Dítě nevzali do školky a RD pouze na 3 roky

3208
29.3.16 21:19

Dite nevzali do skolky a RD pouze na 3 roky

Jak mam dal postupovat? V praci bych prodlouzeni RD asi dostala, ale mam na neco narok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18136
29.3.16 21:21

@stampulka Rychle zacni shanet soukromou, nez budou plne i ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22691
29.3.16 21:24

@stampulka Napadlo mě to samé, co @Cuddy . A známá třeba dostala kluka do školky díky logopedické třídě. Musela vybíhat dost věcí, ale dostal se tam.
A jak to víš, vy už jste měli zápisy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
252
29.3.16 21:25

Zkusila bych se odvolat a osobně zajít za ředitelkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.16 21:26

@stampulka
Můžete si u zaměstnavatele domluvit neplacene volno ( pokud na to ovšem přistoupí.. )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
29.3.16 21:28

Stát za tebe bude hradit zdravotní, zaměstnavatel může přistoupit Na neplacené volno… Nebo zkusit soukromou školku (bohužel ceny šíleně), nebo aspoň částečný úvazek a školku na pár dni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
29.3.16 21:30

Resila jsem to u prvniho ditete soukromou skolkou, u druheho ditete to same. Levnejsi varianta je domluvit se s nejakou maminkou, co je doma na matersky, aby dite hlidala, pripadne duchodkyne. To ma tak zarizene sousedka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
29.3.16 21:32

Uz to vim. Zapisy probehly. S reditelkou jsem mluvila. Neplacene volno? A to by mi slo zdravotni? A socialni n ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
29.3.16 21:34

Musíš se přihlásit na své zdravotní pojišťovně, jako osoba pečující o dítě a stát za tebe bude platit zdravotní a v práci požádat o neplacené volno. Na nic jiného nebudeš mít nárok.
Ne, sociální ne, ale my stejně důchod mít nebudeme

Příspěvek upraven 29.03.16 v 21:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
29.3.16 21:35

Ne, jako peníze od státu další navíc nedostaneš. Stát za tebe bude ještě ten rok platit zdravotní a počítá se ti to do odpracovaných let na důchod. Na víc nic. On stát nemá povinnost starat se ti o dítě, nemyšleno nijak zle, takže buď si najít soukromou nebo zůstat zadarmo doma, ještě si zbývvající rodičák můžeš rozložit, abys měla alespoň něco. Pokud manžel nevydělává tak, aby vám vznikl nárok na příspěvek na bydlení, tak dál už nic. Vaše dítě, váš problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
29.3.16 21:36

Byla chyba, ze jsem si RD nedala na 4 roky. Drive se to dalo prodlouzit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
29.3.16 21:36
@stampulka píše:
Uz to vim. Zapisy probehly. S reditelkou jsem mluvila. Neplacene volno? A to by mi slo zdravotni? A socialni n ze?

počítá se to do odpracovaných let, sice s nulou, ale počítá, ale ten jeden rok je snad na nějaký důchod zanedbatelný, to bych zrovna viděla jako téměř nijaký problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
29.3.16 21:38
@stampulka píše:
Byla chyba, ze jsem si RD nedala na 4 roky. Drive se to dalo prodlouzit.

i teď to můžeš prodloužit, pokud zbyde alespoň 500 na měsíc. To nicméně nic nemění na tom, že se musíš domluvit na tom volnu se zaměstnavatelem, on ti ho není povinen dát. A není lepší soukromá školka? Platit z platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
29.3.16 21:39

Kdy ti konci rodicak? muzes si ho prodlouzit do ctyr let a zbyvajici castku ti rozpocitaji na dalsi cely rok. nebude to nic moc asi ale lepsi neco nez nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
29.3.16 21:39

Dekuju. A to socialni musim platitnebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama