Dítě podobné na příbuzného, kterého nemám ráda

Anonymní
10.9.21 12:25

Dítě podobné na příbuzného, kterého nemám ráda

Dobrý den,
snad mě neodsoudíte za takovou ( pro někoho) banalitu, která mi vrtá hlavou… Čekáme miminko, těším se. Mám ale strach z jedné věci, manželovi sourozenci už děti mají a ty jsou všechny hrozně podobné na tchána. Bohužel ho vůbec nemusím, je to takový jednodušší typ, co neumí normálně komunikovat, má blbé řeči, nikdo z rodiny si nedovolí mu v něčem odporovat (nejspíš vědí, že nejhorší je srážka s blbcem) a raději mu trpělivě naslouchají aby měli klid. Popravdě znát nejdřív rodinu (tchána), tak nevím, jestli bych do vztahu šla. Pořád kontroluje, co kdo dělá a nejraději by měl všechny u sebe doma na zadku. Není mu blbé veřejně probírat dost naturalistické věci, o kterých se ve společnosti nemluví. Propadala bych se hanbou, kdyby ho poznali moji přátelé. No prostě se bojím, že zapracují geny a naše děťatko mu bude taky podobné a já ho nebudu mít ráda, protože budu mít doma malého tchána :-( už teď mi vadí představa, že bude naše dítě chovat, pusinkovat atp. Řešil jste někdy něco podobného? Já vím, že je to pitomost a mám být ráda, že jsme neměli problém s početím a hlavní je, aby bylo zdravé, tak mě prosím neodsuzujte v tomto směru.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2092
10.9.21 12:27

Když mu bude podobný, tak ho dej do babyboxu no, co ti na to máme říct :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18479
10.9.21 12:29

Jo, je to blbost, navic geny neovlivnís a nemít mimčo rada kvůli podobnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6492
10.9.21 12:30

Budeš ho mít ráda, ať mu bude podobný či ne. Takhle to nefunguje. Představ si, že i matky, co mají dítě s někým, koho po čase nenávidí, svoje dítě milují i když je mu podobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3748
10.9.21 12:31

Já teda nepochopila jestli se bojíš fyzické nebo povahové podobnosti. A tvůj muž mu podobný není?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
10.9.21 12:32

Tak jsou veci, ktery neovlivnis. Muj tchan je treba totalni deb.il a jako co :nevim:…manzel mu neni podibny vubec, ani vzhledove ani povahove. Neresim to :nevim:…v kazde todine se najde nekdo, kdo ti bude vadit. To bys nemohla mit deti vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 12:33
@Anonymní píše:
Dobrý den,
snad mě neodsoudíte za takovou ( pro někoho) banalitu, která mi vrtá hlavou… Čekáme miminko, těším se. Mám ale strach z jedné věci, manželovi sourozenci už děti mají a ty jsou všechny hrozně podobné na tchána. Bohužel ho vůbec nemusím, je to takový jednodušší typ, co neumí normálně komunikovat, má blbé řeči, nikdo z rodiny si nedovolí mu v něčem odporovat (nejspíš vědí, že nejhorší je srážka s blbcem) a raději mu trpělivě naslouchají aby měli klid. Popravdě znát nejdřív rodinu (tchána), tak nevím, jestli bych do vztahu šla. Pořád kontroluje, co kdo dělá a nejraději by měl všechny u sebe doma na zadku. Není mu blbé veřejně probírat dost naturalistické věci, o kterých se ve společnosti nemluví. Propadala bych se hanbou, kdyby ho poznali moji přátelé. No prostě se bojím, že zapracují geny a naše děťatko mu bude taky podobné a já ho nebudu mít ráda, protože budu mít doma malého tchána :-( už teď mi vadí představa, že bude naše dítě chovat, pusinkovat atp. Řešil jste někdy něco podobného? Já vím, že je to pitomost a mám být ráda, že jsme neměli problém s početím a hlavní je, aby bylo zdravé, tak mě prosím neodsuzujte v tomto směru.

Ani nevíš, jak ti rozumím. Řeším to samé. Mám obavy ze své reakce v otázce vztahu k dítěti, pokud bude podobou do partnerovy rodiny. Jsem poměrně hezká žena, partner je podobou po dědovi, ale jeho rodiče jsou nehezcí lidé ( nechci nikoho urazit, ale je to tak objektivně i když je to velmi povrchní). Většinou se prý atraktivita dcer i synů dědí po otci a nikoliv po matce. Předesílám, že si uvědomuji, že to není o tom dítěti, ale o mém nastavení v hlavě. Ale nevím si s tím rady. Vždy si vybavím dceru Mekyho. Mám obavy, aby moje děti kvůli vzhledu neměly těžší život :(.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 12:35
@Serpentini píše:
Já teda nepochopila jestli se bojíš fyzické nebo povahové podobnosti. A tvůj muž mu podobný není?

tak věřím, že povahovou podobnost ovlivníme výchovou, ostatní v rodině jsou v pohodě, manžel mu podobný není any fyzicky ani povahově

• Citovat
  • Nahlásit
37284
10.9.21 12:36

Jak nebude dítě celá maminka, okamžitě do babyboxu s ním. Kdo by na to koukal?
Je tohle možný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
10.9.21 12:38

Neboj, ze svého dítěte budeš poprděná, i kdyby měl podobu na Hitlera, to mi věř :mrgreen: Já jsem si před narozením syna říkala „jen ať nevypadá jako manžel v dětském věku“. A víš co? Vypadá. A je krásnej :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6492
10.9.21 12:38
@Anonymní píše:
tak věřím, že povahovou podobnost ovlivníme výchovou, ostatní v rodině jsou v pohodě, manžel mu podobný není any fyzicky ani povahově

No, povahove vlastnosti lze výchovou ovlivnit pouze částečně, spíše menšinově. Prim v tom, kým jsme, hraje genetická výbava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 12:39

Řešila jsem podobný nesmysl - vycházel mi termín porodu na narozeniny tchýně. Nechtěla jsem aby měli narozeniny stejně, ani aby z toho tchýně už během těhotenství dělala halo. Dokonce jsem u doktorky nahlásila o den jiný termín MS, aby to nevycházelo přesně na ten den.
No a už se bát nemusím, potratila jsem. Od tý doby to mám v hlavě, jestli jsem si to nepřivolala, když jsem tenhle termín nechtěla.
Takže na jednu stranu mám pro takové nesmyslné myšlenky pochopení, na druhou stranu bych si na ně dala pozor..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 12:42
@Anonymní píše:
Ani nevíš, jak ti rozumím. Řeším to samé. Mám obavy ze své reakce v otázce vztahu k dítěti, pokud bude podobou do partnerovy rodiny. Jsem poměrně hezká žena, partner je podobou po dědovi, ale jeho rodiče jsou nehezcí lidé ( nechci nikoho urazit, ale je to tak objektivně i když je to velmi povrchní). Většinou se prý atraktivita dcer i synů dědí po otci a nikoliv po matce. Předesílám, že si uvědomuji, že to není o tom dítěti, ale o mém nastavení v hlavě. Ale nevím si s tím rady. Vždy si vybavím dceru Mekyho. Mám obavy, aby moje děti kvůli vzhledu neměly těžší život :(.

Nejde o to, že by to byl fyzicky ošklivý člověk, i když se svým životním stylem si dost na kráse sám ubral, ale prostě je to takový příbuzný, kterého byste na nějaké akci, kde jsou vaši přátelé, kolegové atp nejraději zazdili a nepřiznali jestli mi rozumíte, no a přítel je fakt hezký kus chlapa, je nejvíc ze všech dětí podobný na mámu. Jde prostě o to, že s případnou podobou budu mít spojené tchánovo chování

• Citovat
  • Nahlásit
1008
10.9.21 12:48

Ale no jo, obavu o podobu miminka chapu… Nerikam, ze me to ani jedinkrát nenapadlo.. Genetiku ale vazne neovlivnis a jestli jsi jinak aspon trochu normalni, tak budeš svoje dite milovat, i kdyby melo zeleny tykadla. Mam dve deti, holku a kluka a neni na nikoho podobny ani jedno… Nechapeme, asi nam je v porodnici vymenili :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
10.9.21 12:48
@Anonymní píše:
Nejde o to, že by to byl fyzicky ošklivý člověk, i když se svým životním stylem si dost na kráse sám ubral, ale prostě je to takový příbuzný, kterého byste na nějaké akci, kde jsou vaši přátelé, kolegové atp nejraději zazdili a nepřiznali jestli mi rozumíte, no a přítel je fakt hezký kus chlapa, je nejvíc ze všech dětí podobný na mámu. Jde prostě o to, že s případnou podobou budu mít spojené tchánovo chování

No jen jestli to nejsou pouze tvoje vlastní zkratkovité úvahy. Já tedy povahové vlastnosti na základě vzhledu neodhaduji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat