Dítě nechce kakat do nočníku jen do plenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elliwa
Nováček 5 příspěvků 23.04.19 16:58
dítě nechce kakat do nočníku jen do plenky

Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Dcera 2,5 roku nechce kakat nikam jinam než do plenky. Nemáte někdo fígl jak jí to odnaučit. Děkuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:09

Jezisi tak hold bude kakat do pleny no svet se nezblazni ne ach boze takove starosti neblazni prijde na to ze ji to vadi v prdelky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:10

Proste nedat plenu a je to a rilat do nocniku musi dostanes bonbon nebo neco jineho a tak

ElisC
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 111 inzerátů 23.04.19 17:36

@Elliwa ahoj, syn měl stejný problém. Nakonec se ukázalo, že ho to při tlačení bolí a potřebuje si k tomu lehnout nebo kleknout. Doktor mu předepsal léky na změkčení stolice a po cca měsíci, až syn viděl, že to už nebolí, přešel v klidu na záchod.
Jinak doktor říkal nenutit, ať mu nezpusobíme trauma.

Modesta
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 23.04.19 17:40

Můj syn to má stejné. Podle „doporučených rad od starší generace“ jsem mu plenku nedala. Na nočník nešel. Vydržel to dva dny, měl potom velké bolesti. Tak na to prdím. Když si řekne, plenku dostane. On do toho postupně doroste. A na rady od starší generace od jisté doby kašlu a dělám si to po svém.

Ivana 85
Závislačka 3470 příspěvků 23.04.19 17:49

@Elliwa tohle jsme taky resili. Dcera odmitala kadit do nocniku a kazdou chvili byla ppokadena. Nepomahalo absolutne nic, ani odmena, premlouvani, ale ani to ze jsem byla nastvana. Trvalo to hodne dlouho, tak pul roku urcite. A pak najednou ze dne na den do nej kadit zacala. Takze radu vlastne nemam, jen te chci utesit ze v tom nejste sami.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 23.04.19 18:16

Vydržet, nabízet nočník, ale nezblaznit se. Syn to Taky tak měl. Přešlo to samo. Byl celý den bez pleny ale na kakani si o ní řekl. Nechtěli jsme to hrotit přes moc, aby neměl pak zácpu a problémy. Sám na to přišel časem.

Elliwa
Nováček 5 příspěvků 23.04.19 18:50

My jsme úplně bez plen i na noc.. Jen to kakani je problém.. Přemlouvání je úplně zbytečný.. To raději nebude kakakat, než aby šla na záchod.. :? :? Tak jsem ráda, že nejsem v tom sama :lol:

Kassor
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 23.04.19 20:20
@Elliwa píše:
My jsme úplně bez plen i na noc.. Jen to kakani je problém.. Přemlouvání je úplně zbytečný.. To raději nebude kakakat, než aby šla na záchod.. :? :? Tak jsem ráda, že nejsem v tom sama :lol:

Resili jsme to same… Problem bylo to tlaceni a nasledovala zacpa. Resili jsme cipky, vlakninou… Nocnik jsme nabizeli a nic, az jednou v tom spechu, po cipku jsem ji misto pleny soupla na nocnik a bylo to… Pak jeste nekolikrat a pak tam zacala chodit sama. Zjistila, ze to tlaceni je tak mnohem lepsi… Rozhodne ale nenutit a vydrzet :palec:

Krupka domaci
Povídálka 50 příspěvků 23.04.19 21:55

Resila jsem to same u syna loni na jare. Zabralo to, ze muze venku pokakat kyticku nebo kamen + koukal jak to hovinko leze ven.Ty deti to hrozne zajima :D Doma jsem ho drzela nad zachodem, at zase kouka jak to splouchne, to ho desne zajimalo a zabralo to. Hodne stesti!

pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 23.04.19 22:18

U nás se taky kadilo pouze do plenek a to skoro do 3.let! Co u nás zabralo byly čípky do zadečku a za 2 dny už bylo hovišo v záchodě s redukcí. Kakat na nočník nechodil nikdy.

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1481 příspěvků 24.04.19 12:37

@Elliwa Takhle to měl náš malý do 3 let, nejdřív se naučil chodit čurat na nočník, pak jsme mu řekli, že už vyrostl a že na tak velké děti se už nevyrábějí plínky, tak začal kakat do kalhot. Řešení nalezla hodná paní učitelka ve školce, která mu vysvětlila, mile, bez zvyšování hlasu, že když se pokaká, tak to musí sám uklidit, vyprat slipy atd. Zároveň měl od nás slíbenou odměnu, když se to povede na nočník. Nikdy jsme se na něj nezlobili, jen to důsledně opakovali. Povedlo se jednou, a pak už to šlo vždycky. Hodně štěstí:)

mmm.r
Povídálka 19 příspěvků 24 inzerátů 24.04.19 13:42

Ahoj,
Ja bych nenutila..Proste to prijde samo, nabizela bych nocnik, ale zase ne moc casto a „nasilne“,aby z toho nemel syn trauma a pak nechtel uz vubec..Mne se „osvedcilo“ deti nenutit.Kdyz jsem tlacila na pilu, neslo to..Az prisel ten spravny cas, deti si bud rekly samy, nebo na moje nabidnuti zkusily.. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama