Dítě s Downovým syndromem ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katharina25
Kecalka 109 příspěvků 03.11.14 15:09
Dítě s Downovým syndromem ve školce

Ahoj holky…ráda bych si vyslechla vaše názory a zkušenosti.
Od září pracuji jako asistent pedagoga v MŠ s chlapečkem, který má Downův syndrom a začínám přemýšlet o tom, zda integrace ano či ne. Chlapeček nemluví, je agresivní, děti bezdůvodně bije, vzteká se a neposlouchá. Paní učitelka by hrozně moc chtěla, aby se stal součástí třídy, ale je to víc než obtížné. Při ranních činnostech sedí bokem, protože prostě proto. Nic na světě ho nedonutí se zúčastnit něčeho co nechce. Vlastně si jen hraje nebo dělá s pomocí učitelek a mně drobné činnosti. Jaké máte vy zkušenosti? Co na tyto děti platí? Pracovala jsem ve stacionáři se stejnými dětmi, ale byly neskutečně hodné, pravý opak toho mého a vždy jsem si myslela, že tyto děti jsou neskutečně hodné.. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 13757 příspěvků 03.11.14 15:13

Taky jsem pracovala s hodným super klukem na základce. Jednou za čas se vztekne každý, ale aby to tak bylo každý den je divné. Není k tomu „nabalená“ nějaká další diagnoza?

katharina25
Kecalka 109 příspěvků 03.11.14 15:16

@vokishka Já na to byla upozorněna už při nástupu, že je takový.. O další diagnóze zatím nevím. Brzy mám schůzku s psycholožkou z poradny, tak si s ní promluvím. Nejhorší je, že rodiče vyžadují přísnost a důslednost, což schvaluji, jenže kluk mě moc neposlechne, navíc nevím, kolik toho vůbec chápe a rozumí. Je to úplně jiný „případ“ než jaký jsem kdy měla.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 03.11.14 15:17

Taky mě napadlo, jestli není spíš autík…Nějak mi ten popis k dítěti s DS nesedí. Kolik mu je let?

katharina25
Kecalka 109 příspěvků 03.11.14 15:20

@malinika 4 roky, ale chování odpovídá tak 2-3 rokům. Že by mi zatajali, že je autík? To se mi nezdá :nevim:

nonina
Závislačka 4102 příspěvků 03.11.14 15:21

@katharina25 jak moc jsi v kontaktu s rodiči onoho chlapečka? Po pravdě, kdybych na netu našla diskuzi, kde si asistentka od dcery ze třídy stěžuje, jak si s ní neví rady, tak bych nebyla nadšená a věř, že bych to s Tebou docela tvrdě řešila.

Podle toho co píšeš, může mít chlapeček přidruženou ještě nějakou jinou diagnozu, nebo mu prostě něco na Tobě nebo třídě nesedí. Tohle ale tady nevyřeší maminy na emiminu, to opravdu musíš řešit s jeho rodiči a jeho psycholožkou.
Promiň příkrost, ale tohle mne neskutečně nadzvedlo ze židle.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 03.11.14 15:22
@katharina25 píše:
@malinika 4 roky, ale chování odpovídá tak 2-3 rokům. Že by mi zatajali, že je autík? To se mi nezdá :nevim:

No mě napadlo spíš, jestli je dobře vyšetřený. Jestli k tomu DS opravdu nemá ještě něco navíc. :nevim:

katharina25
Kecalka 109 příspěvků 03.11.14 15:25

@nonina ale já si nestěžuji, naopak. Jen mě to samotnou trápí, že občas nevím jak na něj. Nechci nikomu ublížit, to snad tak ani nemůžeš brát. Jen mě zajímaly třeba názory jiných učitelek nebo maminek a jejich zkušenosti. S rodiči v kontaktu jsem, komunikujeme dobře a v životě by mě nenapadlo, že bych jim nějak ubližovala.

AninaEli
Nadpozemská drbna 26922 příspěvků 03.11.14 15:26

@nonina tak mě to docela přijde jako dobrý dotaz, jak se na to dívají maminky potencionálních spolužáků. Jak vidí to začleňování „jiných“ dětí do dětských skupin. Zda jim to vadí, zda právě by byly nespokojené, že tam je nepřizpůsobivé dítě s DS, které asistentce připadá, že tam je zbytečně, že ho to nijak neobohacuje.

Zakladatelka je určitě v kontaktu s odborníky, ale ti většinou na začleňování asi trvají, tak chce vědět, jak to vidí rodiče jiných dětí.

Aerith
Kecalka 320 příspěvků 03.11.14 15:27

Mě napadá, že by to nemusely být autistické rysy, ale prostě integrace/inkluze nemusí být vhodná pro každé dítě, hodně záleží i na výchozích podmínkách, rodinné situaci. Třeba se ten chlapeček spíše trápí v tomto kolektivu.. Možná jde o něco doma, pokud jsou rodiče příliš přísní, taky to nemusí být pro něj to pravé, ale to my tady před net těžko posoudíme. Asi bych to řešila s učiteli/rodi­či/psychologem - citlivou komunikací. :hug:

vokishka
Extra třída :D 13757 příspěvků 03.11.14 15:27

@nonina Proč? Třeba tu najde radu, nikde nejmenuje, nikdo neví, o koho jde. Jaký je rozdíl, když se v některých městech asistenti schází a řeší problémy, se kterými si neví rady? Já myslím, že je naopak pozitivní, že ji to trápí a hledá řešení.

AninaEli
Nadpozemská drbna 26922 příspěvků 03.11.14 15:29

Jinak mě toto začleňování dětí nevadí. Jen ať si naše děti zvykají, že život není jen peříčko, v životě je to spíš obohatí učit se od dětí, které to mají v životě jinak. :hug: :hug:

Aerith
Kecalka 320 příspěvků 03.11.14 15:29

@vokishka taky jsem za toto téma ráda, zajímám se o vše co souvisí s AP, protože se na tuto práci po mateřské chystám :palec:

g.sandova
Závislačka 4145 příspěvků 03.11.14 15:36

Ja jsem pracovala s klukem s Ds, ktery byl neco podbneho. Ono je dost naivni myslet si, ze vsechny dawnici jsou slunicka a super, na to uz jsem alergicka.
@nonina s tebou souhlasim, mohl by v tom nekdo poznat spoluzaka sveho ditete, svoje dite.
Kdyby takhle resila meho syna jeho asistentka, tak rada nebudu!
Tohle je na dlouhe debaty s rodici a odborniky

Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 03.11.14 15:37

A co vyřeší papír integrace? Já jsem teda z 1.stupně, DS dítě jsem nikdy neměla ve třídě, ale kdykoli bylo dítě s nějakou „horší“ diagnozou, řešilo se to integrací..tzn. měl papír, že je integrován. A to bylo vše :) Dítě mělo svoje tempo, jiné požadavky na zvládnutí učiva, ale ve třídě stále bylo. Bylo intergrováno.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >