě do postele. Takhle malé miminko v žádném případě nenechat vyřvat. A to nejsem až takový odpůrce této metody, ale v žádném případě ne u pětitýdenního miminka.

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 24.12.17 11:16

Nam pomohla zavinovacka a bily sum, od te doby zacal prcek spat krasne, do te doby to bylo neco jak u vas :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Vůbec jsem ho nechtěla. Šafářová promluvila o prvním setkání s Plekancem

Tuhle partnerku by mu každý hokejista mohl závidět! Ačkoliv se Lucie Šafářová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >