Dítě odmítá jíst, už se začínám bát

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Lo
6278
27.6.22 22:08

Dítě odmítá jíst , už se začínám bát

Dobrý večer, ráda bych se zeptala na zkušenosti a rady, co s tím, když můj syn, který má 20 měsíců nejí žádné kousky. Sní veškeré jídlo, veškeré chutě, ale musí to být rozmixované. Starší syn v jeho věku už jedl všechno, tak jak bylo. Mám z toho
špatný pocit a bojím se, aby to nebyl nějaký zdravotní problém. Zuby má všechny, i stoličky. Snažím se nabízet kousky ovoce, rohlík, sýr, šunku, prostě cokoli, když mu dávám polévku, třeba vývar, sní jen vodu, maličké nudle a mrkev a zeleninu plyve. Dokonce, když mu koupím jogurt s kousky ovoce, jak ucítí větší kus, vyhodí to z pusy ven. Jsem z toho nervózní a nevím, jak ho přinutit už začít jíst „normálně“. Prosím o každou zkušenost a radu, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2075
27.6.22 22:21

Kamarádky dcera takhle odmítala kousky snad ještě ve 3 letech…pak se to srovnalo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1330
27.6.22 22:26

Malá bude mít dva a je to stejné. Říkám si, že jednou na to přijít musí. Neporadila jsem, snad vás potěší, že v tom nejste samy. A starší dcera taky bastila rohlíky atd už v roku. Holt co kus, to originál :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
27.6.22 22:28

Myslím, že v tomhle věku je to ještě docela v pohodě. U nás to taky trvalo dlouho a i teď malá plno jídel prasí a to jí za pár měsíců budou 3.Ještě bych počkala a nabízela. Jinak když tě to bude dál trápit a nikam se to neposune, tak bych zkusila logopeda. Řeší právě i tohle, když dítě blbě nebo vůbec nekouše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4184
27.6.22 22:28

Klinicka logopedka prave rikala, ze nejhorsi pro tyto deti je hladka struktura a sem tam kus. Ma se postupne mixovat kratsi a kratsi dobu, aby se to zhustovalo a nebo treba zkusit kuskus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18334
27.6.22 22:45

Starsi dcera zacala s kousky okolo 2r. I kdyz jak tak o tom premyslim, rohlik nebo kukuricnou krupku nejak zuzlala, ale to asi bylo jedine. Ale to spis rozpoustela slinama od konce, nez by kousala. Do tech 2r s jistotou jedla jen 2 druhy sklenicek od ukonceneho 4.mesice :zed: a pak teda vyvar s nudlemi tez. No, dlouho ji trvalo se rozjist i spatne prospivala. Ted je ji 10r a snazi se dohnat, co se da. :hug:

Zato syn v 10m smele polykal nerozkousanou bramboru, protoze nutne potreboval mit na taliri to, co zbytek rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1655
28.6.22 01:15

Ve dvaceti měsících se to dá ještě tolerovat. Buď ráda, že ochotně jí to rozmixované. Já jsem původně název diskuze pochopila tak, že nejí vůbec - to by bylo mnohem horší.

Určitě bych se ho nesnažila donutit jíst to, co by sis ty představovala - to vždycky skončí neúspěchem. Kousky můžeš dál nabízet, on se jednou chytne. A z vlastní zkušenosti souhlasím s tím, že něco s hladkou konzistencí a do toho kousky (viz ten jogurt s ovocem) není moc dobrý nápad. To mi dcera plive doteď a mně jako dospělé to kolikrát taky vadí. Lepší je něco většího do ruky - pečivo, kus ovoce nebo zeleniny, placka, lívanec… A nehrotit to tolik, ve škole už rozmixované příkrmy určitě jíst nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3332
28.6.22 01:26
@Lo píše:
Dobrý večer, ráda bych se zeptala na zkušenosti a rady, co s tím, když můj syn, který má 20 měsíců nejí žádné kousky. Sní veškeré jídlo, veškeré chutě, ale musí to být rozmixované. Starší syn v jeho věku už jedl všechno, tak jak bylo. Mám z toho špatný pocit a bojím se, aby to nebyl nějaký zdravotní problém. Zuby má všechny, i stoličky. Snažím se nabízet kousky ovoce, rohlík, sýr, šunku, prostě cokoli, když mu dávám polévku, třeba vývar, sní jen vodu, maličké nudle a mrkev a zeleninu plyve. Dokonce, když mu koupím jogurt s kousky ovoce, jak ucítí větší kus, vyhodí to z pusy ven. Jsem z toho nervózní a nevím, jak ho přinutit už začít jíst „normálně“. Prosím o každou zkušenost a radu, děkuji

To je zajímavé, že už má všechny zuby. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat