Dítě s partnerem, kterého nemiluji

Anonymní
5.1.21 22:03

Dítě s partnerem, kterého nemiluji...

Vím, že mě asi hodně lidí tady odsoudí, ale i tak prosím o názor.
Je mi 40, mám dospívající dceru, na kterou jsem byla celou dobu sama. Další dítě jsem už nikdy neplánovala, ale před pár lety jsem prodělala neplánované těhotenství a ošklivý potrat v pokročilém stádiu a od té doby se ve mně asi spustily nové mateřské instinkty… Mám teď asi 2,5 roku partnera, který je hodný, spolehlivý, miluje mě i moji dceru a rozkrájel by se pro nás, ale já bohužel nemiluji jeho (otázka u mě ale je, jestli vůbec jsem schopná někoho milovat kromě macha, ktery není pro zivot ). Jenže vím, že jsem na absolutní hraně, kdy je ještě nějak v normě otěhotnět. Partner dítě chce moc. Na jednu stranu po tom toužím, na druhou stranu vím, že by to bylo s partnerem, se kterým to tak necítím a prostě si myslím, že dítě by mělo na svět přijt z touhy a lásky…Tady by to tak bohužel nebylo a ani nevím, jestli by to vydrželo…Ale ta touha a hlavně ten pocit poslední šance tu je silný… Tak nevím, jestli do toho jít…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
102
5.1.21 22:07
@Anonymní píše:
Vím, že mě asi hodně lidí tady odsoudí, ale i tak prosím o názor.
Je mi 40, mám dospívající dceru, na kterou jsem byla celou dobu sama. Další dítě jsem už nikdy neplánovala, ale před pár lety jsem prodělala neplánované těhotenství a ošklivý potrat v pokročilém stádiu a od té doby se ve mně asi spustily nové mateřské instinkty… Mám teď asi 2,5 roku partnera, který je hodný, spolehlivý, miluje mě i moji dceru a rozkrájel by se pro nás, ale já bohužel nemiluji jeho (otázka u mě ale je, jestli vůbec jsem schopná někoho milovat kromě macha, ktery není pro zivot ). Jenže vím, že jsem na absolutní hraně, kdy je ještě nějak v normě otěhotnět. Partner dítě chce moc. Na jednu stranu po tom toužím, na druhou stranu vím, že by to bylo s partnerem, se kterým to tak necítím a prostě si myslím, že dítě by mělo na svět přijt z touhy a lásky…Tady by to tak bohužel nebylo a ani nevím, jestli by to vydrželo…Ale ta touha a hlavně ten pocit poslední šance tu je silný… Tak nevím, jestli do toho jít…

A plánuješ s ním zůstat i kdyby dítě nebylo? On vlastní děti má?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 22:10

@Psssssst Upřímně mi v tom dítě úplně roli nehraje. Nemyslím si, že by to byl můj doživotní partner ať s dítětem nebo bez… :(

• Citovat
  • Nahlásit
23
5.1.21 22:13

Být tebou tak bych do toho asi nešla když to necítíš jen kvůli tomu že partner hodně chce. :) Ale to je na tobě jak si přestavuješ prožití příštích 20 let. Jestli s malým dítětem a problémy okolo toho a nebo už si užívat ten stav kdy máš odrostlé dítě. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5253
5.1.21 22:21

Tak záleží, co chceš nejvíc. Já myslím, že přišly už děti na svět za divnějších konstelací, takže tohle mi přijde ještě v pohodě. ;) Když si vezmeš, že 50% manželství se rozvádí, tak ta děcka se narodila jen do situace, že ty rodiče to nevěděli, že to skončí tak, že s partnerem nebudou. Ty s tím už tak nějak počítáš, tak budeš aspoň ready. :mrgreen: Event. příjemně překvapená. :mrgreen: Za mě tedy ANO :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3793
5.1.21 22:35

A kolik je tomu partnerovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 22:39

@sediza partnerovi je 44

• Citovat
  • Nahlásit
3793
5.1.21 22:50
@Anonymní píše:
@sediza partnerovi je 44

Tak taky už není nejmladší. Zvážila bych to, ale mně by asi nejvíc vadilo se pak po rozchodu dělit o dítě. Pro mě je střídavá péce neoředstavitelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
5.1.21 22:55

Určitě ne, je to sobecké vůči dítěti, když víš, že Vás vztah není v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
5.1.21 22:57

Reknu to takhle, toho, ze mas dite litovat nebudes. Toho, ze dite nemas a mohla jsi mit litovat budes pravdepodobne nejakou dobu a bude te to mrzet.

Příspěvek upraven 05.01.21 v 22:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19108
5.1.21 22:57

Ty chceš dítě, on chce dítě, chcete oba to samý. Přemýšlej spíš o tom, zda by jsi byla schopná a ochotná dítě vychovávat i kdybyste nebyli spolu. Zda by jsi toho pak nelitovala. Většina párů se dřív nebo později rozejde i když ten vztah vznikl z megalásky. Na trvanlivost vztahu bych zase tak nekoukala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
5.1.21 23:02
@Anonymní píše:

Je mi 40…

…tak uz se konecne zacni chovat jako dospela.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
956
5.1.21 23:39

Dospivajici dcera brzy vyleti z hnizda a tebe uz u pritele nebude nic drzet. Budes hledat noveho partnera, ale treba lepsiho nenajdes. Nebo dospivajici dcera brzy vyleti z hnízda a ty budes mit porad svoji rodinku, ve ktere bude partner a mimco. Mne se ta druha varianta zda jako svetlejsi budoucnost. A navic, kdyz by se pro cizi dite rozkrajel tak to bude tatulda na jednicku. Hledala bych na nem jen pozitiva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
6.1.21 00:04

Další nebohá ženuška, která dokáže milovat jen macha, co není pro život, to je tak hrozně smuténkový :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
574
6.1.21 00:09

Takovej chlap by si zaslouzil zenskou, ktera ho bude milovat. Kazdy touzi po lasce a tolik lidi je pritom zasekanych v nefunkcnich vztazich. Z ruznych duvodu. Jestli ho v jeho 44 vyuzijes k oplozeni, pak s nim budes ty 3 az 5 let a pak bude svoje dite vidat ve stredu a kazdy druhy vikend, tak pak budes mrcha a on si to nezaslouzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat