Dítě samý průšvih - máte doma takový poklad?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1.1.22 18:44

Dítě samý průšvih - máte doma takový poklad?

Ahoj maminky, často čtu místní diskuze a dnes mne mé myšlenky přinutily k založení profilu ;)
Syn, prvňák, vytáhl po prázdninách aktovku. Smrad se linul, jakmile ji otevřel. Uvnitř explodovalo mlíko, co dostávali v pátek před Vánoci ve škole. Takže učebnice, nový slabikář, zpoloviny nasáklé tím smradem.
Paní učitelka už si o nás bude asi myslet pěkné věci…rychle vše sušíme, ale ten smrad z toho asi nedostanu.
Minule dostávali jogurt, a než jej donesl domů, praskl mu, vše špinavé. Vysvětlili jsme si, jak správně tyto věci nosit…bohužel to dostávají nepravidelně a nějak jsem to nečekala, když si jinak aktovku vybalil-před prázdninami jsem samozřejmě kontrolovala svačinu atd, avšak toto mlíko měl hozené tak špatně pod učebnice…
Jinak si vůbec nedává pozor na sešity, často je nosí pokrčené, tužky má okousané, vysvětlujeme a vysvětlujeme. Už byla i jedna poznámka.
První syn je poctivý školák, vše si hlídá a dává na věci pozor, já byla ve skole poctivý šprt, kdežto toto je éro a já se s tím špatně srovnávám…
Nějaké rady, typy, uklidňující zkušenosti ze života? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9061
1.1.22 18:50

Prostě ho musíš kontrolovat a vysvětlovat. A hlavně nenadávat. Někdo je holt chaotik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
amuse bouche
1.1.22 18:52

Ahoj :).
Tvůj popis mě mile rozesmál, máš skvělé a normální dítě, smrad mlíka z aktovky zná snad každá matka, neboj. My na základce házeli nafouklé pytlíkové čtvrtlitrové mlíko na chodbě o zeď, to byl teprve smrad…

• Citovat
  • Nahlásit
1364
1.1.22 18:53

Tak když víš, že má takové problémy, tak proč mu každý večer aktovku nezkontroluješ? Můžete to dělat spolu nějakou dobu a on si to pak bude lépe pamatovat. Pro děti často ty věci nemají takovou hodnotu a moc je nemusí zajímat, v jakém jsou stavu. Obzvlášť, když ho třeba škola moc nebaví.
Sešity můžeš obalit do pevnějšího obalu třeba s gumičkou, aby se v aktovce nerozevřely atd. Prostě se tomu pokusit maximálně předejít a hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20841
1.1.22 18:56

Prostě kontrolovat denně :nevim: nevidím nic hrozného :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5146
1.1.22 18:56

Znám jednoho, který v první třídě při hře na schovávanou vylezl na střechu tělocvičny. Hledali ho do večera. Vylezl až, když hrozilo, že ho budou hledat hasiči a policie.
Teď už má po maturitě a je v pohodě. Bylo to s ním náročné, ale dali jsme to! ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 18:57

Jo, doma to mám taky. Školní povinnosti jdou mimo něj. Tašku kontroluju hned, jak přijde ze školy. Většinou se nám to daří uhlídat. Řešíme poztrácené tužky a pastelky.
Ztratil Pisanku a Žákovskou. Žákovskou jsme našli, Pisanku ne. Hledame čip na oběd. Už si nechal tašku v jídelně a šel domů bez (chodí sám domů).
Učitelce jsem dala balík roušek, aby mu je mohla dávat.
Pravidelně nemá pití nebo svačinu.

• Citovat
  • Nahlásit
3413
1.1.22 19:00
@Malineka píše:
Tak když víš, že má takové problémy, tak proč mu každý večer aktovku nezkontroluješ? Můžete to dělat spolu nějakou dobu a on si to pak bude lépe pamatovat. Pro děti často ty věci nemají takovou hodnotu a moc je nemusí zajímat, v jakém jsou stavu. Obzvlášť, když ho třeba škola moc nebaví.
Sešity můžeš obalit do pevnějšího obalu třeba s gumičkou, aby se v aktovce nerozevřely atd. Prostě se tomu pokusit maximálně předejít a hlídat.

Kontrolou aktovky se dá (asi) zamezit přítomnosti mlíka, ale už třeba ne absenci sešitů, domácích úkolů, pomůcek atd. Vyzkoušeno mnohokrát :lol:
K sešitům - zkoušela jsem všeliké desky a vypadalo to tak, že večer synáček pod mým dohledem poskládal sešity do desek a odpoledne domů přinesl prázdné desky a sešity namuchlané kolem nich, protože se kvůli deskám nevešly do tašky.
@CernaKocka PresCest - jo, podobný dáreček mám doma. Už jsme přežili 7,5 roku povinné školní docházky a dala jsem si pionýrský závazek, že přežijeme i ten zbytek. Časem se to zlepšuje (anebo jsem otupěla a už si to tak nebere, kdo ví :mrgreen: ), vydrž! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3605
1.1.22 19:00

Nedojedené svačiny ségra házela za klavír…
Syn je úplně normální :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
1.1.22 19:01

Musí být neustálá kontrola a doufat, že z toho jednou vyroste :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
1.1.22 19:03

Musíš prohlížet každý den, kdybych to neudělala, nevím co by na mně občas vyběhlo. Holky jsou taky čuňata, ale už mě informují že mají jídlo v aktovce, a většinou dostanou něco ve stylu jogurtu tak to jsem dřív našla sice těsně před výbuchem ale nepoškozený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 19:07
@Malineka píše:

Aktovku kontrolujeme denně. Syn přijde do školy, otevře penál a první hodinu nemá čím psát :roll:
Na sešity má desky. Odpoledne to do nich doma dáme a ze školy přijde salát.
Už se nám i stalo, že měl úkol v deskách a ve škole ho nenašel.

• Citovat
  • Nahlásit
4549
1.1.22 19:08

Nedělej z komára velblouda, to všecko je úplně normální. Obzvlášť donést jogurt v aktovce bez úhony bych osobně viděla jako problém i u sebe, natož u malého děcka. :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17789
1.1.22 19:09

To mi pripomnelo, jak jsem jednou na konci cervna hodila aktovku do rohu pokoje a na zacátku zárí z ní vyndavala zcela zelený chleba :mrgreen: :oops: Nebyla jsem zádný sígr, jen jsem nepodstané veci vypoustela…tak to mám ostatne dodnes…nehrotila bych to, jen bych syna víc kontrolovala…málokterý kluk je natolik svedomitý, takze klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4549
1.1.22 19:09
@AjaF píše:
Nedojedené svačiny ségra házela za klavír…
Syn je úplně normální :-)
:D :D :D
Přesně tak. :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat