Reklama

Dítě se jmenuje po exmanželovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 00:10
Dítě se jmenuje po exmanželovi.

S přítelem jsme 9 let a máme spolu dceru. Před tím jsem byla dlouho vdaná, jméno mám po ex.,to je běžné. S přítelem jsem neplánovaně otěhotněla, dítě jsme spolu neplánovali. No stalo se, přítel mě posílal na potrat, dost jsme se hádali.
nakonec jsme se dohodli, že spolu začneme žít, když máme dítě.
ze začátku to bylo peklo, ale postupně jsme se sžili a dnes máme celkem dobrý vztah.
Přítel má problém, že se jeho dcera jmenuje po ex a není ani v jejím rodném listě.
Já se bojím, že se něco může pokazit a budou problémy. :think:
Vdávat se nechci, přítel mě ani nepožádal a nechci, aby se dcera jmenovala jinak, než já.
Co vy na to. :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 11.02.18 00:13

Po 9 letech vztahu te posila na potrat? Tak to musi byt asi cislo. V prvni rade bych resila ten zapis do rodneho listu. Prijmeni bych nechala po sobe, tak jak to mas.

@Anonymní píše:
S přítelem jsme 9 let a máme spolu dceru. Před tím jsem byla dlouho vdaná, jméno mám po ex.,to je běžné. S přítelem jsem neplánovaně otěhotněla, dítě jsme spolu neplánovali. No stalo se, přítel mě posílal na potrat, dost jsme se hádali.
ze začátku to bylo peklo, ale postupně jsme se sžili a dnes máme celkem dobrý vztah.
Přítel má problém, že se jeho dcera jmenuje po ex a není ani v jejím rodném listě.
Vdávat se nechci, přítel mě ani nepožádal a nechci, aby se dcera jmenovala jinak, než já.
Co vy na to. :think:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 11.02.18 00:13

Nic bych neměnila. Pokud by to vadilo tobě, vzít si rodné jméno a přejmenovat i dítě, ale ne rozhodně po něm. Proč není v rodném listě nechápu.

Janli
Kelišová 5715 příspěvků 9 inzerátů 11.02.18 00:14

No tak stačí, aby si zažádal k soudu a bude do rodného listu zapsaný bez tvého souhlasu. S tím nic neuděláš. A řešení by bylo vrátit se ke svému dívčímu příjmení a dát ho i dceři, když už nechceš aby měla jeho příjmení a on nesouhlasí se stávajícím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 00:18
@pikola píše:
Nic bych neměnila. Pokud by to vadilo tobě, vzít si rodné jméno a přejmenovat i dítě, ale ne rozhodně po něm. Proč není v rodném listě nechápu.

nechtěl, tak není. te´d ho to mrzí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 00:20
@Plavuše píše:
Po 9 letech vztahu te posila na potrat? Tak to musi byt asi cislo. V prvni rade bych resila ten zapis do rodneho listu. Prijmeni bych nechala po sobe, tak jak to mas.

dcera má už 7 let

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 11.02.18 00:23

A ten celkem dobrý vztah máte jak dlouho?

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 11.02.18 00:23
@Anonymní píše:
dcera má už 7 let

Rozumim. Urcite ho nech zapsat do rodneho listu a max zmenit na divci prijmeni, jak pisou ostatni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 00:25
@pikola píše:
A ten celkem dobrý vztah máte jak dlouho?

poslední cca 3 roky, nějak jsme si našli k sobě cestu.

Russet
Extra třída :D 11043 příspěvků 11.02.18 00:33
@Anonymní píše:
Co vy na to. :think:

Proč není v rodném listu? Aha, už to čtu. Tak to si panáček měl rozmyslet dřív.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 00:35
@Russet píše:
Proč není v rodném listu?

nechtěl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 00:37

Já nechci dělat naschvály, ale nechci mít ani problémy. Kdyby to zase neklapalo se střídavkou a pod.

Russet
Extra třída :D 11043 příspěvků 11.02.18 00:37
@Anonymní píše:
nechtěl.

A ty za ním po 4 letech přilezeš? Nebo to teda nechápu. Vy spolu žijete 3 roky, ty čtyři jste byly samy? Chlap, který nechce být v rodném listu dítěte si fakt pojmenovat po sobě nezaslouží.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 00:37

Mám už strach, jednou už se ke mě nehezky zachoval. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 00:40
@Russet píše:
A ty za ním po 4 letech přilezeš? Nebo to teda nechápu. Vy spolu žijete 3 roky, ty čtyři jste byly samy? Chlap, který nechce být v rodném listu dítěte si fakt pojmenovat po sobě nezaslouží.

ne, žijeme spolu od narození dcery.Ty první roky to byla hrůza, takže se mi to docela hodilo, že není v RL.Je to složitý no. klape to poslední 3 roky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >