Reklama

Mám pásový opar, může to být od neštovic dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

S_h_a_n_i_e
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 12.04.18 20:29
Dítě neštovice - dospělý pásový opar

Ahoj,

syn má neštovice, už mu pomalu zasychají stroupky. Já si dnes ráno zjistila na boku jeden větší pupínek, který ovšem dost bolel. Teď večer mě bolí i kůže kolem na dotek a pupínků je více. Může to být pásový opar? Stalo se to někomu, že když dítě mělo neštovice dospělý chytil pásový opar? :think:

Díky :mavam:

Reklama

Reakce:

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 12.04.18 20:33

No to se může stát velmi reálně. Já chytla neštovice ve 13 letech na táboře od holciny, co měla pásový opar, zdravotníci to nepoznali ani doktoři na pohotovosti. A předloni jsem je chytla znova od dětí.

Pipet
Generální žvanilka 24072 příspěvků 12.04.18 20:36

Je to stejný „původce“, takže klidně.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 12.04.18 20:46
@alisekR píše:
No to se může stát velmi reálně. Já chytla neštovice ve 13 letech na táboře od holciny, co měla pásový opar, zdravotníci to nepoznali ani doktoři na pohotovosti. A předloni jsem je chytla znova od dětí.

Neštovice se nedají chytit dvakrát ne? :think:

lamicina
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 12.04.18 20:53

To je dost pravděpodobný, je to stejný kmen. U nás mě varovala obráceně doktorka, když jsem měla pásový opar, že u děcka se mohou objevit neštovice, pokud neměl. Prý je to dost časté, u nás naštěstí nenastalo.

vertunka
Závislačka 4582 příspěvků 12.04.18 21:01

U nas to bylo obracena - ja mela pasovy opar a mala z toho nestovice. Takze to urcite jde.

lampicka11
Závislačka 3366 příspěvků 2 inzeráty 12.04.18 21:02
@Celeste97 píše:

Dají…taky jsem o tom slysela :nevim:
Mamky kolegyně v práci je mela jako dítě a v 50 znova samozřejmě s horším prubehem

kotyk
Echt Kelišová 7884 příspěvků 12.04.18 21:03

@Celeste97 Pokud není první imunitní odezva dostatečná, tak klíďo opakovaně. Není to úplně nejobvyklejší, ale zase ne úplně vzácné.

Janli
Kelišová 5424 příspěvků 9 inzerátů 12.04.18 21:05

Ne, je to naopak. Pokud máš pásovýnopar, může dítě chytit neštovice, ale pouze kontaktem s tekutinou z puchýřů. Virus pak zůstává v těle v nervových zakončeních. Aktivuje se při snížené imunitě, stresu a vypětí. Viděla bych to spíš na souhru náhod nebo na psychosomatické onemocnění.

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 12.04.18 21:08

Joo, pred Vanoci, dite nestovice, chlap pasak :pocitac:

Kelsey
Hvězda diskuse 44237 příspěvků 12.04.18 21:26

Byvale kolegyne decka chytli nestovice, po dvou tydnech klid, klidny prubeh a jeji manzel pasovy opar. Musel do nemocnice a lecil se pres dva mesice.

kittystar
Povídálka 36 příspěvků 12.04.18 21:40

Ano!!! Je to stejný původce, takže to bude pravděpodobně ono. :? Sestra měla to samé. Chytila pásák od dcery, která měla právě neštovice. Takže ihned k Mudr a léčit!

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 12.04.18 22:06
@Celeste97 píše:

Ale dají. Já jsem exot, mám poruchu imunity, tělo postupně vyrušilo některé protilátky. Není to ale vzácné ani u zdravých lidí. A bylo to pěkně hnusný

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 12.04.18 22:06
@Celeste97 píše:

Ale dají. Já jsem exot, mám poruchu imunity, tělo postupně vyrušilo některé protilátky. Není to ale vzácné ani u zdravých lidí. A bylo to pěkně hnusný

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama