Dítě na bříško - nahé nebo s plenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mystiq
Kecalka 126 příspěvků 04.02.17 18:31
Dítě na bříško - nahé nebo s plenou?

Dobrý večer, paní Kiedroňová ve své knize Rozvíjej se děťátko doporučuje pokládat novorozence a kojence na bříško nahé (popř. v lehkém bodýčku) bez pleny. Děláte to také tak nebo pokládáte dítě na bříško v plence?

Reakce:

Fjodorka
Extra třída :D 11237 příspěvků 04.02.17 18:36

Bez pleny, ač jsem používala látkové a ne jednorázové zapařovačky, rozhodně jsem nechtěla mít dítě pořád navlečené v pleně. Kůže musí dýchat.
I spát jsem ji často nechávala bez pleny, na přebalovací podložce a ručníku :)

Pipet
Generální žvanilka 24113 příspěvků 04.02.17 18:37

Dávala jsem takové prďolky na bříško pokaždé chvilku při přebalování, takže nahé. Později už normálně oblečené.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 18:41

Já jsem děti dávala na bříško normálně oblečené s plenkou(body, tepláčky nebo overal).A v čem by měl být rozdíl, jestli dám mimčo na bříško s plenkou nebo bez?

Helileli
Závislačka 2970 příspěvků 04.02.17 18:49

Ackoli se to nezda, tak i sucha tenka jednorazovka trochu omezi pohyb. Davala jsem na brisko i nahate, pod ne latkovou plinu a nepromokavou podlozku. Ale davala jsem i oblecene, zalezelo na nalade ditete, na tom, jak dlouho jeste ocekavam, ze bude vzhuru, jestli ocekavam vetsi „nadilku“ atd.
Ale jako uplne malinci opravdu nejlepe pasli nahati na pevne podlozce.

Kriss Tina
Kelišová 5535 příspěvků 04.02.17 18:50

Ja jak kdy, nekdy oblecenyho, nekdy kdyz sem zrovna menila plenu tak bez. Pres leto kdyz bylo malymu 3 mesice a dal sem ho nechavala bez pleny vetsinu dne na podlozce…

mystiq
Kecalka 126 příspěvků 04.02.17 18:53
@zuzukobylka píše:
Já jsem děti dávala na bříško normálně oblečené s plenkou(body, tepláčky nebo overal).A v čem by měl být rozdíl, jestli dám mimčo na bříško s plenkou nebo bez?

Dle knížky když má dítě v poloze na bříšku plenku, tak zvedá stydkou sponu a pánev, přenese těžiště na hrudník (což je špatně) a celkově to vede k záklonům trupu a hlavy.

mktka80
Povídálka 15 příspěvků 04.02.17 19:51

Ja nakoupila pratelne nepromokave podlozky a po kazdem prebalovani jsem je nechala nahate na brisku, dokud se nepocurali. Pak jsem je oblekla a po case na zadech dala na brisko i oblecene, bylo to tak 50:50. Protoze jsem to u Kiedronove take cetla, snazila jsem se je opravdu nechavat nahate. Jinak by me asi nenapadlo je tolik otuzovat :-)

Sisie
Stálice 63 příspěvků 08.02.17 12:15

Já dávala normálně oblečené a po koupaní nahé. Dokud se mi dcera nepřetáčela na bříško sama, tak jsem ji tam dávala jen na chvilku. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >