Dítě nic nechce, po ničem netouží

402
1.6.20 12:07

Dítě nic nechce, po ničem netouží

Ahoj. Řeším jen takovou blbost :roll:
máte někdo dítě které nic nechce koupit? Nebo teda chce koupit spoustu věcí ale spíš že vidí hračku a zeptá se mami koupíš mi to? A já řeknu teď ne ale můžeš si to prát třeba k narozeninám když je máš za chvíli. No a on to položí a už si na to nevzpomene. Takhle je to se vším.
Přitom když jde o bonbóny, křupky, oblíbený pití… to se dokáže i vztekat a prosit. Ale u hraček ne. Tam mu to je jedno.
ne že bych chtěla dítě co se kvůli všemu vzteká ale není prostě špatně že po ničem jakoby netouží? Mě to třeba přijde důležitý a přirozený.
S hračkama si ani nehraje. Baví ho albi tužka. Jsou tam ty kvízy tak to spolu plníme a pak ho baví prohlížet si tátovu knihu s autama. Dalsi věc co ho baví je házet cokoliv a trefovat se do nějaké bedny nebo tak. Háže cokoliv co v pokoji najde.. To je vše.
Jinak je to normální dítě s touhle jedinou odchylkou :lol:
jo otázka.. co by sis přál k narozeninám? On: řízek.. Já: 8o :zed:
je to prostě na hlavu :lol: jsou mu 4..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
635
1.6.20 12:12

Naši kluci taky moc nemuseli hračky. Nejvíc si vyhráli s kolíčkama, šroubkama, starýma vypínačema…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5664
1.6.20 12:20

Holky budou mít v létě 5 a taky po nicem netouží. Je to stejné jak u vás. Teď třeba něco vidí a chce to, ale za tyden už si ani nevzpomene. Jedna z nich měla před týdnem sádru a měla za úkol od švagrové( jeli z druhého konce republiky po půl roce) si přát něco jako bolestné a nechtěla nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16927
1.6.20 12:28

Dcerka to měla podobný, ale neboj, přejde to ;) Teď chce všechno. Ježíškovi napsala už osm dopisů a na narozeniny má vybraných deset dárků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
1.6.20 12:31

@Lenek no u nás taky tak no. Jeho baví dělat věci se mnou. Baví ho sport. To všechno je strašně krásný ale chtěla bych mu někdy udělat něčím radost. On nemá ani oblíbenou hračku. Vidím děti jak si tahají oblíbené auto nebo plyšáka… On nic. Má v kuchyni svůj oblíbený nůž a talíř. Takže prostě to brát tak že to dítě je jinak zaměřené a hračky ho tedy bavit nebudou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
1.6.20 12:33

@Janli to je hezký :lol: ale víš co to je právě to krásný. Pak něco z toho dostane a má určitě velkou radost. :) kolik ji teď je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16927
1.6.20 12:34
@emimka20 píše:
@Janli to je hezký :lol: ale víš co to je právě to krásný. Pak něco z toho dostane a má určitě velkou radost. :) kolik ji teď je?

Bude jí šest. To období - nic nechci - jsme měli ještě před rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16170
1.6.20 12:36

@emimka20 buď ráda, ušetříš za blbosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
1.6.20 12:39

Měla jsem to jako dítě stejné a vydrželo mi to do dospělosti. Nikdy jsem neměla potřebu hromadit věci a navíc naši byli takovi rodiče, že prostě lyže, kolo, brusle, notebook a podobny věci brali jako základní výbavu a já tak nějak podvědomě asi věděla, že až budu potřebovat větší, tak je dostanu k narozkám Vánocům a pod. Neberu to jako handicap, prostě mi jen dělá radost něco jinýho než věc :) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
1.6.20 12:58

@fíkofka tak on to má taky. Pořád prudí že chce třeba jít házet kameny do rybníka.. (zase to házení :zed: :lol: ) já tam moc nechci chodit protože mi to tam smrdí.. Ale když mě zlomí a jdeme tak je strašně šťastnej. Asi jo. Asi prostě touží po jiných věcech než po hračkách. To je vlastně strašně hezký :srdce: tyjo to je fakt super. Pár zpráv a dojde mi že mám vlastně doma poklad :lol: díky, jste skvělí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6823
1.6.20 13:05

Tak to mas hodne skromne dite, je to obdivuhodne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22442
1.6.20 13:06

@emimka20 Tak starší vcelku má jasno, co chce. Hlouhodobě lego na milion způsobů, před časem přišel i stelefonem. Tam jsem tedy vysvětlila, proč těď ne a kdy ano. Aby nebyl zklamaný, že třeba telefon nebud ek narozeninám nebo Vánocům.

Mladší bylo nedávno pět a taky moc nevěděla, co by chtěla (potřebovali jsme nějaké typy pro příbuzenstvo). Trochu se opičí po bráchovi.

Pokud děti nemají nějak moc přístup k reklamám, nechodí na čumendu do Bambule a spol. nebo děti netahají do školky nějaké extra špeky, tak vlastně v tomhle školkovém věku nemají ani moc přehled, „co trh nabízí“ a co by mohli chtít. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
1.6.20 13:13

@_.Emilyyy věř mi že by mi to bývalem ani nedošlo nezaložit tuhle diskuzi. Ještě před hodinou jsem si říkala že jsem asi udělala něco špatně ;) snad to tak není a skutečně je jen tak skromný :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15408
1.6.20 13:15

@emimka20 trol asi nebudeš :think: ale ber proboha toho kluka k rybníku 8o mu chceš radši koupit plastovej krám a sedět doma u televize nebo co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28302
1.6.20 13:25

Starší dcera taky než šla do školy, tak nevěděla co chtít…hračky se na učila používat, až když měla mladší sestru. Do té doby si hrála s kamínky, listy, klacíky, na víly…nepotřebovala k tomu žádné barbíny, panenky, miminko…nic. Ve škole jí začalo zajímat to, co nosily kamarádky. Takže ted po tom sice touží, ale víceméně ty věci téměř nepoužívá, pokud je dostane - spíš jí potěší zážitek, vstupenka do mirákula, divadla, kina, výlet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama