Dítě pres den neji,v noci place hlady, růst zubů

24
14.3.16 20:06

Dítě pres den neji,v noci place hlady, růst zubů

Ahojky maminky, prosím moc poradte mi.
Mám ročního synka, vždy pěkně papal, ale poslední dva měsíce si už zoufam.
Nejsem taková, že bych hrotila vše dle tabulek. Nenutím ho vyloženě, když nechce, ale za cely den mi sní jen polévku a max 2 flasky mlicka (delam mu 150-180 ml víc přes den nevypije) a myslím si, že je to málo.
Rostou mu zoubky, chápu, že jíst nechce ale ať delam co delam nic moc přes den do něj nedostanu, byť nabízím ovoce, kaše, pečivo (na vojáčky sem tam pojí i sám), jogurty..a samozřejmě cajik/mlicko/vodu.
V noci se pak budí a place, usedave a nechce prestat. vydrzim tak půl hodiny, kdy ho chovam tisim, mam ho obcas i u sebe v posteli, nabidnu čaj či vodu, na cumel dam calgel, ale pak vždy vymeknu a udělám mu mlicko a to vycucne jako nic a usne. Delam to správně? Myslím si ale, že by už měl přes noc spát a ne se budit na jídlo.
Mate nektera take podobnou zkusenost?
Jde to nejak postupne upravit, aby zase spal v noci a pres den jedl, jak ma??
Prosim poradte mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9578
14.3.16 20:18

Starší vyžadoval mléko snad do 2let, mladší bude mít 17měsíců a v noci ho většinou chce taky, hlavně, když jí přes den méně. Pokud nejí přes den, rostou mu zuby, tak bych mu dala mléko hned a netrápila sebe i jeho půlhodinovým brekem ;) Za měsíc to bude nejspíš zas jinak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26467
14.3.16 20:18

@awocado1 Dej mu to mliko hned, ne kdyz vis, ze ma hlad. :nevim: Nechapu, nechat ho pul hodiny brecet, kdyz uz takhle je mu mizerne od zubu, jeste hlady. Až přejdou zuby, tak s největší pravděpodobností začne jíst a přestane se v noci budit bolesti a hladem.
Pokud ho ty zuby opravdu trápí třeba tak, ze nemůže usnout nebo se budí co chvilku, tak zkusit dát nurofen nebo panadol/paralen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ferret
14.3.16 20:19

@awocado1 Synek se mi v cca 8 měsících začal v noci budit na mlíko. To nedělal od šestinedělí. Teď mám dojem, že to pomalu ustává (je mu 11 měsíců). Mlíčko mu dávám, když ho chce, za prvé nevidím důvod, proč ho v noci trápit, za druhé nevidím důvod, proč v noci trápit sebe tím, že budu hodiny vzhůru s nervním dítětem, když ráno vstávám do práce. Co udělat s jedením přes den nevím - zkoušela jsi nová jídla, víc dospělácká (myslím tím víc ochucená?).

• Citovat
  • Nahlásit
485
14.3.16 20:36

@awocado1 Ahpj, taky jsme to tak měli kolem toho 10-12 měsíce. Já jsem to malému upravila tak, že má v 17:00 vydatnou véču pak v 19:00 180ml sytícího mléka od Hami a pak než jdu spát já asi cca kplem 22:00 mu dám na dojezení 100ml opět sytícího mléka v jeho spánku aspí. Zkus mu dát taky než půjdeš spát, děti umí pít i ve spaní a pak se ti třeba hlady nevzbudí a taky moc doporučuji to sytící mléko. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
14.3.16 20:41

Dávala bych mléko a vůůůůbec bych to neřešila ;) vždyt je mu rok, je ještě maličkej, v mlíčku má všechno co potřebuje, nevidím důvod proč nedat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37162
14.3.16 21:06

Tak ja teda naopak, nejdriv bych vyzkousela paralenem, jestli ty zuby jsou opravdu zuby, ony prej vetsinou nejsou. A kdyz by paralen nepomohl, tak by zacalo odnaucovani nocniho jidla. Nevidim zadny prospech ditete v tom, kdyz se podporuje ve spatnych navycich a diky tomu se v noci poradne nevyspi - a to ikdyz si odmyslim negativni dopady na matku a celou rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.3.16 21:14

@Svistice děkuji ti. Nejde o to že ho trapim úmyslně, špatně jsem to nejspíš uvedla. Já prvé zkousim, zda má jen žízeň a pak mu dam calgel nebo mu dam malinko paralenu aby ho to tak netrapilo. Jenže on prostě rve dal. Někdy i po tom mlicku. :think: prostě nevím. A v diskuzích jsem nic nenašla. Tak patram u zkušenějších maminek :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26467
14.3.16 21:24

@awocado1 Tak paralenu nemuzes dat malinko, musis dat dle vahy ditete. Taky to chvilku trva, nez zabere (u nas teda obcas zabira jen ta sladka chut).

@Pudloslava Ja zkouset nejdriv panadol a pak až jidlo, tak mi tu jedno dítě jelo měsíc a půl vcelku zbytečne na lécích. To bylo lepší, ze frčelo na prsu.
Pokud dítě skutečně přes den nejí skoro nic kvůli zubním, tak v jedné noční flasce takový problém nevidim. Jen to chce vyhmatnout, ze je to fakt hlad a až začne jíst zase normalne, tak nebezet na první kliknutí s mlikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.3.16 21:28

@Adis89 děkuji za tip. Též krmim Hami a na noc hajaja. Zkousela jsem mu dat vecu kolem 17-18 ale nechce. Dá si max 1-2 lžičky či kousky a odstrkuje mě. :?
Netušila jsem že umějí pít i ze spani 8o, určitě to zkusim.
Malej mi spal do nedávná téměř celou noc, až teď a asi je to fakt těmi zuby se budí 2× v noci a místo aby si v klidu pospal, pláče.
Nejspíš jsem ho to naučila ja, kdyz se takto zacal budit poprve a ja zkousela jak ho ukecat ke spanku a proste jsem mu dala najíst a on to má teď spojené a zkouší zda vymeknu, což vymeknu.
Moc děkuji

Denní jídlo mu dávám téměř dospelacke neb mi to jeho „kojenecké“ odmítá jíst a chce přesně to, co jím já. Takže méně solim a kořením ale jinak papa to co já. Ale nyní basti jen ty polévky a pak už jen si dá pár lzicek jogurtu či jiné svaciny kterou mame spolu a hotovo. I to mlicko jen tak pocuca, par ml a hotovo. Takže nabizim ovoce nebo krupky během dne ale spíše marně. I ten čaj nebo vodu nechce.
A pak se mi v noci budí :think:
Nicméně moc si cenim vašich rad. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.3.16 21:33

@Svistice no právě! Abych si ho pak ještě víc nenaucila na to jídlo k dispozici celý den a já místo spaní litala dělat jídlo
Paralen odteď dle váhy (fakt ho podle mě bere spíš jen ta chuť) děkuji za trpělivost 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat