Dítě, rozchod, dítě, svatba, rozvod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nickylinka
Stálice 94 příspěvků 16.09.18 00:45
Dítě, rozchod, dítě, svatba, rozvod

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s rozvodem… No vezmu to od začátku. Nejdříve jsme měli dítě, pak jsme se rozešli, dítě mi bylo svěřeno do péče s určitými alimenty. Po nějaké době jsme se dali zpět dohromady a narodilo se nám další dítě. Potom jsme se vzali. Teď panuje otázka rozvodu. Jak to bude probíhat, jestli se bude znovu řešit svěření prvního dítěte, nebo to platí stále? Druhé je mi jasné. To se bude řešit. A další. Jsem pro rozvod „šmitec, konec“ v rychlosti (doufám, že i druhá strana to tak má). Je potřeba u rozvodu právník? Kam pro rozvodové papíry? Majetkově nemáme v podstatě co řešit. Jediné k řešení jsou děti.

Reakce:
lenk
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 16.09.18 07:13

My jsme u rozvodu právníka neměli, u soudu jsme byli dohromady dvakrát, první soud kvůli dítěti a alimentům, druhý kvůli rozvodu. Vše jsme teda měli domluvené dopředu a tam už jsme se o ničem nedohadovali. Papíry zařizoval exmanžel, nevím kde to vzal, ale myslím že našel vzor na netu.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 16.09.18 08:14

Nebrala bych vzory z netu - muzou tam byt chyby nebo neuplne info, znamy se tak pripravil o 1/2 bytu. Jdete k advokatovi, sepise vam to. U rozvodu dohodou jde vsechno rychle, pravnika v soudni sini nepotrebujete. Budete mit soudy dva - prvni o deti, druhy o rozvodu manzelstvi. Kdyz budete mit dohodu o peci o deti a rozdeleni majetku, soud vas rozvede za 10 minut.

Nickylinka
Stálice 94 příspěvků 16.09.18 12:38

Díky za rady. A teď ještě nevíte jak je to s péčí o to první dítě? Měla jsem ho svěřené do péče já, ale pak byla svatba…

Lama Lama
Hvězda diskuse 49589 příspěvků 5 inzerátů 16.09.18 15:21
@Nickylinka píše:
Díky za rady. A teď ještě nevíte jak je to s péčí o to první dítě? Měla jsem ho svěřené do péče já, ale pak byla svatba…

To uz neplati

Nickylinka
Stálice 94 příspěvků 16.09.18 18:37

Díky :palec:

Jjahoda36
Nováček 4 příspěvky 28.09.18 15:13

Potrebuji poradit:mam osmileteho syna s byvalym pritelem,ktery odesel jeste nez se syn narodil.nikdy ho nevidel.prijmeni ma po me,ale to ja mam vyvdane z predchziho manzelstvi.syn se tedy jmenuje po byv.manzelovi,ale neni jeho.ted se dohadujeme,zda muze byv.manzel zazadat u soudu,ze nechce,aby muj syn nosil jeho prijmeni,kdyz jeho syn neni.nemate nekdo zkzsenost :roll:

LucinkaPardubice
Kecalka 123 příspěvků 28.09.18 15:27
@Nickylinka píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s rozvodem… No vezmu to od začátku. Nejdříve jsme měli dítě, pak jsme se rozešli, dítě mi bylo svěřeno do péče s určitými alimenty. Po nějaké době jsme se dali zpět dohromady a narodilo se nám další dítě. Potom jsme se vzali. Teď panuje otázka rozvodu. Jak to bude probíhat, jestli se bude znovu řešit svěření prvního dítěte, nebo to platí stále? Druhé je mi jasné. To se bude řešit. A další. Jsem pro rozvod „šmitec, konec“ v rychlosti (doufám, že i druhá strana to tak má). Je potřeba u rozvodu právník? Kam pro rozvodové papíry? Majetkově nemáme v podstatě co řešit. Jediné k řešení jsou děti.

Milacku mas neuveritelne stesti, mam za sebou nekolik rozvodu, rada ti se vsim poradim. :hug: :hug: My zeny musim edrzet pri sobe.

to poradi je naprosto v poradku, dite, pak svatba, pak rozvod, vzdycky je to stejne opakuje se to porad dokola..

Pravnika rozhodne potrebujes, nesetri na nem, on stejne si bere jen par procent z toho co vysoudi, cili on je motivovany vysoudit co nejvice a neboji se oprit se ostrymi lokty a jit do toho zostra.
Pri rozvodu nic neni tabu, bojuje se uplne o vsechno, o majetek, o deti, je to valka se vsim vsudy co k tomu patri.
Sezen si pravnika a hrrr na nej. Pokud se sesikujet spravne a zvolite spravnou utocnou taktiku, nema se kam skryt, nema sanci, odejde s kartackem na zuby a bude dekovat ze jste ho nechali nazivu a do konce studii tvych sdeti ti bude platit tucne alimenty.

Jjahoda36
Nováček 4 příspěvky 28.09.18 16:02
Prijmeni

Potrebuji poradit:mam osmileteho syna s byvalym pritelem,ktery odesel jeste nez se syn narodil.nikdy ho nevidel.prijmeni ma po me,ale to ja mam vyvdane z predchziho manzelstvi.syn se tedy jmenuje po byv.manzelovi,ale neni jeho.ted se dohadujeme,zda muze byv.manzel zazadat u soudu,ze nechce,aby muj syn nosil jeho prijmeni,kdyz jeho syn neni.nemate nekdo zkzsenost :roll:

rozand
Závislačka 3496 příspěvků 28.09.18 16:10

@Jjahoda36 Nemuze

lenk
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 29.09.18 07:04

@Jjahoda36 Myslím že na to nárok nemá. Teda že zažádat si asi může, ale neumím si představit, že by ti soud nařídil dojít na matriku a nechat syna přejmenovat. Navíc nemá jméno po něm, ale po tobě,ne?

Jjahoda36
Nováček 4 příspěvky 29.09.18 18:05

Prijmeni ma po me,ale ja ho mam po nem vyvdane.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49589 příspěvků 5 inzerátů 29.09.18 18:07
@Jjahoda36 píše:
Prijmeni ma po me,ale ja ho mam po nem vyvdane.

no a? To je jako by ses musela ptát svého otce, jestli se po něm mohou jsmenovat vnoučata, když máš příjmení po něm. :nevim:

Jjahoda36
Nováček 4 příspěvky 30.09.18 15:14

Takze ma smulu.moc dekuji za radu. :palec:

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 15.10.18 08:33
@LucinkaPardubice píše:
Milacku mas neuveritelne stesti, mam za sebou nekolik rozvodu, rada ti se vsim poradim. :hug: :hug: My zeny musim edrzet pri sobe.

to poradi je naprosto v poradku, dite, pak svatba, pak rozvod, vzdycky je to stejne opakuje se to porad dokola..

Pravnika rozhodne potrebujes, nesetri na nem, on stejne si bere jen par procent z toho co vysoudi, cili on je motivovany vysoudit co nejvice a neboji se oprit se ostrymi lokty a jit do toho zostra.
Pri rozvodu nic neni tabu, bojuje se uplne o vsechno, o majetek, o deti, je to valka se vsim vsudy co k tomu patri.
Sezen si pravnika a hrrr na nej. Pokud se sesikujet spravne a zvolite spravnou utocnou taktiku, nema se kam skryt, nema sanci, odejde s kartackem na zuby a bude dekovat ze jste ho nechali nazivu a do konce studii tvych sdeti ti bude platit tucne alimenty.

Ty jsi zralá na prevychovu s tím co píšeš…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Je to vůbec ona? Premiérku Mayovou semlely dohady o brexitu, vypadá hrozivě

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé Velké Británie usilovně... číst dále >

Vidíme ho naposledy? Postránecký se dnes rozloučí s Krejzovými, čeká ho boj o zdraví

Uvidíme ho ještě někdy před kamerou? Populární herec Václav Postránecký se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >