Reklama

Dítě nevydrží spát na zádech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Laura77
Stálice 72 příspěvků 19.12.09 19:33
Dítě nevydrží spát na zádech

Ahoj. Potřebovala bych poradit, co dělat v situaci, kdy se náš 5,5měsíční chlapeček začal v postýlce hrozně přetáčet a vůbec nevydrží spát na zádech jako dřív. Teď cca 3 týdny se po uložení k nočnímu spánku začne hned přetáčet na bok a z toho boku na bříško, kde bud začne plakat, protože při pasení koníčků neusne. Do toho se přetáčí v postýlce na šířku a tak různě. Několikrát ho musím přetočit na záda, ale marně, nakonec usne ve své poloze na boku nebo dokonce na bříšku, což mi přijde nebezpečné. Nevím co dělat, jak ho v postýlce upevnit, protože v noci se tím budí, jak není na zádech a vyruší ho pohyby svého těla. Po nočním kojení ho nemůžu někdy vůbec uspat, protože se přetáčí třeba hodinu a pláče, že nemůže najít tu správnou polohu na spaní. Poraďte! Díky moc.


Reklama

Reakce:
 
petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 19.12.09 19:38

Tak tohle přesně nám dělal malej taky ale asi v 8 měsících.vy­držela jsem to 14 dní ho pořád přetáčet a pak jsem to vzdala jsem to.ptala jsem se mudr a říkala ať ho už nechám.monitor nedávám pořád by houkal různě se točí.zkuste dát monitor dechu jestli máte a uvidíte jak to bude reagovat na jeho pohyb.

 
ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 19.12.09 19:52

Poloha na boku nevadí, není nebezpečná. Asi bych ho nechala usnout jak chce sám a pak ve spánku přetočila na záda. Ale je už prostě ve věku, kdy nebude spát jen na zádech.

 
Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 19.12.09 20:00

Mě se Adámek začal otáčet ve spánku na bříško už ve 4 měsících,Emička snad ještě dřív.Tenkrát jsem se v poradně radila s dr. a ta říkala otáčet zpět.Protože o SIDS nic moc nevíme,příčina neznámá a i odborníci nejsou zajedno v tom,jak podstatné jsou rizikové faktory.

Na druhou stranu jsem zase četla názor jiných doktorů,Ti tvrdí,že jakmile se dítě začne přetáčet samo,už to není z hlediska SIDS nebezpečná poloha.

Nějakou dobu jsem je otáčela zpět,ale pak už jsem na to taky neměla síly a energii.Jen jsem si je tím otáčením probudila.

 
Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 19.12.09 20:38

Jelikož se to naučil tak ho to pudí i v postýlce, přestože o to až tak nestojí protože chce spát. Ale nemůže si pomoci. Svaly chtějí organizovat nový pohyb i v postýlce. :dance:
bára to dělala asi dva dny po tom co se to naučila, ale jakmile mi to udělala v postýlce odcházela jsem od ní ) jinak uspávám za ruku, stačí jí 10 min) a nechala brečet. :cry: Nevím jestli je tak inteligentní, ale asi pochopila, že tudy cesta nevede a pokud mě chce u postele nesmí se přetočit. nyní se při uspávání přetočí pouze na bok, drží mě a takhle usne, pak se překulí na záda. :andel:
Jinak je dost u bočnice , takže když se chce překulit na břicho tak se vlastně zarazí a nemá prostor na to dostat se na břicho.
Asi neexistuje nic co by mu mohlo zabránit v tom to dělat, jen to z toho vyrůst a poposunout se ve vývinu.Držím palce a vydržet!!! :zed: :srdce:

 
Loffda
Extra třída :D 10832 příspěvků 20.12.09 12:00

Ahoj, tak náš Ondra na zádech nechtěl spát od narození, takže dáváme střídavě na bok. Mamina mi koupila takový polohovací válečky, takže jeden má za zády a druhej před bříškem a než usne tak to vydrží, jen někdy sebou hodně škube a to se překlopí na záda a musíme ho rovnat - jinak dle naší dr. poloha na boku nevadí

 
Jirina
Extra třída :D 14777 příspěvků 20.12.09 21:37

Tak moje děti spaly na bříšku pořád. U syna jsem to objevila asi ve dvou měsících, do té doby spal hrozně špatně. Pak jsem objevila, že když ležím na zádech a položím si ho na břiše na své břicho, nádherně se zklidní a hned usne. Jakmile jsem ho přetočila na záda, byl neklidný, takhle stačilo ho přenést do postýlky a spal. Když se narodila dcerka, spala na břiše snad hned od narození.

Naše děti totiž mají zvláštně tvarovanou hlavičku, hodně úzkou a klenutou dozadu. V poloze na zádech ta hlava prostě nedrží, zato na boku to jde krásně. Takže lehávali (a lehají dodnes) na břiše ležíc na tvářičce.

Takže já bych to nehrotila a když se přetáčí na břicho, nechala bych ho.

Jiřina (Jíra 7, Hanička 6 let)


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >