Dítě při zavádění příkrmů hrozně ječí

Anonymní
13.5.21 18:46

Dítě při zavádění příkrmů hrozně ječí

Ahoj,
U syna (4m), který je na UM jsem začala zavádět příkrmy obědu. Vždycky se to snažím dělat tak, že dám zeleninku a pak mlíčko. Jenže poslední dny vůbec nechce jíst a má hroznej hysterák. Jenže jakmile zmizím z dohledu, nebo podám mlíčko, tak je vše v pořádku. Jediný kdy je schopen mi něco málo sníst je, když má v sobě alespoň 3/4 flašky mléka :( jak mám tedy zavádět, aby neječel. Zvykne si vůbec brzy na to, že to co mu dávám, je taky jídlo? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.5.21 18:54

Buď bych to odložila a zkusila znovu za 14 dní a nebo bych zkusila dát příkrm o něco dřív, aby nebrečel proto, že už má hlad.
Nejsem si teď jistá, ale nejsou náhodou příkrmy až od ukončeného 4 měsíce? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
5517
13.5.21 19:03

Dcera snědla první plnohodnotný oběd asi v osmi měsících. Teď je z ní skoro 16 letá slečna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
13.5.21 19:14

Nechala bych zeleninu chvíli být a zůstala u mléka. Teď ještě příkrmy ani nepotřebuje, je malý. Tak za týden dva bych to zkusila znovu - pár lžiček, když bude v dobré náladě. A souhlasím s tím, že by v tu chvíli neměl mít moc velký hlad. Teď ještě nerozumí, že by se z té mrkve měl najíst, je zvyklý, že na hlad je mléko.

Každopádně to do něj zbytečně neláduj, když nechce. Normálního jídla se v životě nají dost, žádný strach. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
13.5.21 19:24

Já bych to odložila tak za 2-3 týdny klidně. Má dost času. Pokud nemá o jídlo zájem tak není kam spěchat. A pak jídlo dávat když je vyspaný odpočatý, neunavený. Já dávala příkrm vždy po vyspaní v dobré náladě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5332
13.5.21 19:40

Příkrmy se zavádí od ukončeného 4mesíce(čili od začátku 5), určitě ne ve 4měsíci. To nevím to nevím kdo ti co řekl :roll:. Jestli dítě příkrm nechce tak to odlož, nikde není napsané že každé dítě musí ve 5. měsíci jíst zeleninu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
13.5.21 19:40

Není nutné zavádět takhle brzo. Třeba to jednou za týden testněte něčím. Když bude pořád vřískat, tak to odsuňte. Lámat něco na sílu není nikdy dobré řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
13.5.21 19:43

Tak ho nech být. Já to do dcery taky nějak násilně netlačila. Když nechtěla, tak jsem jí dala mléko. Postupem času mi vždycky pár lžiček snědla a když už byla větší snědla i skleničku celou - ale jen vybrané druhy a značky.
Já teda skleničky dávala fakt jen když jsem nestihla vařit, jinak jsem ji zeleninu a tak dělala doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
13.5.21 20:04

Takhle brzo bych se na to zvysoka vykašlala. S příkrmy jsem začínala až děti začaly projevovat zájem o jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
13.5.21 20:05

Prikrmy bych odlozila. Neni kam spechat. Moje prvni dcera byla na UM a poradne zacala jist o dost pozdeji, chtela porad hlavne mleko. Zije a je zdrava :lol: jinak zkusila bych i treba pockat jeste dyl a zkusit BLW, treba by mu to vic sedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
13.5.21 22:40

Ve 4 m je na příkrmy strašně brzo. Vykašlala bych se na to a začala tak za měsíc, však on k tomu dozraje a ještě si rád dá. Hlavně to do něj necpi, aby si jídlo nespojil s nepříjemným a máš pak zaděláno na průser. Příkrm je od slovního spojení při krmení- dítě se tím nemá nacpat jak podsvícenská husa, ale zkoušet nové chutě a konzistence. Samo má jakoby nasát potravu ze lžičky, žádné otírání o patro apod. Ze začátku tak max. 3 lžičky a podle apetitu dítěte přidávat. Pokud jsi příkrmy zavedla tedy třeba z důvodu nepřibírání nebo zasycení, tak tudy cesta nevede. Nejvhodnější doba k zavedení příkrmů je, když tě vidí jíst a jeví o jídlo zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
16.5.21 06:38
@Mrs. S píše:
Příkrmy se zavádí od ukončeného 4mesíce(čili od začátku 5), určitě ne ve 4měsíci. To nevím to nevím kdo ti co řekl :roll:. Jestli dítě příkrm nechce tak to odlož, nikde není napsané že každé dítě musí ve 5. měsíci jíst zeleninu.

Zopakuj si matematiku. Ukončeny 4.mesic je začátek čtvrtého měsíce. Ne pátého. Respektive když má dítě ukončeny první měsíc, není to začátek druhého. :roll: To by mu od narození byl jeden měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
16.5.21 10:34
@mackA159 píše:
Zopakuj si matematiku. Ukončeny 4.mesic je začátek čtvrtého měsíce. Ne pátého. Respektive když má dítě ukončeny první měsíc, není to začátek druhého. :roll: To by mu od narození byl jeden měsíc.

Tak dítě narozene 1.5 má 1.6. ukončeny první měsíc a začátek druhého, ne??? 1.7. ukončeny druhý měsíc, začátek třetího… 1.8. ukončeny třetí měsíc, začátek čtvrtého…A 1.9. ukončeny čtvrtý měsíc a začátek páteho měsíce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
16.5.21 11:10
@mackA159 píše:
Zopakuj si matematiku. Ukončeny 4.mesic je začátek čtvrtého měsíce. Ne pátého. Respektive když má dítě ukončeny první měsíc, není to začátek druhého. :roll: To by mu od narození byl jeden měsíc.

Tak dítě narozene 1.5 má 1.6. ukončeny první měsíc a začátek druhého, ne??? 1.7. ukončeny druhý měsíc, začátek třetího… 1.8. ukončeny třetí měsíc, začátek čtvrtého…A 1.9. ukončeny čtvrtý měsíc a začátek páteho měsíce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
16.5.21 11:44
@Veru1987 píše:
@Veru1987 píše:

Když se dítě narodí 1.5 tak příkrmy zavádíš 1.9. od ukončeného čtvrtého měsíce. Píšeš to dobře, jen ne každýmu docvakne že UKONČENÝ neznamená začátek. Proto píšu začátek a ne konec. :) Někdo to bere že mu 1.9 začíná čtvrtý měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat