Díte není připravené na školku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 00:27
Dite neni pripravene na skolku

Ahoj, resim uz nejakou dobu problem s moji malou. V zari nastoupila do skolky tri ji budou ted v listopadu, takze celkem brzy. Nejdriv si tam rada hrala ale jak tam zacala byt dele (na obed)zacli problemy. I doma je tezke do ni neco dostat takze vlastne ve skolce neji cele dopoledne proste nic nechce.Ja potrebuju co nejdrive nastoupit do prace na plny uvazek jelikoz mi konci rodicak a tezko uzivim dve deti jen z polovicniho platu. Jenze je to slozitejsi mala skoro nemluvi obcas mi prijde ze je trochu zpomalena nebo jak to rict. Nechova se jako trilete deti nic se nechce ucit na nic soustredit a podobne takze se napr. ani sama neoblekne. Nekdy se mi zda ze nechape co po ni chci nekdy je zase sikovna.Dr nas zatim na zadne vysetreni poslat nechce zase nejaky autismus nebo tak neco urcite nema s temi se to zase srovnat neda.Jde mi o to ze nevim co ted nutit ji byt ve skolce kde ucitelky nechce poslouchat jeste o hladu a vlastne skoro cely den.Ale zaroven se musim vratit do prace nevim co se da delat v takovem pripade nema nekdo prosim zkusenost?

Reakce:
beruska9
Extra třída :D 10755 příspěvků 31.10.18 00:50

Tezko rict, pokud nemas jinou moznost (soukroma skolka nebo chuva asi nepripadaji v uvahu financne), prarodice, kamaradka s vlastnimi detmi, co by zvladla I tvoji, tak ji tam asi budes muset nechat a verit, ze se to casem podda. Muj syn zacal taky kratce pred 3. narozeninami, I kdyz jen na jeden, pak 2 dny v tydnu…no prvni dny byly tezke, nechtel jist, pit, odmital jit na zachod, ale postupne si to sedalo. Nejsme v CR, tak se pristup muze lisit, ja si sedla s ucitelkami a zkousely jsme neco vymyslet - nejurgentnejsi bylo piti, pomohlo, kdyz jsem mu dala jeho vlastni lahev, casem zacal kopirovat ostatni deti a pit ze skolkovnich hrnku. Jidlo odmital jejich varene, ale oni jsou pak ochotni na nabidnout sendvic, tak chvili jedl jenom to, pak se taky pridal k ostatnim. Svacinu nekdy sni, nekdy ne, jeho volba. Doma taky nekdy ji vi , nskdy mene, uz neresim. Zachod je nejslozitejsi, ale uz se uci taky, jinak jsem ho tam vzdy brala ja pri predavani rano a pak pri vyzvednuti, aby si zvyknul. Do aktivit se ze zacatku nezapojoval, tady z toho nastesti nebyl problem, nechali ho si smudlit neco stranou, dostal pastelky nebo plastelinu nebo auticka a bylo. Ted uz se pridava…Jo a on sice mluvi, I kdyz taky se rozmlouval pozde, ale s ucitelkami moc nemluvil ze zacatku, maximalne kyval hlavou ano/ne…uz mlivi. Nektere deti potrebuji hodne casu a podpory, zalezi, jestli jsou ucitelky schopne a ochotne ji poskytnout.

tini
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 5 inzerátů 31.10.18 06:45

A co ti rikaji ucitelky?Nabizeji nejake reseni?Ja stahla holku presne ve 3letech,rvala strasne.Nastoupila po 9 mes,chvili problemy,ale ucitelky strasne pomohly,povolily s sebou oblibenou vec apod.Nemuzes ji vic napucnout doma?Nepovolily by neco maleho aby mela k jidlu z domova?

Junkyska
Závislačka 3212 příspěvků 31.10.18 11:07

Jsme na tom podobně…až na to, že mladší dceři je 2,5 a chodí do soukromé a je teda zase napřed…až na mamánkovství :zed: přitom jí babičky hlídaly od 7 měsíců :nevim: Ve školce je první měsíc…ze začátku pláč, druhý týden se to zlepšilo, pak i dny, kdy byla úplně v pohodě a teď znova :roll: Říká jak se do školky těší, že chodí na procházky atd. a ráno, že nechce do školky :roll: V práci jsem si zařídila delší částečný úvazek a vyzvedávám jí po obědě…dopoledne jídlu také moc nedá :zed: doma pak zfutruje po spánku co se dá…Tak čekám, kdy se to zlomí…když ne, bude se to řešit jinak. Držím palce ať si brzy zvykne :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >