Dítě narozené v září a přijetí do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 15:17
Dítě narozené v září a přijetí do skolky

Dobrý den, chci se zeptat jestli jste měli problém s přijetím dítka do školky které je narozené v září? Mám práci na dobu neurčitou tak bych měla v září nastoupit zpět. Naše babička v důchodu je nepoužitelná o dceru nejeví zájem. Moji rodiče by rádi pomohli ale chodí do práce. Přítel i já chodíme na směny. U mě v práci se do domluvit že o hoďku déle přijdu a o dele půjdu domů. Dá se to nějak zvládnout ikdyz ji do školky nepřijmou? Prosím o anonym má tchýně sleduje vše co se týká fcb a emimina děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 07.03.17 15:24

Záleží na kapacitě školky, jak moc je početný ročník děti ve vaší lokalitě, jaký je zájem mezi rodiči o danou šolku.
Syn á ve třídě hočičku narozenou koncem září nebo říjnu. Jiná velmi poptávaná školka tady měla již v kritériiích pro přijetí, že npřijímají pouze děti, které dosáhnouvěku tří let nejpozději 31. srpna. Jiné školky v okolních vesnicích brali i dvouleté děti, protože k zápisu dorazilo jen 6 dětí.

takže nejlíp uděláš, když se informuješ přímo v té vaší konkrétní školce a případně si to pojistíš ještě školkou soukromou nebo nějakým jiným hlídáním.

Edit: Kamarádce se povedlo dostat do školky zářiového syna, ale o dva roky později ji z kapacitních důvodů nevzali červnovou dceru a půjde tak do státní školky až ve čtřech a čtvrt.

A v některých městech je problém dostat do školky i čtyřleté dítě.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 07.03.17 15:27

Zalezi na kapacite, syn je na zacatku zari a puvodne byl 10.pod čarou. Od rijna nastoupil do skolky. Ale treba v Brne s tim vetsinou problem neni. Zjistila bych si, jak silny je rocnik, ve kterem je tvuj syn narozeny a kapacita skolky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 15:40

Ve školce jsem se ptala a prý jako šanci máme ale záleží kolik přijde k zápisu dětí :) mě spíš fascinuje to že holky ktere čekají druhé už budou dávat tříleté dite do školky…A po obědě si je budou vyzvedávat :) a já si dcerku asi strčím do batohu a půjde semnou do práce :D :pocitac:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 15:44
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat jestli jste měli problém s přijetím dítka do školky které je narozené v září? Mám práci na dobu neurčitou tak bych měla v září nastoupit zpět. Naše babička v důchodu je nepoužitelná o dceru nejeví zájem. Moji rodiče by rádi pomohli ale chodí do práce. Přítel i já chodíme na směny. U mě v práci se do domluvit že o hoďku déle přijdu a o dele půjdu domů. Dá se to nějak zvládnout ikdyz ji do školky nepřijmou? Prosím o anonym má tchýně sleduje vše co se týká fcb a emimina děkuji

U nás malej má 3.roky za měsíc a do školky bude možná přijat od září ve 3,5 letech. Po to dobu než ho příjmou, to řešíme, vždy jeden z nás je doma a druhý chodí do práce, nebo se pak střídat ve směnách, jak to dělá spoustu rodičů, aby byl vždy doma někdo s dítětem.

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 36 inzerátů 07.03.17 15:45

U nás ve školce je spousta kritérií a třeba za to že chodí matka do práce (tzn. školku potřebuje) jsou plusové body. Ale to se opravdu musíš vyptat u vás ve školce :nevim:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 15:47
@Anonymní píše:
Ve školce jsem se ptala a prý jako šanci máme ale záleží kolik přijde k zápisu dětí :) mě spíš fascinuje to že holky ktere čekají druhé už budou dávat tříleté dite do školky…A po obědě si je budou vyzvedávat :) a já si dcerku asi strčím do batohu a půjde semnou do práce :D :pocitac:

U nás je to taky přesně takhle ve školce, matky co jsou doma na rodičáku s mladším dítětem, starší do školky je přijato..a děti pracujících rodičů nepřijmou.
Ale mě známá říkala, že radši vezmou do školky dítě, které jde po obědě domů, než dítě, pro které si rodiče příjdou až z práce, někdy ve 3,4 hodiny..

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 07.03.17 15:48

Záleží na tom, tady v Praze to je docela výjimečné. My zvolili soukromou školku, z jiných důvodů, ale do státní by se nedostala (narozená v listopadu). Ředitelka ze státní mi první hodinu zápisu druhý den řekla, že nebudou moct vzít ani letní děti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 15:53

@Hermina.p mám taky v plánu sehnat potvrzení znama povídala že by mě ji měli vzít když mám práci ale nevím nevim. Ach jo kdyby přítelova matka aspoň tu hodinku a půl dceru pohlídala jsme v pohodě i bez školky :( :zed: bydlí od nás pět minut jízdy autem :(

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 07.03.17 15:57
@Anonymní píše:
Ve školce jsem se ptala a prý jako šanci máme ale záleží kolik přijde k zápisu dětí :) mě spíš fascinuje to že holky ktere čekají druhé už budou dávat tříleté dite do školky…A po obědě si je budou vyzvedávat :) a já si dcerku asi strčím do batohu a půjde semnou do práce :D :pocitac:

Tak školka je primárně vzdělávací instituce, ne hlídací. To by jsi si měla uvědomit. A i děti matek na RD mají právo na vdělání. Je to dokonce zaručeno ústavou tohoto státu.

@LLenule111 To není pravda. Děti zapsané k celodenní docházce (= platí plné školkovné) mívají obecně u zápisu plusové body navíc. Že chodí po O domů a učitelky pak mají na spaní a odpolední volný program méně dětí na starost (což určitě kvitují), je věc jiná.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 07.03.17 16:00
@Anonymní píše:
@Hermina.p mám taky v plánu sehnat potvrzení znama povídala že by mě ji měli vzít když mám práci ale nevím nevim. Ach jo kdyby přítelova matka aspoň tu hodinku a půl dceru pohlídala jsme v pohodě i bez školky :( :zed: bydlí od nás pět minut jízdy autem :(

U nás třeba žádné potvrzení od zaměstnvatele nechtěli a jestli je nebo není rodič pracující u přijetí vůbec nehrálo roli. Zohlednilo by se to pouze v případě stejného součtu počtu bodů dvou dětí na posledním místě. Mnohem větší váhu tedy mělo trvalé bydliště, věk, sourozenec ve školce a přihlášení k celodenní docházce.

Aspera
Generální žvanilka 20759 příspěvků 1 inzerát 07.03.17 16:05

Je to dle školky. Já jsem udala od září holku narozenou v únoru a nebyla nejmladší.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 07.03.17 16:18

Záleží kolik volných míst ve školce budou mít a kolik se přihlásí dětí. Zářijové by ti vzít mohli, u nás teď třeba není takový přetlak, jako jiné roky. U nás jsou kritérii místo bydliště, věk dítěte, sourozenec. Já dala starší až ve 4 a čtvrt, je červnová, byli by mi ji vzali do jiné školky ve městě než jsem chtěla, ale nakonec jsem ráda, že šla až teď, ani si tu výpravu s miminem nedovedu představit. Už takhle sotva stíháme. Příští rok už snad pomažou spolu :)

me2dova
Závislačka 3142 příspěvků 07.03.17 16:20

Klukovi byly na konci září 3 a vzali ho. Není nejmladší, jsou tam i listopadové děti, všechny nastoupily 1.9. (Praha) Říkala mi ředitelka u zápisu, že je vidět, že dětí ubývá- že rok předtím měli na konci 1. zápisového dne zapsaných dětí 80 a my na konci 2. zápisového dne vyfasovali číslo 55

Amys
Generální žvanilka 20734 příspěvků 07.03.17 16:23

Tohle se každý rok mění podle počtu dětí a kapacity školky. Jsou roky, kdy se nevlezou čtyřleté děti a pak přijde rok, kdy vezmou i několik, kterým ještě nejsou ani tři. Takže spíš bych se poptala v dané školce, tady ti každý akorát napíše vlastní zkušenost, která ti k ničemu defakto není :)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Před rokem bubeník Mirai pohřbil ženu (†26), dnes má jinou? Otci zesnulé se to nelíbí

Je tomu více než rok, co bubeník kapely Mirai Šimon Bílý přišel o svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >