Dítě moc kouká na pohádky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 16:40

Dítě moc kouká na pohádky

Ahoj maminky, jsem tu nová a nevím jestli je tu podobná diskuze tak zakládám novou.
Mám dceru, 2 roky. Asi do 1,5 roku byla celkem klidná a hravá. Snažila se mluvit, poslouchat, atd. Teď poslední půlrok to jde z kopce. Nevnímá co jí říkám. Neposlouchá, přestala mluvit, jen žvatlá. Slova vyslovuje jen někdy když se jí chce a to jen pár např. Máma táta pití ( sice umí počítat a taky umí celou abecedu ale to si mluví sama pro sebe). Hrozně zlobí, neposedí, nemůže se v klidu ani najíst, pořád sebou hýbe a škube. Jediné co ji dokáže zabavit a co ji zajímá jsou různé pohádky na tabletu nebo telefonu. Snažím se jí věnovat co to dá ale mám ještě další malé miminko 3 měsíce. Taky se musím starat o domácnost. Nevím jestli je to kvůli tomu že jsme ji dovolili koukat tak často na ty pohádky, nebo je to ADHD?? To že tak malým dětem telefon do ruky nepatří vím, takže mě na to prosím neupozornujte. Spíš poraďte, jak jí to odnaučit. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27069
1.11.21 16:45

Telefon do ruky nedat. Co chceš slyšet jiného?
Mám děti se stejným odstupem, blbě spící, starší hyperaktivní. Nicméně k telefonu ani televizi jsem ho neodkladalai.
A jo, první cca 4 roky s dětmi jsme na nějaké „udělám si v klidu“ nebo „čas pro sebe“ mohli zapomenout.
Ale myslím, že se nám to vrátilo a vrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18751
1.11.21 17:01

Ne není to žádná porucha, je to nuda.

Choďte co nejvíc ven, co nejvíc se hýbejte - rozvoj hrubé motoriky pomáhá i s rozvojem všeho dalšího. Mimino ideálně v nosítku/šátku. Budeš mít volné ruce a dítku to bude dělat jen dobře.

A teda najdi něco, čím se zabavíte i jinak, než že ji vrazíš k pohádkám.

Jasně že batole neposlouchá - to je úplně normální - potřebuješ najít takový komunikační kanál, aby tě zvládla poslouchat. Většinou to znamená mluvit daleko méně a jednoduššeji. Je to jako kdyby na tebe někdo mluvil francouzsky a ty si zatím uměla jen základní fráze.

Péči o domácnost minimalizuj a teda taktéž starší dceru co nejvíce svěřuj otci, aŤ s ní vypadne ven a budují si vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18751
1.11.21 17:02

Jinak se to odnaučuje snadno - prostě to schováš a vydržíš to že to bude chtít. To fakt není raketová věda.

A teda samozřejmě že platí, že pokud je dítě vzhůru, tak tvůj telefon a další elektronciká zařízení jsou pouze na telefonování a nic víc.

Příspěvek upraven 01.11.21 v 17:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17129
1.11.21 17:03

Telefon bych stopla, pokud nelze zajistit nějakou míru (samozřejmě do něj pak nesmíš pořád koukat ani Ty). Co se týče toho „zlobení“ - možná na sebe upozorňuje kvůli miminku? Jak jste tuhle fázi zvládli? Nebo je to prostě vzdor, což je únavná, ale nezbytná fáze vývoje? Pokud nevnímá, není to proto, že furt okřikuješ, zakazuješ, hudruješ? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35456
1.11.21 17:39
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, jsem tu nová a nevím jestli je tu podobná diskuze tak zakládám novou.
Mám dceru, 2 roky. Asi do 1,5 roku byla celkem klidná a hravá. Snažila se mluvit, poslouchat, atd. Teď poslední půlrok to jde z kopce. Nevnímá co jí říkám. Neposlouchá, přestala mluvit, jen žvatlá. Slova vyslovuje jen někdy když se jí chce a to jen pár např. Máma táta pití ( sice umí počítat a taky umí celou abecedu ale to si mluví sama pro sebe). Hrozně zlobí, neposedí, nemůže se v klidu ani najíst, pořád sebou hýbe a škube. Jediné co ji dokáže zabavit a co ji zajímá jsou různé pohádky na tabletu nebo telefonu. Snažím se jí věnovat co to dá ale mám ještě další malé miminko 3 měsíce. Taky se musím starat o domácnost. Nevím jestli je to kvůli tomu že jsme ji dovolili koukat tak často na ty pohádky, nebo je to ADHD?? To že tak malým dětem telefon do ruky nepatří vím, takže mě na to prosím neupozornujte. Spíš poraďte, jak jí to odnaučit. Děkuji

Dítě se (skutečnou) ADHD u pohádek nevydrží.

Moje dcera žádnou poruchu neměla, ale u tabletu nevydržela ani tak. Ona chtěla společnost a bavit. Buď ráda, že ti vydrží. Já ji měla furt na hrbu, nedokázala se zabavit sama ani na chvilku. Podle mě jí to nijak neuškodí. Dělá to kažýd. Kromě mě, mně to nefungovalo :mrgreen:

Jenom to nikomu neříkej. Dělá to každá matka, který to funguje, když potřebuje něco udělat. Ale veřejně to odsuzují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26339
1.11.21 17:42

Prostě ji to do ruky nedej, ať se zabavi jinak. To není zadna porucha, dítě se jen nudí a ty ho odbydes telefonem no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3094
1.11.21 18:34

Ahoj, dite by se nemelo ve vyvoji vracet zpet, takze by nemelo prestat mluvit. To neni dobre. Pohadkam dej jasna pravidla, kdy se zapinaji a na jak dlouho. Treba rano a vecer pul hodiny. Neni vubec pravda, ze dite s ADHD nevydrzi u pohadek. Vydrzi u vseho, co ho bavi. Ze dvoulete dite neposedi, neposloucha, zlobi je celkem normalni. Dulezite je, jestli komunikuje (i beze slov), jestli si hraje na neco, reaguje na jmeno, kouka kam ukazujes a na tebe, ukaze ti, kdyz vidi neco zajimaveho. Starsi dite dat tatinkovi a venovat se mladsimu a naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
1.11.21 18:50

Já mám kluky 2,5 roku a 4 mesice. Ten starsi pohadky miluje. Vydrzel by u nich klidne sedet cely den. Travi u nich asi dost casu, protoze u nich ji a to mu docela trva. Ale je to v nasi rezii. Kdyz reknu, ze se to vypina/pohadka nebude, tak proste nebude a jde delat neco jineho. Taky ho tam obcas posadim, kdyz potrebuju neco rychle udelat (casto mi pomaha, ale jsou proste veci, ktere potrebuju obcas udelat rychle, kor kdyz uz je netrpelive miminko). Vypozorovala jsem, ze kdyz se hodne diva na pohadky, je pak opravdu vic znudeny, moc se sam nezabavi, mota se nam s fnukanim pod nohama… takze to proste korigujem ke spokojenosti vsech. Dvoulete dite se jeste dost blbe samo zabavi, potrebuje tvoji asistenci, kterou ji v tomhle pripade nahrazujes pohadkama. Zkus s ni proste neco rozehrat a postupne ji u toho nechavat a odbihej delat, co potrebujes, nebo ji ber s sebou. Pustit pohadku asi neni obecne reseni. V pusteni pohadek jde taky udelat rezim. Ty si tim vyhradis cas na nezbytne veci, ona bude spokojena a jinak budete travit cas spolecne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
1.11.21 18:57

Tak ji nechte, ať se nudí, ne? Co nejhoršího se stane? Děti si zábavu umí najít, pokud je necháte… Telefon jí nedávejte, pohádku jí pusťte třeba jednu denně a je to. Vy jste matka, vy rozhodujete, jestli se na to bude dívat. Takhle malou ji to „odnaučíte“ velmi rychle a jednoduše tím, že nebude mít přístup… ADHD bych hned nezmiňovala. Spíš mi přijde, že se naučila, že ji zabaví dění na obrazovce, tak se přestala sama snažit. To i dává smysl. Dítě se nerozvíjí, pokud se nemusí snažit. Nastavte prostředí, ve kterém bude muset… Jinak kamarádce v období kolem druhého roku holčička taky přestala na pár měsíců mluvit, pak zase začala. Je úplně v pořádku. Prostě fáze.

A nezapomeňte, že jí přibyl sourozenec. Možná se podvědomě trochu vrací zpět, protože vidí, že miminko má víc pozornosti, tak se taky tak trochu chová jako miminko. To přejde, jakmile zjistí, že maminka by měla velkou radost z toho, kdyby se chovala jako velká sestřička ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4085
1.11.21 21:04

Co chceš odnaučovat? Prostě jí do ruky mobil nedávej a nezapínej ho. Je to malé dítě, těžko si ho vezme násilím. A fakt jí nauč si chvíli hrát sama. Já běžně vařím, mám otevřené dveře od kuchyně a v pokojíčku vaří dítě plyšákům a povídá jim u toho. Nebo ti může u spousty věcí asistovat. Dva roky už jsou dobrý věk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
2.11.21 14:52

Mam syna 2,5 a kdybych to nehlidala, koukal by urcite o moc vic. Mame v tabletu Youtube kids, aby tam nemel reklamy a Netflix. Bavi ho zatim jen Prasatko Peppa a Bing, nevadi mi, kdyz kouka, on totiz u toho moc pekne vypravi, co se tam deje, co bude dal, protoze si to uz treba pamatuje atd, nesedi u toho tupe a jen nekouka. Ma dovoleno pulhodinu rano, protoze vstava hodne brzy, tak nez jdeme do skolky a pak pul hodinu vecer pred koupanim. Chtel by i pres den, ale tablet je schovany a porad dokola opakuji, ze se kouka az vecer pred koupanim. Vetsinou to jen odkyve a jde delat neco jineho, co uz mu zbyde, zejo :D taky potrebuje me mit u sebe casto, i kdyz si umi hrat sam, ale kdyz na nej prijde nuda, chce proste tablet a hold musim vydrzet a nedat. Jen kdyz marodi, coz je ted furt bohuzel, dovolim vic pohadek, aby v klidu lezel treba s horeckou, a pak to zas musim korigovat, kdyz se uzdravi. Ale mam jen jedno dite, tak to se mi to koriguje a rika dobre :mrgreen: taky moc neposloucha a sijou s nim vsichni certi, to je podle me normalka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
4.11.21 14:58

Taky jsem měla ten problém ze malá byla závislá na televizi ale to ji naučil přítel ale odnaucila se to snadno teď ji má jen než jde spát tak hodku kouká jinak si hrajeme malujeme a pod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat