Dítě nárok na podporu , mateřskou

Anonymní
4.9.20 22:26

Dítě nárok na podporu , mateřskou

Jsem na úřadě práce měsíc a plánují dítě, teď není vůbec práce kam by mě vzali, mám nárok na podporu kdyby se dítě povedlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3736
4.9.20 22:28

Máš nárok na rodičovský příspěvek a podporu otce… Na PPM bys měla nárok jen v případě, že bys byla zaměstnaná nebo nastoupila k porodu v ochranné lhůtě, což vzhledem k tomu, že zaměstnaná nejsi nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17021
4.9.20 22:51

Máš nárok na podporu jako každý jiný. Po jejím vyčerpání budeš doma až do porodu bez peněz, pouze za tebe stát zaplatí zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11803
5.9.20 06:15
@Anonymní píše:
Jsem na úřadě práce měsíc a plánují dítě, teď není vůbec práce kam by mě vzali, mám nárok na podporu kdyby se dítě povedlo?

Ne, z duvodu tehotenstvi, se nastesti zadna davka statni socialni podpory neposkytuje :? Mimo davek socialni potrebnosti na tehotenske obleceni a vybavicku pro dite.
PPM je narokova davka vyplyvajici z ucasti na nemocenskem pojisteni. Po narozeni ditete vznika narok na rodicovsky prispevek (bud ihned anebo po docerpani PPM).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
5.9.20 13:36

Budeš mít po narození dítěte Rodičovský příspěvek, toť vše. Tak snad budeš mít k němu i schopného tatínka, který vás oba komplet zajistí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
6.9.20 07:04

Proč je to anonymní? To se stydíš, že nemáš práci, nebo že chceš dítě? :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 11:48

@Janaalena kvůli minulosti

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.20 23:02

A co když nastoupim do práce a neřeknu jim že jsem v tom a pak nastoupim na mateřskou? Jinak mám ducha 🤩 😍

• Citovat
  • Nahlásit
1398
13.9.20 07:37

No tak počítej s tím, že máš 3 měsíce zkušební dobu, to už budeš těhotná 4 měsíce, pokud to utajíš, tak ještě bude záležet na tom jestli splňuješ podmínky odpracování 270 dní za poslední 2 roky, jinak pokud nastupuješ do práce z vědomím že jsi těhotná a zaměstnavateli to utajíš tak to není zrovna slušné jednání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2905
13.9.20 08:24
@Anonymní píše:
@Janaalena kvůli minulosti

jaké zase minulosti? Jako my tady z nicku vyčteme cos měla za minulost? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek