Dítě s asistentem na 4h (ADHD) musí chodit po obědě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 19:32
Dítě s asistentem na 4h (ADHD) musí chodit po obědě?

Ahoj holky,

prosím, třeba má někdo zkušenost, ráda bych věděla na čem jsem. :palec: :kytka:

Jsem na rodičáku s mladším sourozencem a mám starší dítě jako předškoláka ve školce. Má díky PPP přiděleného asistenta na 4h denně, má ADHD.

Můj dotaz zní, na základě čeho, jakého dokumentu mají paní učitelky právo mi přikazovat, že musí chodit po obedě, když má asistenta na 4h, ale byl přijat na celodenní docházku?

Má někdo zkušenost, maminky, paní učitelky ze školky? Děkuji. :kytka:

Anonym z důvodu diagnózy dítěte, děkuji. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25045 příspěvků 04.11.18 19:48

Tvoje dítě má očividně nemalý problém, pokud má asistenta a učitelky se o něj nemohou starat tak, aby s tím nebyly problém. Obzvláště ne odpoledne, když je na x dětí jen jedna učitelka.
Tak co kdyby jsi se starala taky ty? :think: :think: :think:

Vercsi148
Kecalka 247 příspěvků 04.11.18 19:49
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Jsem na rodičáku s mladším sourozencem a mám starší dítě jako předškoláka ve školce. Má díky PPP přiděleného asistenta na 4h denně, má ADHD.

Můj dotaz zní, na základě čeho, jakého dokumentu mají paní učitelky právo mi přikazovat, že musí chodit po obedě, když má asistenta na 4h, ale byl přijat na celodenní docházku?

Učitelky tohle zkouší běžně,ale opravdu na to nemají nárok!!!Docházka dítěte přijatého k celodenní docházce není nijak omezema přítomností asistenta.

Martassek
Kecalka 206 příspěvků 04.11.18 19:51

Pokud jsi doma, tak kde je problém?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 19:58

@jenny.fields
Odkaz na dokument asi nemáš, tak děkuji za tvou invektivu. Slušně jsem se zeptala, zda je to někde dané, nepsala jsem, že se nestarám. A ano, vycházímm učitelkám vstříc, chodí po obědě. Problém je v tom, kdy se domluvím, když jdu s mladším dítětem k lékaři (a učitelky jak to občas nebude problém) že paní učitelky jsou poměrně nepříjemné. Zajímala mě podloženost toho. Toť vše.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 19:59

@Vercsi148
Děkuji. Nemáš k tomu nějaký odkaz na dokument nebo tak něco? :kytka:

neumisa
Neúnavná pisatelka 19376 příspěvků 04.11.18 19:59
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

tvé dítě má zjevně problém, když má přiznaného asistenta. Ano, můžeš ho nechat ve školce celý den - ale pak se připrav na to, že budeš každý den poslouchat stížnosti jak učitelek, tak rodičů ostatních dětí na chování tvého dítěte. Jedna učitelka to totiž nezachrání. Poradí si se třídou standardních dětí, ale problémové dítě v plné třídě bez asistenta je časovaná bomba.

Tak se rozhodni, jestli ti to za to stojí. Nechápu tě, jsi doma a naložíš školce na hrb dítě s takovými potížemi?

Příspěvek upraven 04.11.18 v 20:01

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 04.11.18 20:01

Já bych nechavala na 4 h.. Pokud ho potřebuje dopoledne, myslím, že ho potřebuje i odpledne..
Náš kluk měl jednu dobu problémy s močovými cestami, a občas se jako předškolák počůral.. Taky mi řekli, že by bylo vhodné.. Já se spíš dívala na kluka, že vlastně je tam navíc dvě hodiny a prostě je v tkaové atmosfeře- že prostě přidělává práci..
MOžná je chlapec náročný , učitelky, můžou být i protivnější- dítě to vycítí, i když vyloženě na něho neřvou..
Já bych si ho brala domů.. Je to jenom názor, že bych nehrotila 2 hodiny navíc..Vlastně navíc nějaké ležení , a pak třčeba svačinka a domů..
Každopádně je to jenom názor, každý má právo to řešit jinak

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 20:02

@Martassek
Problém je, že se mi nelíbí, jak na mě paní učitelky nastupují jakou mi dělají službu, že dítě řekněme jednou za měsíc (obvykle ani to ne) nechají po obědě. Tak jsem se zeptala, zda někdo nemá zkušenost a třeba odkaz na dokument, zda na takové jednání mají právo. Já jim dle mého vycházím vstříc dost. ;)

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 04.11.18 20:04

Anonymní, ale jestli má asistenta tak je vážně hodně náročný.. Já mám známou co dělá asistenta v první třídě- to tak rozdíl neni, a prostě říkala, že je to právě každou minutu, že učitelka by si absolutně sama s ní neporadila- jde o holčičku..
MLuví nahlas, nespolupracuje, vykřikuje, pochoduje po třídě…Tam může být to samé, když mají odpočívat… Prostě bych se smířila, že je takový jaký je,..
A bohužel některé učitelky jsou takové, že prostě to dají jakoby i před dítětem najevo, k že prostě je náročný, to bych radši chodila po oběděm, než aby měl pocit, že je tam nechtěný

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25045 příspěvků 04.11.18 20:08
@Anonymní píše:
@Martassek
Problém je, že se mi nelíbí, jak na mě paní učitelky nastupují jakou mi dělají službu, že dítě řekněme jednou za měsíc (obvykle ani to ne) nechají po obědě. Tak jsem se zeptala, zda někdo nemá zkušenost a třeba odkaz na dokument, zda na takové jednání mají právo. Já jim dle mého vycházím vstříc dost. ;)

Jak jim vycházíš vstřic?

Martassek
Kecalka 206 příspěvků 04.11.18 20:09
@Anonymní píše:
@Martassek
Problém je, že se mi nelíbí, jak na mě paní učitelky nastupují jakou mi dělají službu, že dítě řekněme jednou za měsíc (obvykle ani to ne) nechají po obědě. Tak jsem se zeptala, zda někdo nemá zkušenost a třeba odkaz na dokument, zda na takové jednání mají právo. Já jim dle mého vycházím vstříc dost. ;)

Záleží na tom, jak moc je syn problémový. Jako mít na krku 25 dětí a ještě tam mít někoho se speciálními potřebami, tak bych ti asi taky dala najevo, že pokud jsi doma, tak je nevhodné někoho takto zatěžovat. :?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25045 příspěvků 04.11.18 20:16
@Anonymní píše:
@Martassek

Nevíme, jak se u tvého dítě projevuje ADHD, ale snadné to s ním nebude. Jak by podle tebe měla třeba učitelka řešit spaní dětí? Umím si živě představit, jak dítě s ADHD může udělat z usínání dětí totální peklo :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 20:17
@Janasas píše:
Anonymní, ale jestli má asistenta tak je vážně hodně náročný.. Já mám známou co dělá asistenta v první třídě- to tak rozdíl neni, a prostě říkala, že je to právě každou minutu, že učitelka by si absolutně sama s ní neporadila- jde o holčičku..
MLuví nahlas, nespolupracuje, vykřikuje, pochoduje po třídě…Tam může být to samé, když mají odpočívat… Prostě bych se smířila, že je takový jaký je,..
A bohužel některé učitelky jsou takové, že prostě to dají jakoby i před dítětem najevo, k že prostě je náročný, to bych radši chodila po oběděm, než aby měl pocit, že je tam nechtěný

Ano, tak to take beru. :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 20:23

@jenny.fields
Vycházím jim vstříc, že si dítě po tom obědě beru.
Ano, je hlučné, chápu, že je to náročnější, proto si dítě po tom obědě beru. Ale chtěla jsem vědět, kde je tato povinnost zakotvena a zda na to mají právo. Tak zněl dotaz. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >