Dítě na bříško - nahé nebo s plenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mystiq
Kecalka 151 příspěvků 04.02.17 18:31
Dítě na bříško - nahé nebo s plenou?

Dobrý večer, paní Kiedroňová ve své knize Rozvíjej se děťátko doporučuje pokládat novorozence a kojence na bříško nahé (popř. v lehkém bodýčku) bez pleny. Děláte to také tak nebo pokládáte dítě na bříško v plence?

Reakce:
Fjodorka
Extra třída :D 11281 příspěvků 04.02.17 18:36

Bez pleny, ač jsem používala látkové a ne jednorázové zapařovačky, rozhodně jsem nechtěla mít dítě pořád navlečené v pleně. Kůže musí dýchat.
I spát jsem ji často nechávala bez pleny, na přebalovací podložce a ručníku :)

Pipet
Generální žvanilka 24197 příspěvků 04.02.17 18:37

Dávala jsem takové prďolky na bříško pokaždé chvilku při přebalování, takže nahé. Později už normálně oblečené.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 18:41

Já jsem děti dávala na bříško normálně oblečené s plenkou(body, tepláčky nebo overal).A v čem by měl být rozdíl, jestli dám mimčo na bříško s plenkou nebo bez?

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 04.02.17 18:49

Ackoli se to nezda, tak i sucha tenka jednorazovka trochu omezi pohyb. Davala jsem na brisko i nahate, pod ne latkovou plinu a nepromokavou podlozku. Ale davala jsem i oblecene, zalezelo na nalade ditete, na tom, jak dlouho jeste ocekavam, ze bude vzhuru, jestli ocekavam vetsi „nadilku“ atd.
Ale jako uplne malinci opravdu nejlepe pasli nahati na pevne podlozce.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7518 příspěvků 04.02.17 18:50

Ja jak kdy, nekdy oblecenyho, nekdy kdyz sem zrovna menila plenu tak bez. Pres leto kdyz bylo malymu 3 mesice a dal sem ho nechavala bez pleny vetsinu dne na podlozce…

mystiq
Kecalka 151 příspěvků 04.02.17 18:53
@zuzukobylka píše:
Já jsem děti dávala na bříško normálně oblečené s plenkou(body, tepláčky nebo overal).A v čem by měl být rozdíl, jestli dám mimčo na bříško s plenkou nebo bez?

Dle knížky když má dítě v poloze na bříšku plenku, tak zvedá stydkou sponu a pánev, přenese těžiště na hrudník (což je špatně) a celkově to vede k záklonům trupu a hlavy.

mktka80
Povídálka 18 příspěvků 04.02.17 19:51

Ja nakoupila pratelne nepromokave podlozky a po kazdem prebalovani jsem je nechala nahate na brisku, dokud se nepocurali. Pak jsem je oblekla a po case na zadech dala na brisko i oblecene, bylo to tak 50:50. Protoze jsem to u Kiedronove take cetla, snazila jsem se je opravdu nechavat nahate. Jinak by me asi nenapadlo je tolik otuzovat :-)

Sisie
Stálice 63 příspěvků 08.02.17 12:15

Já dávala normálně oblečené a po koupaní nahé. Dokud se mi dcera nepřetáčela na bříško sama, tak jsem ji tam dávala jen na chvilku. :)

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Martin Hofmann z Mostu!: Chanov už není divočina, komparz je tam snadnější

Kdyby dal na svoji matku, je z něj lékař a možná dokonce dobrý, protože má... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >