Dítě po úrazu, jaké mám možnosti

92
29.11.20 03:43

Dítě po úrazu, jaké mám možnosti

Prosím potřebuji poradit :think: 18.11 jsem nastoupila po rodičovské dovolené do práce kde mám smlouvu na neurčito, bohužel si syn dost hrozně zlomil ruku :( je po operaci a má zdratovane kosti.Ty mu budou vytahovat až na konci ledna, takže nejméně po tu dobu nemůže do školky. V tuhle chvíli mám na syna paragraf a co bych potřebovala vědět jestli je tohle jediná možnost nebo v případě úrazu jde vypsat něco na dlouhodobější ošetřování :think: Tím že jsem po rodičáku na kterém jsem tohle nemusela řešit tak nemám vůbec přehled. Paragraf je jen na devět dní a tak bych ho musela neustále ukončovat a zase vypisovat což do konce ledna bude spousta papíru, manžel ten má oproti mě lepší výplatu tak jsme variantu že by šel na paragraf on tak nějak zavrhli, přece jen je třeba platit účty a já teď na začátku nic extra na výplatu nedostanu, jiné hlídání nemáme. Pokud je tu tedy někdo kdo by věděl jestli je i jiná možnost, tak budu ráda za informace. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
617
29.11.20 03:53

No také by mě zajímalo jaké máš možnosti. Obávám se, že paragraf nelze prodloužit na stejnou diagnózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
29.11.20 03:58

To jsem upřímně netušila, nikdy jsem paragraf neměla, protože to nebylo nutné, teď ale bohužel nastala tahle situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
29.11.20 04:01

Tak jako na paragrafů můžeš být i déle, ale asi zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19299
29.11.20 04:54

Mozna se pletu, ale v dobe covidu jsou podminky pro vsechny ocr stejne, tedy 70% a delsi doba. Zkus to pohledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24899
29.11.20 07:01
@Cuddy píše:
Mozna se pletu, ale v dobe covidu jsou podminky pro vsechny ocr stejne, tedy 70% a delsi doba. Zkus to pohledat.

Oteviraji se skoly, skolky normálně běží. Vsem skončí OČR. Na normalni nemoci by to ted melo byt70%,ale jen tech devet dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
29.11.20 07:15

Na paragrafu můžeš být až do ledna, ale bohužel neplaceně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
29.11.20 07:28

A jak dlouho byl syn v nemocnici? Existuje dlouhodobé osetrovne, ale jsou tam nějaké podmínky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6025
29.11.20 07:42

Pro takové případy mají mít děti a rodiče pojistku, takže nad ní do budoucna pouvažujte. Zas to není měsíčně takový ranec ;) at je syn brzo fit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
29.11.20 07:43

V nemocnici jsme byli tři noci. Bohuzel si asi nebudeme moct dovolit neplacený paragraf :( no jsem sama zvědavá co bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23506
29.11.20 07:44

Paragraf je placen jen 9 dni, pak jsi doma tadarmo. Muzes zkusit kouknout, zda nesplnujes pidminky na dlouhodobe osetrovne.
Financne by ti castecne vypadek prijmu mohla kompenzovat urazova pojistka, pokud mate.

Jinak mohe dite sice nemelo draty v ruce, ale sadru skoro od spicky prstu po rameno a do skolky normalne chodilo. Takze bych to spis smerovala timto smerem.

Edit: tak to na dlouhodobe osetrovne narok mit nebudes.
Takze proste zapracovat na samostatnosti, domluva se skolkou a dite normalne do skolky.

Příspěvek upraven 29.11.20 v 07:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
29.11.20 07:46

Syn pojistku má. Ale uplatňovat budeme poprvé takže se teprve v pondělí dozvím na co má nárok ale počítám že pokud něco tak až po ukončení léčby :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
29.11.20 07:49

Vím že to myslíte dobře ale pochybuji že by mi syna teď vzali do školky na ruce nemá sádru ale dlahu, aby mu neutlacovala ruku + ty dráty, klíčový režim a neustále hlídat prsty jestli hýbe atd a ke všemu u nás přes noc nasněžilo, tohle by si ve školce na triko nevzali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23506
29.11.20 07:50

@Simča30 U pojistek lze i dodavat dokumentaci prubezne a oni posilaji penize prubezne.
Nicmene stejne ti zaplati jen tabulkove maximalni pocet dni prirazeny k urcitemu urazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
29.11.20 07:54

Ahoj nevím jestli to pořád jde. Ale před několika lety moje kolegyně měla dceru, která si zlomila ruku a nemohla chodit měsíc do školy. A ta kolegyně to dělala tak, že si vzala na devět dní paragraf, když ji skončil, šla na jeden den do práce nebo si vzala dovolenou a potom šla zase na devět dní na paragraf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat