Dítě s bývalou přítelkyní - jak řešit kontakt?

27.12.19 23:52

Dítě s bývalou přítelkyní - jak řešit kontakt

Ahoj holky,
potřebuji se tak trochu vypovídat a zároveň si vyslechnout třeba i nějaké rady.
Přítel má s bývalou přítelkyní mimčo - syna. Ten mu samozřejmě není lhostejný a rád se s ním vídá. S matkou syna není proto, že jim to už dlouho neklapalo a nedokázali to spolu už slepit.
A co je mé trápení - kvůli synovi jsou spolu skoro každý den v kontaktu (fotky, co je nového), což na jednu stranu chápu, protože je syn malý a děje se toho hodně, ale na druhou stranu mi je nepříjemné, že si s ní píše, protože jejich rozchod je pořád jen pár měsíců starý a nemusím snad ani popisovat, co za myšlenky mám v hlavě (že se nakonec pro syna budou chtít dát dohromady a být rodina, což by nebylo úplně nepochopitelné… a že já nejsem matkou jeho dítěte).
S přítelem jsme teprve krátce, takže jasně, mám růžové brýle, ale snažím se to brát i rozumem. Musím ale říct, že to, co teď k němu cítím, jsem ještě k žádnému necítila (je to zatím nejintenzivnější pocit lásky), takže nechci házet flintu do žita a říct si “uteč, netrap se”. Chci tomu dát šanci :)
A teď k mým dotazům:

• zažila jste některá něco podobného, jak jste to zvládla,
  • jak mu vysvětlit, aby omezil kontakt s ní alespoň v mé přítomnosti (už jsem nadhodila, že mi to nedělá úplně dobře a zatím se mi dostalo odpovědi: chápu to, ale já s ní budu v kontaktu ještě hodně let, zvykni si)… ať si spolu píší, ale když je se mnou, tak ať si s ní nepíše (aneb kdyby se dělo synovi něco vážného, tak zavolá),
  • jak se vyrovnat s pocitem “nejsem matka jeho dítěte”… dokud se nerozhodneme založit rodinu vlastní, pokud budeme spolu?

Budu ráda za vaše rady, zkušenosti, názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1143
27.12.19 23:55

Už ti zo chlap řekl. Zvykni si. On se nebude před tebou omezovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30195
27.12.19 23:56
@Nevimsirady píše:
Ahoj holky,
Přítel má s bývalou přítelkyní mimčo - syna. Ten mu samozřejmě není lhostejný a rád se s ním vídá. S matkou syna není proto, že jim to už dlouho neklapalo a nedokázali to spolu už slepit.
A co je mé trápení - kvůli synovi jsou spolu skoro každý den v kontaktu (fotky, co je nového), což na jednu stranu chápu, protože je syn malý a děje se toho hodně, ale na druhou stranu mi je nepříjemné, že si s ní píše, protože jejich rozchod je pořád jen pár měsíců starý a nemusím snad ani popisovat, co za myšlenky mám v hlavě (že se nakonec pro syna budou chtít dát dohromady a být rodina, což by nebylo úplně nepochopitelné… a že já nejsem matkou jeho dítěte).
S přítelem jsme teprve krátce, takže jasně, mám růžové brýle, ale snažím se to brát i rozumem. Musím ale říct, že to, co teď k němu cítím, jsem ještě k žádnému necítila (je to zatím nejintenzivnější pocit lásky), takže nechci házet flintu do žita a říct si “uteč, netrap se”. Chci tomu dát šanci :)
A teď k mým dotazům:
  • jak mu vysvětlit, aby omezil kontakt s ní alespoň v mé přítomnosti (už jsem nadhodila, že mi to nedělá úplně dobře a zatím se mi dostalo odpovědi: chápu to, ale já s ní budu v kontaktu ještě hodně let, zvykni si)… ať si spolu píší, ale když je se mnou, tak ať si s ní nepíše (aneb kdyby se dělo synovi něco vážného, tak zavolá),
  • jak se vyrovnat s pocitem “nejsem matka jeho dítěte”… dokud se nerozhodneme založit rodinu vlastní, pokud budeme spolu?

Nejsi připravená na vztah s dětným chlapem. Já bych vztah s chlapem, co nedokáže udržet vztah ani pár let (když mají teprve mimino), nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3990
28.12.19 00:11

Nikdy nebudeš matka jeho prvního dítěte ani když spolu časem založíte rodinu vlastní. Vždy bude mít syna s jinou, se kterou bude v kontaktu i když budete mít vlastní rodinu. Ještě 18 let minimálně s ní v kontaktu bude a ty budeš časem v čím dál častějším kontaktu se synem. Láska je krásná, ale sundej ty růžový brýle a zamysli se, zda jsi schopná žít s detnym mužem… Nevím proč by si s ní nemohl psát v tvoji přítomnosti, jeho syn si co já vím poprvé stoupne, udělá krok a on bude čekat až ty milostiva odejdeš, aby na to mohl odepsat? Nechovej se jako dítě, jenom tvůj nikdy nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10465
28.12.19 00:37

Celkem nechápu, proč si s ní denně píše.
Ale měl by tam být aspoň obden přítomen na hodinku-dvě, aby miminko viděl a ono si na něj zvyklo. Pro miminko je důležité být s mámou, ale tátu vídat častěji než jednou za 14 dní, to je pak šok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34224
28.12.19 01:27

No radeji bych si osudovy vztah moc nemalovala, jestli takhle vypisujou o kazde blbosti. Na jednu stranu je hezke, ze se zajima, na druhou stranu u mimina se toho kazdy den tolik nedeje. Asi tam nejaka soutez, minimalne o zdroje, bude :nevim: me by to vadilo, no… a na mimino, resp. ten brutalni zajem, bych (nedospele) zarlila :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7418
28.12.19 06:21

@Nevimsirady taky bych rekl, ze te tahaji za nos s tim, jak to u nich dopadlo. Tuhle verzi ti potvrdili oba dva nebo to je jen verze tveho muze? Jelikoz to vypada, ze do uz nefunkcniho a rozpadajiciho se vztahu si udelali dite. Neni to spis tak, ze on ji opustil tehotnou jelikoz si nasel lepsi suk jinde? Pak si predstav co se velmi lehce muze stat tobe… A hlavne pockej, az budete mit nejaky horsi obdobi, to u ni bude porad ;) a alimenty na ni a na dite plati poctive? S tim zadny problem nemas, ze mu zustava malo penez?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
28.12.19 07:10

Do jiste miry te chapu. Najdi si chlapa bez deti. Bude te to furt zrat, oni budou neustale v kontaktu na to si zvykni. Nestoji ti to za to, mas moznost jeste jako bezdetna najit chlapa a s nim zalozit vlastni rodinu. Neboj co citis ted k nemu, budes citit i k jinemu tomu pravemu. Na tuto vetu si vzpomen. Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
28.12.19 07:17

Jasně, dlouho jim to neklapalo, ale mají mimino, to je trochu podezřelý ne? :mrgreen: Asi bych si zjistila i její verzi příběhu, abys pak neskončila stejně ;) a nevím, já bych bývalýmu takto nevypisovala, však ať se ozve až bude chtít, ví kde by nás našel. To svědčí o tom, že se buď rozešli ve velmi dobrém (pochybuju) a nebo to paní zkouší a ví že on se na to chytí, když jde o jeho dítě.. A nebo je hrozně osamělá a nemá nikoho jinyho komu by mohla vypisovat jak si její syn prdnul, rihnul či co dnes snědl za příkrm :roll:

Je to moc brzo, radši uteč. Nemají to mezi sebou vůbec vyřešený (aspoň ta paní).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61271
28.12.19 07:19
@Nevimsirady píše:
Ahoj holky,
A teď k mým dotazům:

Pokud to nutné musí řešit před tebou a ještě s tebou mluví stylem zvykni si, vykašlal bych se na to.. kontakt a vztah s bejvalkou je pro něj víc než ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21135
28.12.19 07:29

Vyprdni se na to a najdi si nekoho bez zavazku.

Ja bych treba chlapa s detma nechtela, tak jsem si nasla bezdetneho.

Dite od sebe po dalsich 26 let neodtrhne uz jen z vyzivovaciho hlediska, i kdyby ho nevidal. Tvuj ma zajem ho vidat, coz je chvalyhodne, ale porad bude v kontaktu s ex a podle toho jak si vypisuji, to mezi sebou vyresene zrovna nemaji.

Slouzis zrejme jako prevoznice.

Navic chlap, ktery zabali vztah u maleho mimina, misto aby na nem pracoval, u me neni chlap…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7557
28.12.19 07:39

Když tě to žere už teď, když jsi čerstvě zamilovaná, tak později to bude ještě horší. On se o své dítě bude zajímat pořád. Je to dobře, ale chápu, že tě to takhle štve. Já bych chlapa s dítětem nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
28.12.19 08:10

Pokud tak skvele vychazeji, doporucila bych jim at to spolu zkusi znovu…
Taky jsem vyvdala deti, ale uz to nebyly miminka. A je to skvely a nekdy dost sileny😁
Prijde mi to hrozne brzy na novy vazny vztah. Ale muze vam to vyjit.
Priprav se na to, ze to ale lepsi nebude. Nemoci, skolka, skola, puberta…budou lepsi a horsi chvile pro vas vsechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68450
28.12.19 08:15

Hod flintu do žita nebo to přijmi. Je dost pravděpodobné, že se to lepšit bude, ale pokud vycházejí, tak si prostě psát a komunikovat budou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10692
28.12.19 17:01

@Nevimsirady No, bude to ještě horší, až bude syn větší, bude si ho brát domů a ty budeš ta, co bude muset pořád něco chápat. Být tebou, tak bych tenhle vztah hodně zvážila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat