Dítě mělo ruce od autobaterie (síra)

132
26.11.20 11:47

Dítě mělo ruce od autobaterie (síra)

Ahoj, prosím vas možná plasim zase jako vždycky zejo ale nemůže se něco stát dítěti? Měla jsem v koupelně autobaterií ood auta aby jsme ji mohly nabít a syn na to sahal, takže měl od toho ruce a pak si to strčil do pusy. Začal se šklebit jako že mu to nechutná samozřejmě že jo, no hned jsem ho umyla a pusu vycistila není možné že se něco může stát? Moc děkuji :srdce: ( do té koupelny jinak přístup nemá, ale já tam byla pověsit prádlo a neuvědomila jsem si to) kdyby někdo chtěl vědět jak je možné že měl k tomu přístup. Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7853
26.11.20 11:58

Z oliznuti těžko.. Buď v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
26.11.20 12:01

Klid, krátký kontakt s kyselinou sírovou není zničující, ruce byly navíc umyty. V ústech se stopové množství naředilo slinami, nepředpokládám komplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
26.11.20 12:03

@spetrs dobře děkuji moc 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
26.11.20 12:04

@pannda dobře děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
26.11.20 12:05

Zdravím tak dobrota to není :lol: ale pokud má jen na rukou a strčí do pusy to co bylo na akumulátoru a ještě jsi ho potom takhle vyčistila je dle meho vše vpohode. Je tam kyselina sírová cca 30% a destilovaná voda.
Muselo by mít přímo v tom elektrolitu prst ( třeba otevřené víčka pokud je to možné dle tipu ) na kůži pak to pěkně popálí
No jen sušit prádlo a nabíjet Pb akku v jedné místnosti není ideální :lol: doufám že máš otevřenou alespoň ventilacku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
26.11.20 12:06

@pannda pokud to nepije brčkem přímo z baterky tak vpohode :lol: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
26.11.20 12:10

@Sarka334 PS než tu baterií budete dávat zpět očistí alespoň horní víko okolo kontaktů. stačí vlhčený ubrousek a pak to otřít dosuha kapesníčkem. Kyselina je vodivá a vybíjí to akumulátor i když minimálně každá kapka energie se v zimě hodí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
26.11.20 12:16

@JiříkMazlík víčko otevřené je, ale tam nesahl. Já to bohužel nemám kde jinde nabít :roll: a ano okno otevřené je. Kdyby toho „snědl“ víc co by se stalo? Nezlobte se za otázku ale vážně o tom nevím moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
26.11.20 12:35

@Sarka334 když by toho snědl víc tak to polepta krk atd ale to by se musel vyloženě napít ( třeba neoznačená láhev a prostě si loknout ) takhle prstem by toho moc nenabral spíš by ho to přešlo když by mu pálel. Má prst třeba načervenalý? Jestli ne tak jen hladil baterií z venku ono je hladina dost hluboko tak tam nesahne tak dobře. Když by mu něco bylo to už bys tady neměla čas založit konverzaci. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
26.11.20 12:37

V té koncentraci co je na obalu spolu se špínou to je maximálně jako citron bude se tvářit podobně :lol: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
26.11.20 12:37

Uf, nabíjet olověný akumulátor v koupelně je trochu riskantní. Při nabíjení se uvolňuje mimo výparů, které působí korozi-někdy kovové předměty kolem i zrezaví :mrgreen: i plyn vodík, který v určité koncentraci se vzduchem tvoří třaskavou směs. Výbuchu je možné za určitých okolností dosáhnout i stiskem vypínače osvětlení…
Pokud nemáte jinou možnost, umístěte akumulátor do plastové vaničky na podlahu v blízkosti otevřeného okna a nemanipulujte s nabíjecími kabely-jiskření může způsobit explozi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
26.11.20 12:40
@Sarka334 píše:
Ahoj, prosím vas možná plasim zase jako vždycky zejo ale nemůže se něco stát dítěti? Měla jsem v koupelně autobaterií ood auta aby jsme ji mohly nabít a syn na to sahal, takže měl od toho ruce a pak si to strčil do pusy. Začal se šklebit jako že mu to nechutná samozřejmě že jo, no hned jsem ho umyla a pusu vycistila není možné že se něco může stát? Moc děkuji :srdce: ( do té koupelny jinak přístup nemá, ale já tam byla pověsit prádlo a neuvědomila jsem si to) kdyby někdo chtěl vědět jak je možné že měl k tomu přístup. Moc děkuji

A je to vůbec ještě akumulátor, do kterého se dolévá kyselina?

Takový už jsem neviděl hodně dlouho. Všechny novější, co jsem měl v ruce, už jsou uzavřené, dítě by se šklebilo tak akorát z olíznuté špíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
26.11.20 12:47

@spetrs výborný 🙄 já o tom nic nevím, takže moc Dekuju za info a ta baterka jde ven 🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
26.11.20 12:49

@aquarian dělají se oba tipy. Je pravda že víc je dnes vidět " bezúdržbový" ale každý má své výhody.
Jinak kyselina se do akumulátoru nedoleva jen destilovaná voda ;) ( pokud není prodávány jako suchý s lahvíckou (motorky občas ) kyselina se vypařit nemůže za tehle podmínek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat