Dítě najednou začalo v noci plakat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenulexp
Stálice 66 příspěvků 30.04.19 12:06
Dítě najednou začalo v noci plakat

Zdravím maminky, máme doma dvouletého chlapečka a začal mít v noci nějaké problémy se spánkem a já z toho začínám být vyřízená :zed: Už asi rok spí sám v pokojíčku, ve kterém spí od narození, cca 2měsíce spí už ve velké posteli (protože za měsíc se má narodit bráška) vše zvládal kupodivu uplně v pohodě :) Většinou usíná vpohodě sám, uložím, dám pusu a odcházím, během pár minutek spinká, to samé po obědě i večer. Někdy má dny kdy chce abych tam u něho seděla a za chvíli usne. Večer při usínání občas uteče z postele, tak ho vracíme zpátky třeba 3× a potom už usne. V noci spával bud vkuse bez probuzení nebo chtěl třeba jen podat dudlík (který zatím bohužel má ještě na spánek) ale poslední dvě noci jsou jiné a drsné 8o V 1hod ráno se probudí a pláče, tak mu dám dudlík a odcházím, chvíli klid a zase, tak u něho sedím/ležím a čekám až usne, jenže ted jsem seděla 40min a on ne a ne usnout, když už vypadal že fakt spí, tak odcházím a během 5min se probudí a zase řve. Tak jdu zase k němu, sednu a opět. Takto min.noc usnul v půl 4.až :zed: Takže od jedné do půl 4.toto. Tuto noc zase v 1hod řev a opět to samé, tak jsem mu tam dala baterku a hodila na to hadr aby to nesvítilo moc a odešla, neřval, jen furt seděl, nebo chtěl utéct z postele, nakonec usnul ve 3hod :zed: Stalo se vám toto někdy? Nechápu co se to děje..jestli cítí příchod mimča a vyžaduje větší pozornost (ale ani když u něho hodiny sedím tak nemůže usnout) nebo je málo unavený (je fakt že ted dva dny jsme nebyli na procházce nebo na zahradě když od rána do večera prší, ale dříve mu den doma nevadil a spinkal krásně) zuby má už dlouho všechny venku, takže nevím co to je. Ale jsem ráno totálně hotová, břicho tvrdé, no nic příjemného :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 30.04.19 12:15

Co noční děsy? Špatné sny?

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 30.04.19 12:23

Noční děsy, možná i separačka - chce být s tebou?

cverunka
Závislačka 2978 příspěvků 30.04.19 12:29

Ano, děje se nám to uz 2 rok téměř každou noc :zed: Jsem vyřízena.

JancaMa
Povídálka 39 příspěvků 30.04.19 12:34

Ja mam dvouletou holčičku a strida se nam pravidelne obdobi, kdy spi celpu noc s obdobím „nocnich mejdanu“ kdy se pravidene kolem 1 hodiny vzbudi a usne treba az v pul pate. Nepomaha nic, přebalit, mlicko, kdyz si ji vezmeme do postle, tak je to jeste horsi. :roll:

Příspěvek upraven 30.04.19 v 13:01

lenulexp
Stálice 66 příspěvků 30.04.19 12:46

Taky mě napadly ještě špatné sny, proto nesnese tmu jako vždycky. Ale jak se jich zbavit? Zrušit tv apod asi nepomůže že :nevim:

@zelenoockaa19 jenže on neusne ani když u něho sedím x hodin, tak separačka nevím.

@cverunka druhý rok?? Cože? A pomohlo na to něco, nebo aspon čím to je?

lenulexp
Stálice 66 příspěvků 30.04.19 12:48

@JancaMa Ano přesně, máme uplně to samé. Kolem 1.hodiny, mlíko nepomáhá, přebalení taky ne a s náma spát v posteli není zvyklý, to se nestalo ani jednou, neusne takto. A čím to je? Nebo kolik nocí to tak trvá? :,(

JancaMa
Povídálka 39 příspěvků 30.04.19 13:07

Nikdy jsem neprisla na to, cim to je. U nas to trvalo cca od 7 mesice pul roku, pak jsem se o tom uz radila i s neurolozkou a ta rikala, ze ji nic neni, ze to chce vydrzet a nejlepe nereagovat. To se mi ze zacatku moc nechtelo, nechat ji dovadet a brecet v postýlce. Ale nakonec jsme k tomu přistoupili, jinak bych asi uz spala i ve stoje. Tri noci peklo a pak se to zlomilo a spala celou noc. Ale pravidlene se nam to tak kazdych par tydnu opakuje. A moje mamka rikala, ze do tri let to se mnou bylo to same, jedine to chce proste prezit :zed:

pomme
Kecalka 244 příspěvků 30.04.19 13:08

Zaujalo mě to spojení s blížícím se porodem. Mám skoro 3leteho kluka a přesně takhle to bylo u nás. Přestěhovali jsme ho do samostatného pokoje. Máme 2+kk takže jsme zrušili kvůli tomu ložnici. Těsně před porodem se začal v noci s křikem budit. Jako by měl noční můry. Když se mu narodil brácha tak to pokračovalo. Teď je cca 5 dní klid. Malému je měsíc. Musím říct že k tomu staršímu jsem vstávala častěji než k miminu. Mám za to, že vycítil velké změny a měl v hlavičce zmatek a proto ty noční výstupy. Ale je to jen domněnka.

JancaMa
Povídálka 39 příspěvků 30.04.19 13:10

Ja to pak delam tak, ze ji prebalim, dam mliko, pohladim a jdu spat(teda pokud neni prokazatelne nemocna). Hold proste chvili breci, ale i kdybych tam s ni byla, tak spat nebude. Osobne si myslim, ze ma pocit, ze je vypsala a nudi se a chce jit vstavat.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 30.04.19 14:16

Mame rok a pul starou a tak od 10 mesice se nam to stalo cca 8×, ze se vzbudila po pulnoci a tak 2 hodinky nespala. Vzdy ji zkusim uklidnit, jestli nezabere a kdyz vidom, ze ne, tak si ji vezmu do loznice, pustim si telku a necham ji zit vlastnim zivotem a klimbam u toho. Tak za 2 hodky ji vezmu k ni do pokoje, nakojim a umistim do postylky a ona usne. Je to u nas tak 1× do mesice. Casteji ne. Jinak se obcas stane, ze si v noci poplace, ale vetsinou do minuty usne. To k ni nechodim.

lenulexp
Stálice 66 příspěvků 30.04.19 20:01

@JancaMa Taky bych ho nechala plakat, jenže on potom začíná zase utíkat z postele a směrem k nám do ložnice. To měla celkem dlouho takove noci :zed: Ja doufam, že to brzo přejde. Kdyby to mělo trvat ještě pár dní, tak už to asi nedám.

lenulexp
Stálice 66 příspěvků 30.04.19 20:03

@pomme Takže je možné, že prostě nějak cítí že přijde braska a vyžaduje tím takto pozornost jo? Mě je právě divné, ze neusne ani když u neho hodiny sedim, ale aspoň nebreci :nevim:

lenulexp
Stálice 66 příspěvků 30.04.19 20:06

@Lumíkovec Tak pokud je to 1× za měsíc, to bych ještě zvládla, ale teď to bylo druhou noc a tak nějak už mám i strach jít dneska vůbec spát :D :zed: Kdybych ho vzala k nám, tak myslim že začne dělat blbosti a potom by uz vůbec neusnul.

pomme
Kecalka 244 příspěvků 30.04.19 20:52

@lenulexp no je fakt, že u nás to nebylo tak, že by byl hodiny vzhůru. Většinou křičel Neee Neee, byl k neutišení a strašně sebou v posteli házel. Trvalo mi tak 10min. než se uklidnil, ale pak vždy usnul. Ale bylo to několikrát za noc.
O bráchovi jsme s ním mluvili dost dopředu, takže věděl co přijde, ale je jasné že si to nedokázal úplně představit. Určitě z toho byl špatný, i když jsme se snažili mu to co nejlépe podat. Prvních 14 dní po narození mladšího bylo krizových. Byl z toho přepadlý, a vůči nám, rodičům, se choval podrážděně, uraženě. Teď musím říct, že bráchu přijal úplně skvěle a zklidnilo se i chování vůči mně a mužovi a s tím ustoupily i ty noční děsy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama