Dítě s refluxem se snaží lézt a pořád zvrací a zvrací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
honey_star
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 16.05.10 15:03
Dítě s refluxem se snaží lézt a pořád zvrací a zvrací

Ahoj holky, prosím o radu, kdo jste měly děťátko s refluxem. Moje Adélka zvrací od narození, takže ani přímé kojení nebylo možné, dostávala odstříkáno + Nutriton na zahuštění nebo Nutrilon AR. Mudr říkala, že kolem půl roku s přechodem na příkrmy se to bude lepšit. Ale nelepší se to vůbec, teď krom mlíčka zvrací i brokolici a mrkev :-)
Horší je, že se pomalu snaží lézt a skoro celý svůj aktivní den chce být na břiše, ale takhle zvrací ještě mnohem víc. A když začíná být unavená, zvrací tuplem. Za chvilku budeme mít pozvracenej celej byt, nebo za ní budu muset neustále chodit a utírat.
Zažily jste to některá, jak se to dá řešit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 16.05.10 15:15

Ahoj,
zažili, i když ne v takové míře. Zvracet postupně přestal až kolem 8. až 9. měsíce (nechci tě strašit, ale fakt to trvalo takhle dlouho, ačkoliv nám doktorka taky tvrdila to o těch příkrmech), ani už nevím jak to samo přešlo.

Řešit se to nijak nedá, prostě bude zvracet pod sebe, a pak se přes to přeplazí, protože nebudeš dost rychlá nebo pozorná, aby sis toho všimla.
Ale předpokládám, že na častou výměnu oblečení jsi už stejně zvyklá, tak by tě to nemělo vykolejit.
A ano, budeš mít pozvracený celý byt.

Doufám, že máte alespoň nějakou plovoucí podlahu, ze které se to dá dobře utírat.....

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 16.05.10 15:25

Rafánek je taky blijan, příkrmy to zlepšily hodně, ale blije furt - ale musím říct, že teďka kolem toho 9 měsíce se to docela hodně zlepšilo.

Jinak u nás celá den s bryndákem, na zemi mi na různých místech leží pleny, když vidím loužičku, jen nohou utřu nejbližší plenou, bodyčka mají večer poblité rukávy, takže minimálně body na den ( + cca 6 bryndáků). Já sama nosila přes oblečení volná trička na časté vyměňování.
Zvratky z koberce se nejlíp dostanou,. když je necháš zaschnout a pak vydrolíš tím tvrdým koncem hadice při vysávání.

Vůbec nebleje v autě, v kočárku se klidně za jízdy pověsí hlavou dolů na kšíry a nepobleje se, ale doma prostě občas loužičkuje a nezávisí to vůbec na ničem. Jedne čas jsme měli dojem, že bleje, když se napřímí (třeba nám poblejval gauč).
Klidně bych mohla praktikovat bezplenkovou metodu, už by to horší nebylo.

ale fakt musím zaťukat, teďka má na sobě kupříkladu třetí den stejné body, svítá snad na lepší časy.

jo a do ranního mlíka jsem začala dávat dvě odměrky instantní krupičky, stejně měl hlad.

jo holky, kolik vám toho blijani vypijou? rafáínek maximálně 120 ml - mám dojem, že tak nějak sám ví, žýe kdyby si dal víc, tak to půjde rychleji ven. příkrmu snáí daleko víc.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.10 15:44

Taky mi bleje pořád. Ne moc velké množství, ale průběžně. S příkrmy se zlepšilo množství, zato oblečení a koberce hrajou všema barvama. :roll:
Ublinkává pojídle, hodinu před jídlem, před jídle, prostě nezávisí to na jídlu. Spíš na pohybu, v kočárku ani při spánku už neblinká.
Přibírá dost, takže neřešim.

honey_star
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 16.05.10 16:42

hoooooolky, to jste mě moc neutěšily :lol:
Právě, že máme koberec, použiju asi ten Pudlin trik s hadicí od vysavače.
Je to hrůza, převlíkáme se pořád a já už tu vyblitou brokolici nemůžu ani cítit, už se mi o tom i zdá…
Uf, snad už to brzo skončí.
Jinak Pudli, Adélka moc nepije, to už musí být, a když už, tak mi to stejně brzy vráti :roll:

zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 16.05.10 16:57

ehm, mame to stale :roll: . nezvraci uz tolik , jen ublinkava , ale na celem poblitem byte (i jinych lidi :lol: ) a vecnem meneni hadru to nic nemeni :roll: . A nevim jestli te to prevlekani nevykoleji jak tu psala Zdenka , ja jsem z toho uplne na nervy , protoze prevlikat jen malo se hybajici mimco je neco jineho nez prevlikat dite, ktere uz si seda , stavi se a nevydrzi fakt ani minutu v klidu :twisted: . Radsi se snazim byt fakt rychla a vychytat to … ted je dobry , ze na to kouka a pak do toho zacne sahat rucickou , takze to nepreleze a nevytre - utru jen pusu , ruku , zem a poblitej rukav (uz neprevlikam)

pudloslavo , nam taky vic blinkal (jako miminko) ve zprimene poloze, pritom to ma pomahat, me prislo ze to spis pomaha na to, aby to ze sebe lip dostal :lol:

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 16.05.10 17:32

Ještě že jsou tyhle časy pryč, ale úplně jste mi to připomněly. Ten smrad, to se zapomenout nedá :twisted:

zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 16.05.10 17:44
zdenkak píše:
Ještě že jsou tyhle časy pryč, ale úplně jste mi to připomněly. Ten smrad, to se zapomenout nedá :twisted:

Danik smrdi nastesti jen kdyz zvraci po jogurtu , jinak moc. anebo uz to tak nevnimam :mrgreen: .
No tuhle mi jogurtem ohodil celej kocar , to je humel :poblion:

Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 16.05.10 18:01

Taky patřím mezi ty,kterým se obydlí proměnilo prvně v jeden velký mléčný kvas :roll: Poblité vše,koberce,pe­řiny,sedačka,o­blečení od všech členů rodiny,denně spotřeba tak 20 brýdáků.Příkrmy zpočátku moc nepomohly a když začal běhat po 4 tak byl koberec zblitý pořad.Zlepšilo se to asi kolem 9 měsíce(s přícho­dem kousků v potravě) a přestalo úplně v roce.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 16.05.10 18:17
honey_star píše:
Je to hrůza, převlíkáme se pořád a já už tu vyblitou brokolici nemůžu ani cítit, už se mi o tom i zdá…
Jinak Pudli, Adélka moc nepije, to už musí být, a když už, tak mi to stejně brzy vráti :roll:

vid, ze ta brokolice desne smrdi......

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.10 19:50
Pudloslava píše:
honey_star píše:
Jinak Pudli, Adélka moc nepije, to už musí být, a když už, tak mi to stejně brzy vráti :roll:
vid, ze ta brokolice desne smrdi......

Tu sem ještě nezavedla :dance: A koukám, že ani nebudu :cert:

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 16.05.10 19:51
zuzka84 píše:
Danik smrdi nastesti jen kdyz zvraci po jogurtu , jinak moc. anebo uz to tak nevnimam :mrgreen: .
No tuhle mi jogurtem ohodil celej kocar , to je humel :poblion:

Souhlasím, jogurt je zlo! :twisted: :poblion:

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.10 20:04

Já v pátek dala červenou řepu a pak jsme vyrazili na cvičení do mateřského centra… :oops: :oops: :oops: Stálo to za to. :pankac:

Milli 76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.10 21:09

Ahoj holky, tak já tohle zažila před 11. lety. Naší Áďe to trvalo skoro do čtyř let. Pak už se to neprojevovalo zvracením. Ale tím, že se jí žaludeční šťávy vracely zpět do jícnu. Často si stěžovala, že si blinkla a že jí to v pusince pálí. Chodily jsme do Gastroenterologické poradny a braly na to před jídlem Prepulsid. Pak nás chtěli poslat pod narkózou na gastroskopii. A protože přibírala ( sice né moc, ale ani málo), odmítla jsem. Nechtěla jsem jí už trápit. Čas to nějak spravil.

slunik
Závislačka 3694 příspěvků 17.05.10 07:45

Tak to nas cekaji pekne veci. Male je teprve 4 a pul mesice. Kazdy den peru pracku a doma uz vsichni chodime v bilych reklamnich trickach :lol: Trosku pomohlo primichat pred spanim do mlika Sinlac-jinak je kojena. To zase mela zacpu. Takze jsem uvarila dusene jablko. A to je snad jedine co neblinka 8-o Kdy se odvazime na mrkev a brokolici je ve hvezdach. Mne je lito noveho gauce :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >