Dítě při uspávání preferuje jednoho z rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hankaa1
Povídálka 22 příspěvků 26.12.16 18:57
Dítě při uspavani preferuje jednoho z rodičů.

Maminky, prosím Vas taky jste si některá prošla obdobím?
Syn 9 měsíců když ma jít spinkat a ja odejdu z pokoje hrozně moc pláče při tom je tam s manželem. Myslíte, že jde o separacni úzkost? Nebo jen období, které zmizí. Manžel je z toho špatný, že ho malej nemá rád!
Děkuji za odpovědi

Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5575 příspěvků 26.12.16 19:03

Mi to mame spis naopak, malymu je teda uz 21 mesicu, a uspavat chce jenom od taty, kdyz ho du uspavat ja tak nevyvadi, ale snazi se utikat z postele, dela blninky a trva mu 3× tak dlouho nez usne.

pikola
Neúnavná pisatelka 19290 příspěvků 26.12.16 19:09

3,5 roku a stále v 99% musím já, tatínek výjimečně.

tronelka
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 26.12.16 19:10
@hankaa1 píše:
Syn 9 měsíců když ma jít spinkat a ja odejdu z pokoje hrozně moc pláče při tom je tam s manželem. Myslíte, že jde o separacni úzkost? Nebo jen období, které zmizí. Manžel je z toho špatný, že ho malej nemá rád!
Děkuji za odpovědi

Vysvetli manzelovi, ze to neni vubec o tom, ze ho nema rad. Takhle malej mrnousek je vetsinou vzdycky zvyklej na jednu pro nej nejdulezitejsi osobu a to byva zpravidla ta, ktera o nej prevazne pecuje. S tou se citi v bezpeci a jeji pritomnost vyzaduje. Neni to o tom, koho ma rad, nebo ne, ale o tom, ze potrebuje svuj pocit bezpeci. Pokud potrebujete, aby uspaval i manzel, uspavala bych prcka nejdrive spolecne s nim a pote je nechavala samotne. Pokud ale o dite cely den pecujes prevazne ty, nedivim se, ze chce logicky usinat s tebou. Je to jeho pud sebezachovy.

Maiiia
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 26.12.16 19:13

V 9 měsících to bude separační úzkost. Časem se to srovná a třeba bude zase víc vyžadovat tátu (bude mu vzácný, pokud je celý den v práci).

Markéta80
Hvězda diskuse 40037 příspěvků 26.12.16 19:15

@hankaa1 malá to má pořád :?, zase je fakt že jsme jí uspávala vždy já. pokud ví že jsem doma a jde k ní manžel uřvala by se, kope kolem sebe a řve máma. když jsem byla v nemocnici a věděla že nejsem doma tak prý úplně ok :lol:. kolikrát si vyžádala tatínka že spolu půjdou spát jenže ona si nelehne takže nakonec jsem k ní stejně musela jít a manžel vedle k nejstaršímu, jinak by řádila do 23h :mrgreen:

Taciras
Extra třída :D 11070 příspěvků 26.12.16 19:20
@hankaa1 píše:
Děkuji za odpovědi

Normální. Synek preferoval tátu (ale když nebylo zbytí, vzal mnou zavděk), dcera mě (na tátu řvala jak na cizího), vydrželo to celkem dlouho, i když po roce se to trochu zlepšilo.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 26.12.16 19:35

@hankaa1 Zcela přirozené :) Já mám teď např. malou - má 2 roky, nemocnou a teď už druhý den preferuje jen mě, nechce ani k tátovi a ani k sestře. Není jí dobře, to chápu, prostě prso k uklidnování mám jen já :mrgreen:
Už jsem si dělala i srandu, že ať jí dá teď prso i manžel, že druhý den skoro pořád ji mít u prsa je už dosti i na mě, ale, co bych teď pro svou lásku neudělala, teď mě holt potřebuje mít u sebe, až jí bude zase lépe, tak bude chtít zase všechny, i tátu, i sestru :hug:

stonožka12
Kecalka 495 příspěvků 4 inzeráty 26.12.16 19:43

Je to úplně normální a se vztahem k tátovi to nijak nesouvisí. Naše dvojčata nás měla rozdělené, jedno usínalo zásadně jen s maminkou, druhé s tatínkem - v cca 13 měsících si to najednou prohodily a tak už to zůstalo :)

marketak5
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 2 inzeráty 26.12.16 19:44

U nas to bylo do 14m, musela jsem ja, s tatinkem strasnej rev..a pak najednou jako mavnutim proutku se to zmenilo. BYla sjem s kamoskama venku, rekla jsem malymu - dnes jde maminka ven, budes usinat s tatinkem a od te doby (uz je to mesic temer) usina jen s tatinkem. ne ze by se mnou neusnul, ale ja si konecne odpocinu po takove dobe..mam konecne volny vecer :D

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 26.12.16 20:24

Tatínek nemohl uspávat až do té doby, kdy jsem byla v porodnici a nic jiného nezbývalo. Teď už je mu to jedno. Ale to mluvím o větším dítěti, v 9 měsících je to ještě mimi, chce prostě maminku ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 27.12.16 07:08

@hankaa1 je to zcela normální, přejde to

Taciras
Extra třída :D 11070 příspěvků 27.12.16 08:17

@Akivasha U nás u staršího dítka se ta preference zlepšila při opačné situaci. Pořád to bylo táta, táta (a já byla vzduch) a pak jsem já musela do nemocnice a 6 dní jsem nebyla. Po návratu to najednou bylo máma, máma :)

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 27.12.16 08:18

@Taciras :mrgreen: :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >